Medycyna a starch przed igłami

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
pastelowa_
Posty: 10
Rejestracja: 6 wrz 2014, o 19:27

Medycyna a starch przed igłami

Post autor: pastelowa_ »

Cześć Już od dawna zastaniawiam się nad tym, żeby jako kierunek studiów wybrać medycynę. Moją główną motywacją jest to, że chciałabym czuć, że robię coś ważnego pomagając innym. Może to głupie, ale bardzo boję się widoku pobierania krwi, robi mi się wtedy trochę słabo i nie czuję się zbyt dobrze. Zastanawiam się, czy da się to opanować. Niby każdy strach jest tylko wytworem mózgu Najlepsze jest to, że nie boję się widoku operacji, tylko problemem są właśnie igły.

Może ktoś z Was albo z Waszych znajomych ma lub miał podobny problem? Będę bardzo wdzięczna za każdą odpowiedź

pastelowa_
Posty: 10
Rejestracja: 6 wrz 2014, o 19:27

Re: Medycyna a starch przed igłami

Post autor: pastelowa_ »

Dzięki Właśnie ja też przyjęłam podobną strategię i zaczęłam bardzo powoli przyzwyczajać się do tego widoku. Mam nadzieję, że to pomoże

Awatar użytkownika
bedziedobrzeXd
Posty: 216
Rejestracja: 30 lis 2009, o 21:13

Re: Medycyna a starch przed igłami

Post autor: bedziedobrzeXd »

Mam tak jak Ty Boję się igieł. Nawet nie krwi, tylko igły. Widzę igłę i mi momentalnie słabo. Nie potrafię tego opanować. Mimo wszystko staram się dostac na medycynę, ponieważ wierzę że będę potrafiła to przezwyciężyć
1/6 SUM WLK
ooo97
Posty: 67
Rejestracja: 25 sty 2016, o 11:13

Re: Medycyna a starch przed igłami

Post autor: ooo97 »

Da się z tym wygrać, naprawdę. Ja jeszcze kilka lat wstecz panicznie bałam się pobierania krwi oglądając medyczne tasiemce, a o rzeczywistości to już nawet nie wspominam. To wszystko jest w naszym umyśle, sama stawiasz sobie barierę strachu. Może to co teraz powiem wyda się głupie i tandetne, ale Stań przed lustrem i powiedz sobie, że widok igły nie robi na Tobie najmniejszego wrażenia. I tak do skutku. Pomaga
Awatar użytkownika
sassa
Posty: 312
Rejestracja: 27 cze 2014, o 00:48

Re: Medycyna a starch przed igłami

Post autor: sassa »

ja tez sie kiedys panicznie balam igiel, krwi itp ale mi zupelnie przeszło na studiach. Kwestia przyzwyczajenia
pastelowa_
Posty: 10
Rejestracja: 6 wrz 2014, o 19:27

Re: Medycyna a starch przed igłami

Post autor: pastelowa_ »

Ufff, już myślałam, że tylko ja jestem jakaś dziwna i chcę iść na medycynę bojąc się igieł Dodaliście mi wiele motywacji, skoro Wy to zrobiliście, to mam nadzieję że mi też się uda, wielkie dzięki!

Awatar użytkownika
egocentryk
Posty: 192
Rejestracja: 20 mar 2013, o 15:24

Re: Medycyna a starch przed igłami

Post autor: egocentryk »

i jak tam igielki ?
Hanayome
Posty: 51
Rejestracja: 5 wrz 2012, o 16:03

Re: Medycyna a starch przed igłami

Post autor: Hanayome »

Dołączam do grona Igiełek Panicznie boję się igieł. Nawet nie krwi tylko samej igły. I idę od października na medycynę. Chrzanić to, damy radę
Rodravn
Posty: 58
Rejestracja: 17 cze 2016, o 21:58

Re: Medycyna a starch przed igłami

Post autor: Rodravn »

Też się boję igieł, a od października na pielęgniarstwo więc może być ciekawie. X:

Awatar użytkownika
nika0645
Posty: 410
Rejestracja: 13 lut 2014, o 19:28

Re: Medycyna a starch przed igłami

Post autor: nika0645 »

Nie przejmujcie się, też tak miałam! Skończyło się na tym, że na zajęciach z pielęgniarstwa może 2x mi się zrobiło słabo, ale jak już to minęło plus opatrzyłam się na praktykach, to dzisiaj już daję radę Do wszystkiego idzie się przyzwyczaić.
nadfad
Posty: 69
Rejestracja: 8 lip 2016, o 20:27

Re: Medycyna a starch przed igłami

Post autor: nadfad »

To ile tych operacji na żywo widziałaś, że jesteś pewna, że nie boisz się ich widoku? A może jakieś przeprowadziłaś?

Idź oddać krew kilka razy, przyzwyczaisz się.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Medycyna a starch przed igłami

Post autor: Mårran »

nadfad, no wiesz, trzy operacje na jutubie liczą się jako jedna samodzielnie przeprowadzona D
Pani Buka
nadfad
Posty: 69
Rejestracja: 8 lip 2016, o 20:27

Re: Medycyna a starch przed igłami

Post autor: nadfad »

Mårran, a jak przelicznik ma się do odcinków na dobre i na złe? Bo zastanawiam się ile mam specjalizacji, oglądałem cały ostatni sezon.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości