Medycyna niestacjonarna WUM 2013

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
tom10
Posty: 14
Rejestracja: 13 cze 2013, o 14:34

Re: Medycyna niestacjonarna WUM 2013

Post autor: tom10 »

Dzisiaj obniżony próg na strome do 237 czyli spadek o 5 pkt. Cinnamon myślisz ze spadnie jeszcze o te kilka punktów ? Zgodnie z Twoja teoria powinien pójść jeszcze trochę.

ala20081
Posty: 4
Rejestracja: 24 lip 2013, o 18:05

Re: Medycyna niestacjonarna WUM 2013

Post autor: ala20081 »

Cinnamon myslisz ze spadnie na lekarskim do 230 punktów czy raczej nie ma szans? Skoro rok temu oficjalnie byl 197 próg, a nieoficjalnie podobno 188 to moze w tym roku 230 bedzie juz ostatecznie co?
Awatar użytkownika
Cinnamon
Posty: 11
Rejestracja: 26 lip 2013, o 11:37

Re: Medycyna niestacjonarna WUM 2013

Post autor: Cinnamon »

tom10 - tak jak wspominałam, analizując dane z poprzednich lat, myślę, że spadek punktów jest jeszcze możliwy o kilka. Cieszy aż 5 punktowy dzisiejszy spadek, lepsze to niż nic lub 1-2 punkty, ale przyznaję, że to nie jest jednorazowy zeszoroczny spadek aż o 13 punktów. Ze stomą jest ciężko, bo tylko 30 miejsc, pytanie ile osób po pierwszej liście się nie zdecydowało - pamiętajcie, że zazwyczaj im niższa punktacja, tym bardziej zdeterminowani ludzie, którzy chcą się załapać gdziekolwiek. Niestety harmonogram na wum nie podaje daty ogłoszenia kolejnej listy, więc podejrzewam, że kolejny próg ustali się we wtorek/środę. Skoro teraz jest 237 to myślę, że do października może zjechać do 230. Tym bardziej, że stomatologia płatna jest wszędzie obrzydliwie droga, a najdrożej jest w Warszawie.

ala20081 - gdybys mnie o to zapytała przed publikacją progu na stomę, to bym dała sobie rękę uciąć, że 230 da radę na lekarski. Niestety WUM, CMUJ, Łodź przez matmę w tym roku serwują nam takie niespodzianki, że nie czuję się na siłach popierać te informacje o zjeździe do 230 na lekarskim. 242 (tegoroczny hit rekrutacyjny, nikt się tego nie spodziewał) na stomę, czy nawet teraz 237 to zawsze są progi o kilka punktów (ok 5) niższe niż na lekarski. Wszytko zależy od pierwszego progu, a potem od decyzji ludzi, a potem jeszcze od ilości zwolnionych miejsc przez studentów 1 roku. Na dzień dzisiejszy, zakładając próg na lekarski 247-250 prognozuję spadek do 237-240, w tym roku jest 10 miejsc więcej. Jeśli bariera finansowa będzie duża to być może pocztkiem roku akademickiego otrzymają telefon z uczelni również oosoby z punktacją 230+. Ciężko powiedzieć, to istna ruletka
Awatar użytkownika
Cinnamon
Posty: 11
Rejestracja: 26 lip 2013, o 11:37

Re: Medycyna niestacjonarna WUM 2013

Post autor: Cinnamon »

tom10, jesteś zarejestrowany na stomę na WUM, że znasz dokładnie nowy próg? wiesz może, kiedy można spodziewać się następnej listy?
ala20081
Posty: 4
Rejestracja: 24 lip 2013, o 18:05

Re: Medycyna niestacjonarna WUM 2013

Post autor: ala20081 »

Cinnamon ja mam nadzieje ze do konca wrzesnia spadnie do tych 230 punktów ten lekarski, bo na stomie przyjmują tylko 30 osob, a w tym roku na lekarskim az 110, czy jednak sa wieksze szanse no i cholernie drogo wiec mysle ze jednak duzo osob pojdzie do lodzi, bialegostoku, bydgoszczy, gdanska. ogolnie wszedzie gdzie taniej. no ale zobaczymy jak to bedzie mysle ze 1.prog bedzie wysoki ale potem ludzie sie dowiedza ze do innych miast sie dostali i przejda tam no i jeszcze to bariera finansowa wlasnie. nie każdy tez zdaje sobie sprawe ze to nie placi sie miesiecznie ale 18tys.praktycznie od razu trzeba zaplacic za semestr.
tom10
Posty: 14
Rejestracja: 13 cze 2013, o 14:34

Re: Medycyna niestacjonarna WUM 2013

Post autor: tom10 »

Tak jestem zarejestrowany na stomę, ale nie mam pojęcia kiedy pojawi się kolejna lista, bo nigdzie nie ma takich informacji. Najprawdopodobniej za pare dni będzie kolejna. Mam 234 pkt i przede mną jest aktualnie 9 osób, liczę na to, że trochę się wszystko przesunie jeszcze, po pierwszej poszło o 13 osób do przodu

Też liczę na to, że ludzie pójdą do innych miast głównie ze względu na opłaty, no ale to się okaże potem. Co do lekarskiego nie sądzę, żeby próg był aż tak wysoki w tym roku. Na pewno podskoczy sporo, ale myślę, że ostatecznie będzie dużo niżej od 250.

Rozumiem, że na studia dostaje się również sporo osób w październiku po rezygnacji ludzi tak?
Awatar użytkownika
Cinnamon
Posty: 11
Rejestracja: 26 lip 2013, o 11:37

Re: Medycyna niestacjonarna WUM 2013

Post autor: Cinnamon »

tom10, jeśli jest tylko 9 osób przed Tobą, to się dostaniesz raczej, trzymam kciuki

z lekarskim nie wiadomo jak będzie, mowię, wszystko to ruletka i spekulacje i jakaś logiczna analiza na podstawie obserwacji progów. ala20081, zgadzam się z Tobą, jest na obecną chwilę tyle czynników, że być może po ich wyeliminowaniu 230 stanie się realne, także głowa do góry, trzeba zbytnio się nie nastawiać tylko uzbroić się w cierpliwość i plan B, żeby mieć spokój sumienia

Czy sporo osób to dokładnie nie wiadomo, ale z tego co można usłyszeć od znajomych to np. w zeszłym roku na WUM i CMUJ zwolniło się ok 20 paru miejsc po poprawkowych sesjach studentów. Niestety są też takie osoby, które zlożyły papiery po dostaniu się na studa na dwie - trzy uczelnie, zastanawiały się do września, po czym oficjalnie nie zrezygnowały - w wyniku czego powstają tzw studenci widma, których uczelnia nie weryfikuje aż do czasów egzaminów/pierwszych opłat za studia niestacjonarne. Po skreśleniu różnych osób z listy studentów powstają tzw niewykorzystane miejsca rektorskie i szczerze z opowieści znajomych - co uczelnia to inna polityka, bardziej uczciwi dzwonią a mniej wsadzają swoich.
Awatar użytkownika
Cinnamon
Posty: 11
Rejestracja: 26 lip 2013, o 11:37

Re: Medycyna niestacjonarna WUM 2013

Post autor: Cinnamon »

tom10, chyba dziś się dostałeś, co? Gratulacje
tom10
Posty: 14
Rejestracja: 13 cze 2013, o 14:34

Re: Medycyna niestacjonarna WUM 2013

Post autor: tom10 »

No niestety jeszcze nie, ktoś ma więcej z biologii Ale dzięki, jestem 1 na rezerwowej, więc szanse są.
Awatar użytkownika
Cinnamon
Posty: 11
Rejestracja: 26 lip 2013, o 11:37

Re: Medycyna niestacjonarna WUM 2013

Post autor: Cinnamon »

to już z górki, trzymam kciuki
mala_du
Posty: 9
Rejestracja: 11 maja 2011, o 21:47

Re: Medycyna niestacjonarna WUM 2013

Post autor: mala_du »

Witam wszystkich !
Noo jestem w szoku co do tegorocznych progów i to na nie stacjo. Czekam na rekrutacje na lekarski, mam 245 pkt , mam nadzieje ze się zalapie. Na lek-dent cos się ruszylo ?
pozdrawiam
skalski
Posty: 38
Rejestracja: 3 lip 2013, o 00:41

Re: Medycyna niestacjonarna WUM 2013

Post autor: skalski »

Wiecie moze czy z WUMu dzwonią jak np nie dostaną pierwszej zaliczki za niestacjo? jakby wystapil jakis blad mimo ze wyslalem to np. od razu mnie skreslają z listy czy jednak najpierw to sprawdzą?
mala_du
Posty: 9
Rejestracja: 11 maja 2011, o 21:47

Re: Medycyna niestacjonarna WUM 2013

Post autor: mala_du »

Powinni powiadomić, ale WUM to wielka niewiadoma wiec lepiej zaopatrz się w dowod wplaty, wtedy nikt Ci nie naskoczy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 8 gości