Medycyna Lwów

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
hehh
Posty: 4
Rejestracja: 2 lut 2012, o 14:04

Medycyna Lwów

Post autor: hehh »

Hej:) Zastanawiam sie nad medycyną we Lwowie, jest może ktoś kto również jest tym zainteresowany?
gooner92
Posty: 193
Rejestracja: 9 lis 2011, o 22:50

Re: Medycyna Lwów

Post autor: gooner92 »

Ja nie jestem zainteresowany, ale mogę spytać dlaczego Lwów? Mam dwie znajome we Lwowie i znajomego. Jedna już tam była na liście, mimo uje*** matury, druga orłem też nie była, raczej poniżej przeciętnej, a chłopak po prostu po 3 podejściu na UM w Polsce, wolał wyłożyć $ i voila jest studentem. nie, żebym coś złego mówił o UA, ale wydaje mi się, że lekarze po Lwowie trochę lipni są i takich lepiej omijać, chociaż pewnie i ogarnięci się znajdą.
hehh
Posty: 4
Rejestracja: 2 lut 2012, o 14:04

Re: Medycyna Lwów

Post autor: hehh »

Może i jest tak jak piszesz, ale w sumie jeśli ktoś o tym marzy, a nie może dostać się tutaj w Polsce to jest jednak jakaś opcja. Chociaż faktycznie z drugiej strony, jeśli nie wychodzi w Polsce to może nie jest się poprostu do tego stworzonym. Co prawda sama już nie wiem czy się tam wybierać bo z tego co czytałam to straszne problemy później z nostryfikacją.
Awatar użytkownika
Madridistka
Posty: 895
Rejestracja: 17 maja 2010, o 15:09

Re: Medycyna Lwów

Post autor: Madridistka »

lepiej wybrać jakiś inny porządny kierunek w Pl niż medycynę we Lwowie, chyba że ktoś ma rodziców lekarzy i gwarantowaną pracę po studiach na Ua.
Awatar użytkownika
emmylou
Posty: 55
Rejestracja: 31 sty 2012, o 07:36

Re: Medycyna Lwów

Post autor: emmylou »

Pomyślcie czy rozsądnie jest tracić tyle lat życia i pieniędzy ze znikomą szansą na pomyślne uwieńczenie edukacji czyt. otrzymaniem nostryfikacji?
robi19931
Posty: 6
Rejestracja: 29 lis 2012, o 23:44

Re: Medycyna Lwów

Post autor: robi19931 »

emmylou pisze:Pomyślcie czy rozsądnie jest tracić tyle lat życia i pieniędzy ze znikomą szansą na pomyślne uwieńczenie edukacji czyt. otrzymaniem nostryfikacji?

jak czytam takie wiadomości to mam ochotę pofatygować się po porządną pałe do garażu w wiadomym celu
Awatar użytkownika
Jivan
Posty: 971
Rejestracja: 16 gru 2012, o 10:48

Re: Medycyna Lwów

Post autor: Jivan »

Takie pierd**** głupoty że aż się słuchać nie da ,prawda jest taka żę na Lwów nie dostaje się byle dureń aktualnie, jak było kiedyś, łapówki też się nie dać bo dziekan by Cię wypierd*** teraz, w pierwszej kolejności i tak patrzą na wynik z matur, i z każdym rokiem będzie coraz ciężej tam się dostać, co widać zresztą że ilość znonstryfikowanych dyplomów rośnie, choć i tak jest niewielka
gooner92 pisze:Mam dwie znajome we Lwowie i znajomego. Jedna już tam była na liście, mimo uje*** matury, druga orłem też nie była, raczej poniżej przeciętnej, a chłopak po prostu po 3 podejściu na UM w Polsce, wolał wyłożyć $ i voila jest studentem.
Jestem ciekaw czy się dostała na 1 rok czy na rok 0 po którym i tak mogą ją wywalić jak się nie sprawdzi, a nawet jeśli pozalicza i tak nie uzyska dyplomu lekarskiego więc to jej problem.
Warunki Uniwersytetu są adekwatne do kwoty za czesne, ale ma swój klimat, i do tego super międzynarodowa grupa studencka.
gooner92
Posty: 193
Rejestracja: 9 lis 2011, o 22:50

Re: Medycyna Lwów

Post autor: gooner92 »

licealistaa2012, dostała się na 1. rok. Cóż, patrzą na wyniki matur, ale jak już pisałem ta panienka nie zdała matury a studentką już była wiadomo, takich jak ona na pewno jest niewiele, ale jednak. No i nie gadaj, że nie daje się łapówek. mam kolegę z Białorusi, mówił, że myślał o Lwowie, ale zrezygnował, bo chciał mieć dyplom z uczelni medycznej w Unii Europejskiej. Po sesji żałował, bo mówił, że jakby był we Lwowie to przynajmniej na 3. termin poszedłby z kopertą i sprawa załatwiona, tak jak wielu jego znajomych robiło. Ja rozumiem, że jak się tam jest to się tej uczelni broni (jak ta trójka moich znajomych), ale prawda jest niestety taka, że ta uczelnia, tak jak Ukraina, to bałagan. Oczywiście w Polsce na uczelniach też jest burdel (nie wiem na jakiej studiujesz), ale tam jeszcze większy.
BubuMale
Posty: 254
Rejestracja: 26 lip 2012, o 13:50

Re: Medycyna Lwów

Post autor: BubuMale »

Ja powiem tak: znam chlopaka, ktory skonczyl 4 lata stomy we Lwowie, teraz przeniosl sie na 3 rok do Polski (musi zaliczyc kazdy przedmiot z tych 2 lat). A dlaczego? A dlatego ze nie znal podstawowych narzedzi stomatologicznych, materialów, nic kompletnie. U nas jest to na 1 roku. Nie mowiac juz o tym ze on nawet nie widzial zadnego pacjenta. Jak dla mnie to obrazuje caly poziom nauczania na Ukrainie
Siostra kolezanki bezskutecznie probuje sie nostryfikowac od 2 lat.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Medycyna Lwów

Post autor: Medycyna Lwów »

oni nie umieją kompletnie nic - takie na siłę chęć bycia lekarzem może być niebezpieczna dla chorych, na szczęście dyplomów nikt im nie nostrykuję (poczytajcie uchwały senatu choćby WUM - nikomu nie nostryfikowali). Radziłbym podejść poważnie do sprawy niż mieć potem gigantyczne problemy i formalne i zawodowe (o ile się LEP/LEK zda w ogóle bo mały odsetek po obcych uczelniach do zdaje).
Awatar użytkownika
Jivan
Posty: 971
Rejestracja: 16 gru 2012, o 10:48

Re: Medycyna Lwów

Post autor: Jivan »

BubuMale pisze:Ja powiem tak: znam chlopaka, ktory skonczyl 4 lata stomy we Lwowie, teraz przeniosl sie na 3 rok do Polski (musi zaliczyc kazdy przedmiot z tych 2 lat). A dlaczego? A dlatego ze nie znal podstawowych narzedzi stomatologicznych, materialów, nic kompletnie. U nas jest to na 1 roku. Nie mowiac juz o tym ze on nawet nie widzial zadnego pacjenta. Jak dla mnie to obrazuje caly poziom nauczania na Ukrainie
Siostra kolezanki bezskutecznie próbuje sie nostryfikowac od 2 lat.
naprawdę? skoro tak to albo widocznie była tępa albo ją w Polsce nie douczyli, bo prawie wszyscy odbywają wszystkie praktyki,staże w Polskich szpitalach, gabinetach stomatologicznych więc jakby nie znała to ją jakiś lekarzyk Polski zopier**** by ją, że by się nauczyła tych narzędzi , no chyba że odbywała staże na Ukrainie
gooner92
Posty: 193
Rejestracja: 9 lis 2011, o 22:50

Re: Medycyna Lwów

Post autor: gooner92 »

licealistaa2012, ok zgoda, może być ta osoba tępa, dentysta, u którego miała praktykę dał dupy, ale skoro na 4. roku (jeśli to prawda) nie miała ta osoba kontaktu z pacjentem to jest to trochę dziwne, nie? U mnie w mieście jest stomatolog po UA. Widząc co on wyprawia, słysząc jaki kit wciska ludziom to nóż się w kieszeni otwiera, np. otworzy kanał i tak go zostawi, zacznie usuwać zęba i nie dokończy, twierdząc, że takich zębów się nie da usunąć bez narkozy, bo korzenie tych zębów są tak poskręcane względem siebie, że trzeba robić operację", daje najtańsze wypełnienie, które się nie trzyma, bo albo jest do dupy albo jest źle założone. Oczywiście niektórzy polscy stomatolodzy to też giganci, nie ma co, ale akurat ten przykład mi się z UA przypałętał :p
BubuMale
Posty: 254
Rejestracja: 26 lip 2012, o 13:50

Re: Medycyna Lwów

Post autor: BubuMale »

licealistaa2012, nie wiem czy zauwazyles ale pisalam o 2 ROZNYCH osobach
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości