Medycyna, a prestiż wsród ludzi.

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Erick
Posty: 1560
Rejestracja: 15 paź 2009, o 18:40

Medycyna, a prestiż wsród ludzi.

Post autor: Erick »

Witam, mam pewien problem i chciałbym zapytać Was o radę. Dostałem się na studia medyczne, więc co za tym idzie, moja pozycja społeczna zmieniła się lekko. Mam natomiast problem z okazywaniem tego. Co robicie, w jaki sposób mówicie, jak się zachowujecie, żeby pokazać innym, że studiujecie lek? Wiadomo, że te studia wymagają tego od człowieka, żeby umiał się godnie zachowywać. Bycie studentem medycyny/lekarzem niesie konieczność zmiany szczebla społecznego. Jakich słów uzywać, albo jak się do ludzi zwracać, żeby wiadomo, wiedzieli z kim rozmawiają. Prosiłbym o porady, z góry dziękuję i pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 2 wrz 2014, o 12:27 przez Erick, łącznie zmieniany 1 raz.
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Madycyna, a prestiż wsród ludzi.

Post autor: _włóczykij »

Erick pisze:Bycie studentem medycyny/lekarzem niesie konieczność zmiany szczebla społecznego
że co? niby dlaczego. studia jak studia, założę się, że są inne studia trudniejsze, chociażby na politechnikach.
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Medycyna, a prestiż wsród ludzi.

Post autor: Stalowy »

Piszesz jakbyś co najmniej został prezydentem

Bądź sobą, nie musisz nikomu nic udowadniać ani się zmieniać.

Nasuwa mi się na myśl żart z Medycznych żarcików.":

Po czym poznać studenta 1 roku medycyny? Po niczym, sam Ci o tym powie.
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: Medycyna, a prestiż wsród ludzi.

Post autor: Trzyszcz »

Stalowy, a Ty piszesz jakbyś zazdrościł, bo jesteś ze stomy. Założę, się, że to nie z medycznych żarcików, tylko na Twoim roku rozmawiacie tak o ludziach z lekarskiego, bo macie zawiść do nich.
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Medycyna, a prestiż wsród ludzi.

Post autor: tchorz »

Nie zadajesz sie z pospólstwem. W sklepie na rogu oswiadczasz,że jesteś prawie lekrzem i mają cie odpowiednio traktować. Ogłaszasz wszystkim sasiadom. Wszystkie sąsiadki maja ci się kłaniać pierwsze i dodawać panie doktorze". Zrywasz wszystkie niemedyczne znajomości (mogą zostać proboszcz burmistrz,prezydent itp). w ostatecznosci aptekarz,ale dyskretnie.
Ostatnio zmieniony 2 wrz 2014, o 12:48 przez tchorz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Erick
Posty: 1560
Rejestracja: 15 paź 2009, o 18:40

Re: Medycyna, a prestiż wsród ludzi.

Post autor: Erick »

Ale ja nie chcę zrywać kontaktów, nie zrozumcie mnie źle, serio nie mam nic do studiujących co innego, ale no, trzeba się jakoś zachowywać, ubierać, jak na pana doktora przystało, kierunek tego wymaga.
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Medycyna, a prestiż wsród ludzi.

Post autor: _włóczykij »

hahahahhahahahahah
Erick pisze:Ale ja nie chcę zrywać kontaktów, nie zrozumcie mnie źle, serio nie mam nic do studiujących co innego, ale no, trzeba się jakoś zachowywać, ubierać, jak na pana doktora przystało, kierunek tego wymaga.
Tak. Jestem tego pewna.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Medycyna, a prestiż wsród ludzi.

Post autor: Medycyna Lwów »

Erick pisze:Witam, mam pewien problem i chciałbym zapytać Was o radę. Dostałem się na studia medyczne, więc co za tym idzie, moja pozycja społeczna zmieniła się lekko. Mam natomiast problem z okazywaniem tego. Co robicie, w jaki sposób mówicie, jak się zachowujecie, żeby pokazać innym, że studiujecie lek? Wiadomo, że te studia wymagają tego od człowieka, żeby umiał się godnie zachowywać. Bycie studentem medycyny/lekarzem niesie konieczność zmiany szczebla społecznego. Jakich słów uzywać, albo jak się do ludzi zwracać, żeby wiadomo, wiedzieli z kim rozmawiają. Prosiłbym o porady, z góry dziękuję i pozdrawiam.
Tylko ci się wydaje, że się zmieniła. Jak mówią najgorzej jak z chama zrobi się pan, więc myślę że nie musisz nic okazywać, bo to i tak bez sensu w Twoim przypadku.
Nie musisz dziękować, pozdrawiam również bardzo gorąco.
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Medycyna, a prestiż wsród ludzi.

