Medycyna płatna - kilka pytań ...

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
sparky
Posty: 251
Rejestracja: 27 gru 2007, o 09:32

Medycyna płatna - kilka pytań ...

Post autor: sparky »

Witam, jako że w tym roku zdawałem maturę i nie jestem pewny o mój los , chciałbym się dowiedzieć jak to jest z tą medycyną niestacjonarną .

Czy papiery na ten kierunek składam wcześniej, tak jak na normalną do końca maja , czy mogę złożyć sobie potem jak już się okaże że nie dałem rady ze stacjonarnymi ?


Jakie są progi punktowe ?

Jakie są ceny ?
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Medycyna płatna - kilka pytań ...

Post autor: godziasia »

na pierwsze pytanie Ci nie odpowiem, bo nie wiem jak to jest
nie wiem jakie były progi punktowe w ubiegłym roku, mój kolega jest na płatnych w Łodzi, a miał 225pkt.
Ceny to zależy pewnie gdzie, ale jedno można o nich powiedzieć - wygórowane w Łodzi 20tys za rok.
Kirsten
Posty: 571
Rejestracja: 17 maja 2009, o 22:29

Re: Medycyna płatna - kilka pytań ...

Post autor: Kirsten »

O ile sie orientuje, to składasz normalnie na stacjonarne, potem jak wiesz, ze np. sie nie dostaniesz, to rusza dodatkowa rekrutacja na studia niestacjonarne, możesz wziać w niej udział pod warunkiem, że na tej samej uczelni wcześniej składałeś na stacjo, czesto też trzeba zapłacić jeszcze raz opłatę rekrutacyjną.

Ceny poszukaj sobie, na stronie każdej uczelni jak na tacy podają wszystkie informacje. Przejrzyj też wątki na każdej z uczelni na forum, zawsze rozmawia się tam zarówno o studiach stacjonarnych i niestacjo, wchodzisz po prostu na tą uczelnie, która Cie interesuje.
Mandarynka
Posty: 357
Rejestracja: 23 cze 2009, o 13:33

Re: Medycyna płatna - kilka pytań ...

Post autor: Mandarynka »

A jak sądzicie warto się pchać na niestacjonarne, czy lepiej rok poczekać i próbować później?
Awatar użytkownika
sparky
Posty: 251
Rejestracja: 27 gru 2007, o 09:32

Re: Medycyna płatna - kilka pytań ...

Post autor: sparky »

Mandarynka pisze:A jak sądzicie warto się pchać na niestacjonarne, czy lepiej rok poczekać i próbować później?

Kurcze , no właśnie . sam nie wiem . Ja mam ten problem , że nie chcę , ale tata rzucił kiedyś takie hasło , jak nie stacjonarne , to może płatne - pomyślimy dlatego pytam. Sam chętniej zostałbym w domu , bo to jest ogromna kasa to po pierwsze m a po drugie to nie jest ta sama atmosfera i w ogóle, dzienne to dzienne


Jest kierunek lekarski w Bydgoszczy ? Bo właśnie się rejestruje i nie widze . o.0
ttomek
Posty: 128
Rejestracja: 30 sie 2009, o 22:31

Re: Medycyna płatna - kilka pytań ...

Post autor: ttomek »

Sparky, z tego co wiem (a przynajmniej kiedyś tak było) to stacjonarne od niestacjonarnych różnią się tylko płaceniem.
Zajęcia w niczym się nie różnią.

Chyba, że coś się zmieniło.
Awatar użytkownika
sparky
Posty: 251
Rejestracja: 27 gru 2007, o 09:32

Re: Medycyna płatna - kilka pytań ...

Post autor: sparky »

ttomek pisze:Sparky, z tego co wiem (a przynajmniej kiedyś tak było) to stacjonarne od niestacjonarnych różnią się tylko płaceniem.
Zajęcia w niczym się nie różnią.

Chyba, że coś się zmieniło.
No tak, ale to jest forma studiów wieczorowych, tak ? Czyli mam zajęcia tylko w soboty i niedzielę czy jakoś tak - raz w tygodniu i tyle . potem tylko kolokwia uczę się w domu , tak



Oczywiście ,że lekarski jest w Bydgoszczy , nie przewinąłem na następną stronę
Awatar użytkownika
eMKa
Posty: 163
Rejestracja: 11 maja 2008, o 20:50

Re: Medycyna płatna - kilka pytań ...

Post autor: eMKa »

Jeżeli jesteście rocznik 91 to ten rok moim zdaniem lepiej zostać w domu i pouczyć się do matury. Chyba że te kilkadziesiąt czy nawet 100 tys. nie jest dla was problemem:)
sparky, studia niestacjonarne niczym się nie różnią od stacjonarnych poza płaceniem. Studenci mają razem zajęcia, nie są to studia wieczorowe - nie ma wieczorowej medycyny.

a czy wie ktoś gdzie można znaleźć tegoroczne wysokości opłat studiów niestacjonarnych w Poznaniu?
Ostatnio zmieniony 18 maja 2010, o 14:08 przez eMKa, łącznie zmieniany 1 raz.
ttomek
Posty: 128
Rejestracja: 30 sie 2009, o 22:31

Re: Medycyna płatna - kilka pytań ...

Post autor: ttomek »

sparky pisze:
ttomek pisze:Sparky, z tego co wiem (a przynajmniej kiedyś tak było) to stacjonarne od niestacjonarnych różnią się tylko płaceniem.
Zajęcia w niczym się nie różnią.

Chyba, że coś się zmieniło.
No tak, ale to jest forma studiów wieczorowych, tak ? Czyli mam zajęcia tylko w soboty i niedzielę czy jakoś tak
Nie.
netke
Posty: 181
Rejestracja: 13 maja 2009, o 21:53

Re: Medycyna płatna - kilka pytań ...

Post autor: netke »

sparky pisze:zajęcia tylko w soboty i niedzielę
tego jeszcze nie było xP. na kierunku lekarskim niestacjonarni są wymieszani w grupach zajęciowych razem ze stacjonarnymi i zajęcia mają normalne, w trybie dziennym. jedyna różnica jest taka, że za niestacjonarne się płaci. nawet prowadzący zajęcia często nie wiedzą kto jest ze stacjo, a kto nie.
Awatar użytkownika
sparky
Posty: 251
Rejestracja: 27 gru 2007, o 09:32

Re: Medycyna płatna - kilka pytań ...

Post autor: sparky »

netke pisze:
sparky pisze:zajęcia tylko w soboty i niedzielę
tego jeszcze nie było xP.

Jakby było po mojemu, to pewnie byłaby masakra
No właśnie tak jak pisze eMKa ja wolałbym zostać w domu , bo poprostu wstyd mi wyciągać kase od rodziców na to mimo że oni niby chcą dać A ceny nie sa małe , bo w granicach 20 tys. za dwa semestry

Ale jest ten plus , że jeśli się okaże że ktoś nie dostanie się na stacjonarne, to potem może złożyć na niestacjonarne w późniejszym terminie , bez konsekwencji .

Kurcze, ale nie widzę tych progów nie wiecie może w jakich mniejwięcej granicach sa na terenie całej Polski ?
netke
Posty: 181
Rejestracja: 13 maja 2009, o 21:53

Re: Medycyna płatna - kilka pytań ...

Post autor: netke »

progi niezależnie od trybu nie są ustalane z góry.
Awatar użytkownika
sparky
Posty: 251
Rejestracja: 27 gru 2007, o 09:32

Re: Medycyna płatna - kilka pytań ...

Post autor: sparky »

Wielkie dzięki netke

Wklejam przykładowe opłaty za niestacjonarne ( AM Lublin ) ,

dot. jednego semestru
Jednolite studia magisterskie:
a) kierunek lekarski - 9.000,- złotych
b) kierunek lekarsko-dentystyczny - 10.000,- złotych
c) kierunek farmacja - 8.000 złotych
d) kierunek analityka medyczna – 4.000,- złotych

Studia pierwszego stopnia:
a) kierunek fizjoterapia - 2.950,- złotych
b) kierunek pielęgniarstwo - przeznaczone dla pielęgniarek posiadających świadectwo dojrzałości i będących
absolwentami liceów medycznych oraz medycznych szkół zawodowych kształcących w zawodzie
pielęgniarki: - 2.340,- złotych
c) kierunek położnictwo - przeznaczone dla położnych posiadających świadectwo dojrzałości i będących
absolwentami liceów medycznych oraz medycznych szkół zawodowych kształcących w zawodzie
położnej: - 2.340,- złotych
d) kierunek ratownictwo medyczne – 2.500,- złotych
e) kierunek kosmetologia - 2.200,- złotych

Studia drugiego stopnia:
a) kierunek pielęgniarstwo - 2.840,- złotych
b) kierunek położnictwo - 2.840,- złotych
c) kierunek fizjoterapia – 2.800,- złotych
d) kierunek zdrowie publiczne – 2.100,- złotych
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości