Medycyna płatna - kilka pytań ...

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: Medycyna płatna - kilka pytań ...

Post autor: Grzybu123 »

attyde ale to też są przekłamania bo ludzie nie zawsze chcą mówić ile mieli % etc. Pozatym no jednak mało kto jest dumy z bycia na wieczorówce.

W Krakowie z tego co mi wiadomo są oddzielne grupy wieczorowe, tam więc nie ma co ściemniać etc.

Co do płatności to przed podjęciem studiów należy podpisać umowę z uczelnią - a tę trzeba przeczytać. Chyba nie ma już miast z 6 rokiem bezpłatnym, są miasta że cena ulega z roku na rok zmianie.

Najlepiej zadzwonić do dziekanatu lub odpowiedzialnej za studentów niestacjonarnych jednostki i poprosić o umowę i sobie na spokojnie przeczytać.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Martuśś
Posty: 23
Rejestracja: 15 mar 2011, o 11:14

Re: Medycyna płatna - kilka pytań ...

Post autor: Martuśś »

Oj te ceny rosna z roku na rok w zastraszajacym tempie, az strach pomyslec ile wyniosa oplaty za powiedzmy 5 lat O Wie ktos od czego zalezy ten wzrost oplat, czemu nie jest staly?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Medycyna płatna - kilka pytań ...

Post autor: Medycyna Lwów »

równie dobrze mogą sobie uczelnie podwyższyć tak do 40 tys za rok, nikt im nie zabroni, a i tak znajda się tacy mądrzy którzy pójdą za tyle kasy studiować.
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: Medycyna płatna - kilka pytań ...

Post autor: Grzybu123 »

Kaamil ustalmy że nie mądrość klasyfikuje kandydatów na studia wieczorowe Ale faktycznie, nie ma odgórnych ograniczeń oraz chętnych zawsze jest pod dostatkiem.

A ceny? Co cóż cena cukry paliwa etc. Choć chyba jednak skoro są chętni to czemu nie zwiększać?

Pozdrawiam.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Medycyna płatna - kilka pytań ...

Post autor: lith »

Nie mądrość. ale tak jak i na stacjonarne wyniki matur. Przeciez na niestacjo też się nie dostają wszyscy co chcą, oczywiście progi niższe. chociaż i tak wyższe niż na sporą cześć stacjonarnych na innych kierunkach ]
Cavalier
Posty: 85
Rejestracja: 7 lip 2012, o 16:50

Re: Medycyna płatna - kilka pytań ...

Post autor: Cavalier »

Podepnę się pod ten temat, bo mam pytanie z nim związane, a szkoda zakładać nowy wątek i zaśmiecać forum.
Otóż - czy istnieje jakis określony procent według ktorego podwyższają opłaty za studia?
I generalnie to ciagłe podwyższanie w trakcie studiów jest trochę wbrew zasadzie prawo nie działa wstecz Bo ja podejmując studia niestacjonarne nie jestem w stanie ocenić czy mnie będzie stać na ukończenie ich (gdyby obowiązywała mnie ta stawka, która była, gdy podejmowałam studia to byłabym to w stanie wyliczyć).
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Medycyna płatna - kilka pytań ...

Post autor: godziasia »

Cavalier, jeżeli zaczniesz studia niestacjonarne, to nawet jeśli podniosą cenę to Ty płacisz i tak tą początkową, którą zawarłaś w umowie z uczelnią (przynajmniej u nas z tego co wiem tak jest). Dopiero następne roczniki płacą wyższą kwotę w przypadku jej podniesienia.
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: Medycyna płatna - kilka pytań ...

Post autor: Grzybu123 »

Opłaty za studia zależą od umowy - jeśli podpisuje się umowę na każdy rok nie można przewidzieć ile będzie kosztować następny rok. W większości podpisuje się umowę na cały okres trwania studiów - jednak musisz doczytać, czy uczelnia zastrzega sobie prawo do podwyższenia kosztów oraz za co koszty może naliczać.

Pozdrawiam.
Cavalier
Posty: 85
Rejestracja: 7 lip 2012, o 16:50

Re: Medycyna płatna - kilka pytań ...

Post autor: Cavalier »

dziękuje bardzo za odpowiedzi
Kolenchyma
Posty: 3
Rejestracja: 11 sty 2015, o 10:42

Re: Medycyna płatna - kilka pytań ...

Post autor: Kolenchyma »

A wie ktoś może ile procentowo trzeba mieć z biologii i chemii, żeby dostać się na WUM na niestacjonarne ?
Awatar użytkownika
Mikrotrabekule
Posty: 285
Rejestracja: 31 lip 2014, o 12:42

[Link] Medycyna płatna - kilka pytań ...

Post autor: Mikrotrabekule »

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 85 gości