Medycyna-jak wygląda staż i specjalizacja

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Amani
Posty: 485
Rejestracja: 3 lis 2011, o 19:11

Re: Medycyna-jak wygląda staż i specjalizacja

Post autor: Amani »

Rozumiem, że ludzie przystępują w trakcie stażu do LEPu w sesji wiosennej, żeby zdążyć na październikowy nabór na rezydentury? Czyli, że robiąc ostatni miesiąc stażu można brać udział w rekrutacji na speckę?
Lekarsko-dentystyczny Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
Aith
Posty: 300
Rejestracja: 23 maja 2011, o 20:20

Re: Medycyna-jak wygląda staż i specjalizacja

Post autor: Aith »

Cześć, mam może i dziwne pytanie, ale nurtuje mnie ostatnio.
Czy na dyplomie ukończenia studiów jest średnia nauki z 6 lat? Bo niedawno słyszałam, że średnia ocen się liczy i potem np. dyrektorzy szpitali na nią patrzą przy przyjmowaniu do pracy? Jest to prawdą? Mam nadzieję, że nie, ale nie daje mi to spokoju, biorąc pod uwagę, że oceny w moim indeksie nie są jakoś fenomenalnie wybitne.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Medycyna-jak wygląda staż i specjalizacja

Post autor: Mårran »

Czy na dyplomie jest, to nie wiem, ale na pewno liczy sie przy przyjeciu na staż. A oceny rzadko kto ma wybitne ]
Pani Buka
Aith
Posty: 300
Rejestracja: 23 maja 2011, o 20:20

Re: Medycyna-jak wygląda staż i specjalizacja

Post autor: Aith »

Czyli dla tych trójowych jest jednak nadzieja?
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Medycyna-jak wygląda staż i specjalizacja

Post autor: Mårran »

Tak, zwlaszcza, ze na starszych latach mozna podciagnac średnią
Pani Buka
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Medycyna-jak wygląda staż i specjalizacja

Post autor: Medycyna Lwów »

Nie ma średniej ale jest wynik za całe studia - sr ,5 coś tam 3,5-4,5 dobry ponad 4,5 bardzo dobry, od 4,6 wyróżnienie

Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Medycyna-jak wygląda staż i specjalizacja

Post autor: Mårran »

Ja otakich rewelcjach nie słyszałam, ale jeszcze nie składałam papierów, więc mogę nie wiedzieć

Zresztą na staż liczy sie normalna średnia.
Pani Buka
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Medycyna-jak wygląda staż i specjalizacja

Post autor: Medycyna Lwów »

Przeciez tak jest ns każdych studiach-mowię o dyplomie -oczywiście średnia poza stażem i studiami doktoranckimi sie nigdzie nie liczy

Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Medycyna-jak wygląda staż i specjalizacja

Post autor: Mårran »

Kaamil, ale to moje pierwsze studia i jeszcze nigdy nie miałam w rękach dyplomu, dlatego napisałam, że nie wiem
Pani Buka
Aith
Posty: 300
Rejestracja: 23 maja 2011, o 20:20

Re: Medycyna-jak wygląda staż i specjalizacja

Post autor: Aith »

No to pytanie z serii głupszych być nie może", ale serio nie wiem - idę tokiem 5-letnim, czyli staż mam zamiast 6 roku, więc myślałam, że to uczelnia będzie nas rozdzielać, gdzie mamy ten staż robić w obrębie szpitali uniwersyteckich?

No i moje właściwe pytanie - ma to znaczenie, gdzie robimy staż? Jeśli tak, to jak duże? Swoją drogą dzięki za pomoc!
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Medycyna-jak wygląda staż i specjalizacja

Post autor: randomlogin »

To nie bedzie staz, tylko zajecia. I w zwiazku z tym uczelnia was rozdzieli jak uzna - jak to na zajecia, kazda moze wymyslic inaczej.

Dreamesse
Posty: 14
Rejestracja: 17 cze 2014, o 17:13

Re: Medycyna-jak wygląda staż i specjalizacja

Post autor: Dreamesse »

randomlogin pisze:1. Nie tyle w wojewodztwie, co na terenie OILu - to sie nie pokrywa.
Czyli co, jest tak, że dany szpital ma ileś tam miejsc rezydenckich, powiedzmy, 5 i dopiero jak te 5 osób skończy, to kolejne 5 może zacząć? Czy np. może się zdarzyć, że dostanie nowe miejsce rezydenckie w którymś naborze, mimo że poprzednia tura jeszcze nie skończyła?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Medycyna-jak wygląda staż i specjalizacja

Post autor: randomlogin »

Tam powyzej - trudno powiedziec z jakiego powodu - pomieszalem nomenklature. Szpital ma przyznane nie miejsca rezydenckie, tylko miejsca szkoleniowe. Miejsca rezydenckie to sa w danym naborze na dane wojewodztwo.

Ale pomijajac ten aspekt - tak, jesli gdzies jest 5 miejsc, i 5 osob ktore robi specjalizacje, to w tym oddziale kolejna nie moze zaczac poki ktos nie skonczy (nawet jesli dostanie sie na specjalizacje w danym wojewodztwie - po prostu wtedy musi znalezc inny osrodek, taki ktory miejsca szkoleniowe ma).

EDIT: jednostka moze oczywiscie wnioskowac o wieksza ilosc miejsc - i dostac je np od teraz, i wtedy nagle pojawiaja sie wolne miejsca, do zajecia przy nastepnym naborze. Tylko to jest proces, i zwykle - znam wyjatki - jest on kompletnie poza wiedza i jakimkolwiek wplywem osoby, ktora chcialaby sie tam dostac.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 69 gości