Post autor: Stalowy »

Trzyszcz, nie, ja nie pałam nienawiścią do ludzi z leku. Rozładowuję ją jak siadają do mnie na fotelu

Erick, proponuję chodzić do warzywniaka w fartuchu i ze stetoskopem na szyi
Mr_Sandman
Posty: 315
Rejestracja: 1 lip 2011, o 13:29

Re: Medycyna, a prestiż wsród ludzi.

Post autor: Mr_Sandman »

adele pisze:hahahahhahahahahah
Erick pisze:Ale ja nie chcę zrywać kontaktów, nie zrozumcie mnie źle, serio nie mam nic do studiujących co innego, ale no, trzeba się jakoś zachowywać, ubierać, jak na pana doktora przystało, kierunek tego wymaga.
Tak. Jestem tego pewna.
Dokładnie.

1. Myśl, że jesteś najmądrzejszy.
2. Myśl, że wszystko umiesz najlepiej.
3. Myśl, że Ty = total naj"

Poważniej pisząc, bawią mnie tego rodzaju dywagacje.
Studia jak każde inne. Niezależnie od kierunku, powinno się zachowywać na odpowiednim poziomie moralnym. Zachowanie i wypowiedzi niczym z rynsztoku czy też uważanie siebie za wyżej postawionego w społeczeństwie jest sobie równe i świadczy o wyjątkowo niskim poziomie człowieka. Śmiem dodać, że z wieloma kompleksami.

Ale jeśli uważasz inaczej. nie zapomnij, że na sobie musisz mieć ćwierć bańki i drugie tyle w portfelu.
No błagam Cię. BĄDŹ CZŁOWIEKIEM. A nie jakieś tam: Jak się zachowywać?", Jak się ubierać?", Jak się wysławiać? itd.
Nie bądź ani wielkim, zadufanym Panem, ani chamem. Bądź normalnym człowiekiem odnoszącym się do ludzi z szacunkiem i empatią.

Nie kierunek świadczy o człowieku.
Pozdrawiam.
młody technik
Posty: 625
Rejestracja: 11 kwie 2012, o 18:21

Re: Medycyna, a prestiż wsród ludzi.

Post autor: młody technik »

Przede wszystkim zmień swoją wymowę - akcentowanie ą i ę to podstawa.

Zmień ubiór - kup sobie jakiś garnitur codzienny, albo idź do krawca (polecam to drugie).

Zacznij chodzić do teatru i opery.

Przestań mówić dzień dobry pierwszy - to Tobie mają mówić dzień dobry".

Bądź specjalistą od wszystkiego - od wychowania dzieci po loty w kosmos. W końcu będziesz gruntownie wykształcony.

Podczas rozmów często używaj zwrotów po łacinie nieznanych rozmówcom by wprawić ich w zakłopotanie. Jeśli wśród rozmówców jest lekarz olewaj czasem resztę i zacznij z nim rozmawiać na medyczne tematy (zalecane po łacinie).

Zrezygnuj z chodzenia do Biedronek, Lidli i osiedlowych sklepów. Chodź do Almy.

Zrezygnuj z pospolitego jedzenia, najlepiej przestań gotować i chodź tylko do drogich restauracji.

Dużą część swojego wolnego czasu spędzaj na uprawianiu sportu z kolegami z branży. Preferowane sporty to squash, golf i polo.

O porządnym samochodzie chyba nie muszę wspominać. Preferowane marki to Audi, BMW, Lexus (o Jaguarze zapomnij, to dziadkowozy).
Tomek938
Posty: 26
Rejestracja: 15 sie 2012, o 19:09

Re: Medycyna, a prestiż wsród ludzi.

Post autor: Tomek938 »

I koniecznie patrz na zwykłych szaraków z pogardą.
Adasko1
Posty: 233
Rejestracja: 28 maja 2014, o 13:55

Re: Medycyna, a prestiż wsród ludzi.

Post autor: Adasko1 »

Dobry pomysł, ale do wpsiów roku trochę brakuje

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości