Medycyna płatna - kilka pytań ...

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Zahara
Posty: 211
Rejestracja: 26 lut 2010, o 11:31

Re: Medycyna płatna - kilka pytań ...

Post autor: Zahara »

no dobrze, a czy jest tak ze po starcie na stacjonarne w danym roku, na niestacjonarne w sierpniu tego samego roku mozna skladac papiery w jakiejkolwiek uczelni w Polsce? Bo wydaje mi sie wlasnie ze tak jest, a na poczatku tego tematu jest napisane ze na n-stac. mozna startowac tylko na ta AM na ktorej bralo sie udzial w rekr.na stacj. Ja poprawialam mature w tym roku, wyniki=151 i marne szane na niestacjonarne.
Awatar użytkownika
Zahara
Posty: 211
Rejestracja: 26 lut 2010, o 11:31

Re: Medycyna płatna - kilka pytań ...

Post autor: Zahara »

i czekanie na ta rekrutacje do sierpnia- horror
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Medycyna płatna - kilka pytań ...

Post autor: a_niap »

Można na dowolnej. Na niektórych uczelniach nawet nie wymagają żeby stratowac na stacjonarne zanim sie złoży na niestacjonarne
sloneczko+
Posty: 143
Rejestracja: 2 lip 2010, o 20:20

Re: Medycyna płatna - kilka pytań ...

Post autor: sloneczko+ »

A jakie są szanse poprawienia matury po pierwszym rokultczy jest czas na w miarę przygotowanie się? lub przeniesienia, po dwóch latach, wtedy już bez poprawy matury, tylko ze względu na średnią?
Jak jest np.z tym, że jak ktoś jest na niestacjo a chce przenieść się na stacjo, to czy np.wykładowcy/asystenci powiedzmy celowo nie zaniżaja ocen żeby tylko nie uzyskać takiej średniej?
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Medycyna płatna - kilka pytań ...

Post autor: lith »

Myślę, że zaniżać nie muszą, bo próg do przeniesienia jest zazwyczaj osiągalny tylko dla hardkorów i cyborgów
Jeżeli chodzi o poprawianie do matury, to wszyscy piszą, że czasu i tak jest na wszystko mało i same studia są ciężkie, więc nauka do matury na pewno nie będzie łatwa i albo będzie się odbywała kosztem studiów, albo i tak mocno ograniczonego czasu na jakiś relaks i rozrywkę. Z osób które znam co idą na lek-niestacjo to oczywiście piszą jeszcze raz matury, ale nie nastawiają się na poprawę, a na może się uda- i nie są to osoby które potraciły punkty przed brak wiedzy, ale głównie porobiły jakieś głupie błędy, czy nie wstrzeliły się w klucz. Więc nie chodzi tu o uzupełnienie jakiś braków przez rok, a po prostu o drugą próbę.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Medycyna płatna - kilka pytań ...

Post autor: a_niap »

Czas na poprawienie matury moze by sie znalazl, ale ciezko z tym jest. Bo jak sie studiuje na pierwszym roku to automatycznie ważniejsze staje sie nauczenie na kolokwium (a w maju tego troche jest). Poza tym po calym dniu nauki (no ok, nie calym moze tak dokladnie, bo oczywiscie z przerwami itp) chęć wzięcia do ręki kolejnej książki jest jakby troche mniejsza.
Fizyczne zjawienie sie na maturze tez jest utrudnione (WUM w tym przoduje chyba) - w dniu matury z bio kolokwium zarówno na pierwszym jak i na drugim roku. A na trzecim to juz calkiem nie ma mowy o poprawianiu matury.

Co do sredniej - (WUM) moze i nie zanizaja bo np: ustny egzamin z anatomi jest po pierwszym roku i wtedy sie liczy całoroczna praca/wyniki które zależą od asystenta z którym sie miało przez cały rok zajęcia, ale o ile 4 jeszcze mozna zdobyc z tego egzaminu (ale tez ciezko), o tyle 4.5 prawie niemożliwe. Chyba nie znam nikogo z niestacjonarnych ktory mialby ocene wiekszą niz 4 z anatomii. A na drugim roku są egzmainy niby testowe, ale z dwóch z nich jest krzywa gausa (czyli mozna napisac na 90% a nadal miec tylko 4.0 z niego). A srednia do przeniesienia po dwoch latach to 4,5. Przy rekrutacji mowią o tej możliwości i nawet na infolini potwierdzaja istnienie takich osób ktore dzieki sredniej sie przeniosły, ale ja osobiscie takich osob nie znam. W moim roczniku na pewno takiej nie bylo.
Krotko mowiac- jest to kwestia ciezkiej pracy na studiach (uzyskanie wysokiej sredniej) i kwestia duużego szczęścia. A jedna dobra ocena z egzaminu z języka (jedyny egzamin chyba na drugim roku ktory podwyższa średnią bo mozna miec nawet i 5.0 z niego i to sie czesto zdarza) średniej nie uratuje.
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Medycyna płatna - kilka pytań ...

Post autor: godziasia »

zgadzam się z a_niap, poprawa matury jednocześnie studiując lekarski jest możliwa, ale wymaga dużo samodyscypliny, mobilizacji i szczęścia. A jeśli chodzi o średnią, to u nas chyba w ogóle nie można przenosić się ze średniej, liczą tylko poprawę matury.
veronka020
Posty: 9
Rejestracja: 10 mar 2011, o 09:38

Re: Medycyna płatna - kilka pytań ...

Post autor: veronka020 »

mam pytanie otoz czy po niestacjonarnej medycynie na dyplomie widnieje wpis ze skoczylo sie studia w trybie niestacjonarnym czy idac na takie studia tylko i wylacznie ja bede wiedziec w jakim trybie ucze sie aha i jeszceze taka kwestia czy gdy np decydujemy sie na studia wowczas oplata wynosi powiedzmy 20 tys., a kolejny rocznik rozpoczynajacy ma juz ta kwote podniesione powiedzmy do 22 tys. to czy wtedy, obowiazuje i mnie ta stawka
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Medycyna płatna - kilka pytań ...

Post autor: Padre Morf »

mam pytanie otoz czy po niestacjonarnej medycynie na dyplomie widnieje wpis ze skoczylo sie studia w trybie niestacjonarnym

nie. Do tej pory zazwyczaj ostatni rok był za free.
czy idac na takie studia tylko i wylacznie ja bede wiedziec w jakim trybie ucze sie

dziekanat wie, asystenci też niekiedy wiedzą. To zależy m.in. od tego czy masz stempel niestacjonarne w indeksie.
aha i jeszceze taka kwestia czy gdy np decydujemy sie na studia wowczas oplata wynosi powiedzmy 20 tys., a kolejny rocznik rozpoczynajacy ma juz ta kwote podniesione powiedzmy do 22 tys. to czy wtedy, obowiazuje i mnie ta stawka

jeśli w umowie jest zapis o możliwości zmiany ceny to tak obowiazuje Cie.
veronka020
Posty: 9
Rejestracja: 10 mar 2011, o 09:38

Re: Medycyna płatna - kilka pytań ...

Post autor: veronka020 »

A te kwoty z roku na roku moga max wzrosnac o 20 % (tak gdzies przeczytalam) ?
veronka020
Posty: 9
Rejestracja: 10 mar 2011, o 09:38

Re: Medycyna płatna - kilka pytań ...

Post autor: veronka020 »

i wlasciwie to dlaczego one praktycznie z roku na rok sa coraz wieksze, dlaczego nie sa to stale kwoty
veronka020
Posty: 9
Rejestracja: 10 mar 2011, o 09:38

Re: Medycyna płatna - kilka pytań ...

Post autor: veronka020 »

Ustalam wysokość opłat za zajęcia dydaktyczne realizowane w systemie studiów niestacjonarnych (wieczorowych), podjętych w roku akademickim 2009/2010 na Wydziale Lekarskim w Katowicach
i Wydziale Lekarskim z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym w Zabrzu, na następujących kierunkach:

1) lekarski – po 22 000,-zł za każdy rok studiów, w tym: semestr zimowy 11 000,-zł i za semestr
letni 11 000,- zł,

2) lekarsko-dentystyczny – po 26 000,-zł za każdy rok studiów, w tym: za semestr zimowy
13 000,-zł i za semestr letni 13 000,-zł.

§ 2
Studenci kierunków, o których mowa w § 1, którzy rozpoczęli studia w roku akademickim:
- 2008/2009 ponoszą odpłatność za studia wg stawek ustalonych w Zarządzeniu
Nr 72/2008 z dnia 11.07.2008 r. Rektora Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach,
- 2007/2008 ponoszą odpłatność za studia wg stawek ustalonych w Zarządzeniu
Nr 59/2007 z dnia 18.07.2007 r. Rektora Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach,
- 2006/2007 ponoszą odpłatność za studia wg stawek ustalonych w Zarządzeniu
Nr 83/2006 z dnia 30.08.2006 r. Rektora Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach,
- 2005/2006 i 2004/2005 ponoszą odpłatność za studia według stawek ustalonych odpowiednio w Zarządzeniach: Nr 33/2005 z dnia 21.06.2005 r., Nr 34/2005 z dnia 21.06.2005 r.,
Nr 38/2004 z dnia 24.09.2004 r., Nr 39/2004 z dnia 24.09.2004 r.


to frragment dokumentu z SUM, nie wiem czy dobrze interpretuje , ale czy w przypadku SUM , chyba te kwaoty nie uleagaja podniesieniu dla mlodszych rocznikow
veronka020
Posty: 9
Rejestracja: 10 mar 2011, o 09:38

Re: Medycyna płatna - kilka pytań ...

Post autor: veronka020 »

starszych rocznikow*
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości