Medycyna a wybór liceum

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Madridistka
Posty: 895
Rejestracja: 17 maja 2010, o 15:09

Re: Medycyna a wybór liceum

Post autor: Madridistka »

Najlepiej to zorientować się jacy nauczyciele od biol i chem są w poszczególnych liceach, bo niestety ale w tych dobrych też można trafić na beznadziejnych nauczycieli od biol i chem, a jak na złość dostanie się świetnych nauczycieli od polskiego, historii, geografii
Cassiopeiae
Posty: 12
Rejestracja: 23 lut 2014, o 15:50

Re: Medycyna a wybór liceum

Post autor: Cassiopeiae »

Lika, z lubelskiego
Też uważam, że nauczyciel powinien wykorzystać lekcję i wszystko dokładnie wytłumaczyć, bo wtedy ma podstawy, żeby wymagać. Mam takiego nauczyciela, który rzeczywiście ma obszerną wiedzę, nie tylko dotyczącą jego przedmiotu, ale czasem przesadza z wymaganiami, bo pyta o rzeczy, o których w ogóle nie wspominał albo o rzeczy z innych przedmiotów, których jeszcze nie przerabialiśmy, np. kiedyś spytał mnie na lekcji z mitologii, geografii, polskiego, historii i wosu jednocześnie Fakt, to było związane z tematem, ale mógłby przystopować
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Medycyna a wybór liceum

Post autor: Smile_Forever »

Madridistka, zgadzam się, często się tak zdarza, nawet w naszym liceum niektóre klasy miały pecha i dostały wymagających nauczycieli od niekierunkowych przedmiotów. tyle, że panowało powszechne podejście takie, że należy taki przedmiot po prostu zaliczyć, nawet na 2 bo tak naprawdę ocenami się u nas rzadko kto przejmował Też się zdarzali i tacy nauczyciele, którzy wymagali coś spoza tematu lekcji, ale od czego miało się wi-fi w szkole
Awatar użytkownika
[Aspiryna]
Posty: 120
Rejestracja: 14 lis 2009, o 13:49

Re: Medycyna a wybór liceum

Post autor: [Aspiryna] »

Madridistka pisze:Najlepiej to zorientować się jacy nauczyciele od biol i chem są w poszczególnych liceach, bo niestety ale w tych dobrych też można trafić na beznadziejnych nauczycieli od biol i chem, a jak na złość dostanie się świetnych nauczycieli od polskiego, historii, geografii
Ten post powinien dostać Oskara! Dobry nauczyciel to podstawa dobrze napisanej matury. Taka prawda, że idąc do liceum, tak naprawdę uczeń za dużo nie wie o tym JAK uczyć się do matury, a to właśnie zadanie nauczyciela, żeby go na właściwą drogę nakierował. Wiele osób kuje biologię na pamięć, bo takie ma przyzwyczajenie z gimnazjum i jak go nauczyciel tego nie odzwyczai/nauczy myśleć, to na maturze kaplica.
I faktycznie, są prestiżowe licea, które prestiż zawdzięczają sukcesom z polskiego/historii, ale nauczycieli od biologii czy chemii nie mają, a są małe licea, gdzie są świetni nauczyciele biologii, czy chemii i rok rocznie wypuszczają przyszłych lekarzy.
Cassiopeiae
Posty: 12
Rejestracja: 23 lut 2014, o 15:50

Re: Medycyna a wybór liceum

Post autor: Cassiopeiae »

