Medycyna na Uniwersytecie Opolskim

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Medycyna na Uniwersytecie Opolskim

Post autor: randomlogin »

Sa raz na x. Iles drogich terapii jednak nfz fundiuje. Co, gdyby za to co jest teraz nagle nie mial kto placic?

A przeciwnik panstwa socjalistycznego - czyli jak kogos nie stac, to niech zdycha, dobrze rozumiem?

Awatar użytkownika
Fantazmic
Posty: 268
Rejestracja: 23 sty 2014, o 22:00

Re: Medycyna na Uniwersytecie Opolskim

Post autor: Fantazmic »

Teraz ludzi na nic nie stać, bo masz państwo socjalistyczne, które Ci zabiera pieniądze i decyduje nimi za Ciebie.

Jaki jest sens w ogóle istnienia takiego ZUSu? Odłożyć kasę sam potrafię, a jak wpłacę tam, to przecież urzędnika trzeba opłacić, który dyryguje moimi pieniędzmi. Dodatkowo - mógłbym swoje w coś zainwestować, lub chociażby dać na lokatę taką, która pokryje inflację i już wychodzi to o wiele, wiele lepiej od ZUSu. Dodatkowo po mojej śmierci moja rodzina może odziedziczyć te pieniądze, czego nie ma w przypadku obowiązkowej składki emerytalnej.

NFZ jednak bardzo mało takich drogich terapii funduje.
Nawet nie skupiając się na nich, dam Ci przykład bardziej przyziemny - endoproteza. W dzisiejszych czasach okres oczekiwania na operację wynosi 12 lat, kpina, a takich sytuacji jest więcej.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Medycyna na Uniwersytecie Opolskim

Post autor: randomlogin »

Rozrozniajmy ZUS i NFZ, ok? Bo tak to mozna o wszystkim rozmawiac.

Endoproteza - tak, sa miejsca, w ktorych czeka sie 12 lat. Sa takie, w ktorych krocej.

Nie odpowiedziales mi na pytanie czy ci ktorych nie stac maja umierac. Bo wierz mi, ze takich rzeczy, za ktore sami by ci ludzie nie zaplaculi, jest duzo. Nawet jeali nje sa to drogie terapie w tym sensie, ze nie kosstuja miliony.

Awatar użytkownika
Fantazmic
Posty: 268
Rejestracja: 23 sty 2014, o 22:00

Re: Medycyna na Uniwersytecie Opolskim

Post autor: Fantazmic »

Pakiety ubezpieczeniowe by Ci większość rzeczy pokryły, a kasę na to miałbyś z racji takiej, że nie płaciłbyś lekarzom prywatnie + obowiązkowego ubezpieczenia zdrowotnego. Dodatkowo do lekarza dostawałbyś się wtedy na drugi dzień maksymalnie.

W przypadku chorób, które wymagają drogiego leczenia i ubezpieczenie tego nie pokrywa, to sytuacja byłaby analogiczna do tej, którą mamy teraz - czyli solidarna (ale solidarna, a nie obowiązkowa, bo wtedy się zwie socjalną) ściepa na leczenie. Jeśli teraz się kasa znajduje, to w przypadku Polski niesocjalistycznej, którą opisałem - tym bardziej by się znalazły środki na to.

A jeśli by ktoś sobie nie odkładał samemu na ZUS, to co mi do tego?
Człowiek jest na tyle raczej inteligentny, że potrafi sobie uświadomić to, że jeśli nie będzie miał emeryturki z ZUSu, lecz sam by sobie musiał tą kasę (co by poszła na składkę) odłożyć, żeby na emeryturze za coś żyć i tego nie zrobi, to niech umiera".
Nie mówię przecież, że trzeba te pieniądze trzymać w domu, bo znajdą się osoby, które zapewne by je na coś w międzyczasie wydały Można założyć lokatę, z której nie da się (wtedy zwykle płaci się jakąś karę) wyciągnąć pieniędzy wcześniej, niż przed upływem xx lat. Działałoby to tak samo, jak ZUS teraz (no dobra, lepiej, bo zawsze % rośnie i pokryje inflację raczej) z tą tylko drobną kwestią, że pomija się urzędnika, przez co jeszcze więcej kasy zostanie nam w kieszeni.

To by było chyba tyle z mojej strony. Takie mam poglądy, jak ktoś się z nimi nie zgadza, to szanuję to, bo przecież każdy ma prawo do własnych poglądów
W obecnych czasach jestem zdania, że państwo ogranicza moją wolność i mi to stanowczo nie odpowiada.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Medycyna na Uniwersytecie Opolskim

Post autor: randomlogin »

A ty znowu o ZUS. Ja nie mowie o ZUSie.
Ja pytam, bardzo wprost, czy oaoba, ktorej nie stac na leczenie (obecnie ubezpieczyc sie mozna nawet po zachorowaniu na droga chorobe, zaden prywatny ubezpieczyciel na to nie pozwoli), dla ktorej nie uda zie zebrac pieniedzy solidarnie (bo nie kazdy jest malym, wzbudzajacym sympatie dzieckiem - zreszta mysle, ze nie doceniazz skali jaka to hy przybralo) ma po prostu w twojej idealnej utopijnej wizji zdechnac pod plotem. Tyle mnie interesuje, o to trzeci raz pytam, a nie widze odpowiedzi. A to dosc wazne chyba?

Awatar użytkownika
Fantazmic
Posty: 268
Rejestracja: 23 sty 2014, o 22:00

Re: Medycyna na Uniwersytecie Opolskim

Post autor: Fantazmic »

A gdzie ja napisałem, że osoba taka ma się ubezpieczyć PO zachorowaniu? Ubezpiecza się prywatnie przed, żeby w przypadku choroby być zabezpieczonym i nie bulić kasy, którą, jak już wspomniałeś, nie każdy będzie miał.

Jeśli ktoś zaryzykuje i się nie ubezpieczy, no to wybacz, ale wina jest tylko i wyłącznie jego.

Już wielkość obecnej obowiązkowej składki zdrowotnej pozwalałaby na pakiet prywatny, a przecież po zniesieniu obowiązkowej składki powstałoby dużo firm prywatnych, które by ze sobą konkurowały niższe ceny za dany pakiet.

Zaraz pewnie napiszesz - a co z osobami bezrobotnymi? Otóż to zniesienie socjalu wymuszałoby pójście do pracy i nie pasożytowanie na uczciwej części społeczeństwa.
Zniesienie socjalu więcej kasy zostaje w kieszeniach podatników, którą mogą przeznaczyć na ubezpieczenie zdrowotne/ solidarną ściepę/ cokolwiek innego.

[at]
Co do osób, które byłyby faktycznie niezdatne do pracy i mają rentę (w obecnej Polsce nie każdy, kto ma rentę jest niezdatny do pracy, wszystko da się załatwić), to muszę przyznać, że nie wiem, co w takiej sytuacji zrobić. Zapewne musieliby otrzymywać jakiś pakiet ubezpieczeń łącznie z rentą - lecz tutaj naprawdę rentę by mogły otrzymywać osoby, które nie mogą pracować, a nie, tak jak ma to miejsce teraz.
H4p
Posty: 81
Rejestracja: 14 lip 2015, o 14:41

Re: Medycyna na Uniwersytecie Opolskim

Post autor: H4p »

Fantazmic pisze:Jeśli sami by za nie nie płacili, to nikt by nie płacił. Jak już wspomniałem - nie lubię państwa socjalistycznego.
To pomieszkaj sobie kilka lat w Stanach i zobacz jak to milo jest zobaczyć rachunek 3000$ za ogipsowanie nogi. Nasze prywatne wizyty pikuś w porównaniu z tym co płacą w Ameryce za każdą wizytę, bo tam nie ma konkurencji z darmowymi i zmowy cenowe są na każdym kroku.

Wszyscy tak bardzo kochają prywatną służbę zdrowia dopóki nie zobaczą jak to naprawde wygląda.
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Medycyna na Uniwersytecie Opolskim

Post autor: persil1991 »

Fantazmic pisze:To by było chyba tyle z mojej strony. Takie mam poglądy, jak ktoś się z nimi nie zgadza, to szanuję to, bo przecież każdy ma prawo do własnych poglądów
Spokojnie, z Korwina się wyrasta
Awatar użytkownika
egocentryk
Posty: 192
Rejestracja: 20 mar 2013, o 15:24

Re: Medycyna na Uniwersytecie Opolskim

Post autor: egocentryk »

Jakie przedmioty będą liczyć gdzieś podali skoro za rok otwarcie

Biochemik96
Posty: 157
Rejestracja: 25 lip 2015, o 08:12

Re: Medycyna na Uniwersytecie Opolskim

Post autor: Biochemik96 »

Podobno po Opolu mają otworzyć kierunek lekarski jeszcze na dwóch innych uniwersytetach i może dodatkowo zwiększyć limity przyjęć na kilku już istniejących, a potem już nie będzie zwiększania limitów na lekarski.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 6 gości