W takim razie chyba rzeczywiście lepszą opcją będzie moje miejscowe liceum. Mniej stresu, a dzięki temu efektywniejsza nauka. Słyszałam od mojej koleżanki, że na pierwszej lekcji nauczycielka powiedziała im, że ona nie chce ich nauczyć biologii, tylko chce nauczyć ich myśleć". Po prostu, muszę pracować więcej i uczyć się bardziej systematycznie niż inni jeśli chcę się dostać na medycynę, a nie dopiero w trzeciej klasie dostać olśnienia, że już za kilka miesięcy matura i trzeba kuć Dzięki Waszym radom zrozumiałam, że wszystko zależy ode mnie i to ja będę rozwiązywała zadania na maturze, a wtedy nie pomoże mi wiedza z lekcji, gdzie zamiast realizowania podstawy programowej robi się zadania z olimpiad, bo to wysoki poziom". Mówiliście, że może atmosfera sprzyjałaby nauce, ale taki ciągły wyścig szczurów byłby bardzo męczący, a ja jestem bardzo uparta, także jak zechcę, to i w mniejszym liceum będę ciężko pracować
Michch
Posty: 285
Rejestracja: 14 lip 2011, o 19:24

Re: Medycyna a wybór liceum

Post autor: Michch »

Mnie olśniło w trzeciej klasie
Remek
Posty: 78
Rejestracja: 6 sty 2011, o 09:54

Re: Medycyna a wybór liceum

Post autor: Remek »

[Aspiryna] pisze:Dobry nauczyciel to podstawa dobrze napisanej matury.
Podstawa dobrze napisanej matury to ciężka praca ucznia w domu a dobry nauczyciel może to jedynie ułatwić.
Cassiopeiae
Posty: 12
Rejestracja: 23 lut 2014, o 15:50

Re: Medycyna a wybór liceum

Post autor: Cassiopeiae »

Mnie olśniło w trzeciej klasie

I dostałeś/aś się za pierwszym razem na medycynę?
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Medycyna a wybór liceum

Post autor: ryniofit8000 »

Remek pisze:
[Aspiryna] pisze:Dobry nauczyciel to podstawa dobrze napisanej matury.
Podstawa dobrze napisanej matury to ciężka praca ucznia w domu a dobry nauczyciel może to jedynie ułatwić.
Dokładnie tak. Nauczyciela nawet by mogło nie być. Można ogarnąć wszystko samemu. Wystarczy się uczyć i robić zadania. Wszystko samemu sobie sprawdzać z kluczem dość rygorystycznie.
Widziałem też taką książkę, w której było opisane jak unikać głupich błędów na maturze z biologii.
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Medycyna a wybór liceum

Post autor: Smile_Forever »

Jak unikać głupich błędów - to dopiero ciekawa książka, na pewno bardzo przydatna Niewiarygodne, jak ta matura ludzi inspiruje
Awatar użytkownika
[Aspiryna]
Posty: 120
Rejestracja: 14 lis 2009, o 13:49

Re: Medycyna a wybór liceum

Post autor: [Aspiryna] »

ryniofit8000 pisze: Podstawa dobrze napisanej matury to ciężka praca ucznia w domu a dobry nauczyciel może to jedynie ułatwić.
Dokładnie tak. Nauczyciela nawet by mogło nie być. Można ogarnąć wszystko samemu. Wystarczy się uczyć i robić zadania. Wszystko samemu sobie sprawdzać z kluczem dość rygorystycznie.
Widziałem też taką książkę, w której było opisane jak unikać głupich błędów na maturze z biologii.
To jest ironia, czy naprawdę tak uważasz?
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Medycyna a wybór liceum

Post autor: ryniofit8000 »

[Aspiryna] pisze:
ryniofit8000 pisze: Podstawa dobrze napisanej matury to ciężka praca ucznia w domu a dobry nauczyciel może to jedynie ułatwić.
Dokładnie tak. Nauczyciela nawet by mogło nie być. Można ogarnąć wszystko samemu. Wystarczy się uczyć i robić zadania. Wszystko samemu sobie sprawdzać z kluczem dość rygorystycznie.
Widziałem też taką książkę, w której było opisane jak unikać głupich błędów na maturze z biologii.
To jest ironia, czy naprawdę tak uważasz?
to nie jest ironia
jeżeli uczeń się nie weźmie do roboty to dobry nauczyciel nic nie zdziała
Podstawą dobrze napisanej matury jest wkład własny, a nie dobry nauczyciel.
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Medycyna a wybór liceum

Post autor: tchorz »

ryniofit- popieram na 100%
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości