Medycyna po angielsku

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
zmb
Posty: 5
Rejestracja: 21 sty 2013, o 17:34

Re: Medycyna po angielsku

Post autor: zmb »

Aha, myślałem, że jest tak jak w Polsce, że odpowiedzialność cywilną bierze na siebie organizator rezydentury, czy jakoś tak. Nie wiem, w sumie to nie interesuje mnie to zbytnio.

A ile takie ubezpieczenie kosztuje przeciętnie? Poza tym, ile kosztuje ubezpieczenie zdrowotne? I jeszcze jedno, ile trzeba odpylić podatku? Zastanawia mnie ile z tych 48 tysięcy bucsów rocznie, które oferują rezydentom, po odjęciu tych trzech rzeczy trafi do mojej kieszeni. Wiem, że życie w Chicago to tysiąc dolców miesięcznie za mieszkanie i jakieś dwa razy więcej za utrzymanie się niż w Polsce. Zastanawia mnie, czy utrzymam siebie, żonę i dwójkę maluchów
zmb
Posty: 5
Rejestracja: 21 sty 2013, o 17:34

Re: Medycyna po angielsku

Post autor: zmb »

Szkoda, że nie da się edytować postów. W każdym razie już wyczaiłem, że za 48 tysięcy jakbym się rozliczał wspólnie z żoną, która nie zarabiałaby nic, płaciłbym 15% podatku (dla porównania w Polsce po aktualnym kursie wyszłoby to prawie 24%).

Tylko jeszcze pozostaje problem rozliczenia się z polskim urzędem skarbowym.
Awatar użytkownika
muffina
Posty: 46
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 20:28

Re: Medycyna po angielsku

Post autor: muffina »

Jeśli ktoś myślałby przykładowo o studiach w UK czy są tam podobne kredyty studenckie jak w USA ? I rozumiem wymagany IELTIS ,coś jeszcze ?
a i jeszcze jedno apropos tego ,ze lepiej ukończyć studia w Polsce i specjalizacje a wyjechać juz jako pełnoprawny lekarz wydaje mi sie to dość dziwne uczyć się po polsku a leczyć po angielsku (bo założeniem są studia w ojczystym języku ,skoro ang. zarezerwowany jest tylko dla obcokrajowców ,tak ? ) Jeśli coś źle zrozumiałam proszę o sprostowanie .Startujac na takie studia należy wcześniej zapoznac sie ze slownictwem medycznym ? Wiem ,ze ktoś wcześniej napisał ,ze nie jest to konieczne ale osobiscie wydaje mi sie to dziwne Niedosć ,ze pojawią się nowe rzeczy to jeszcze zaległosci w starym nazewnictwie
A i jeszcze jedno podczas startu na studia zagraniczne (tu UK) jest wymagana matura z ang. na poziomie rozszerzonym ? (Bo rozumiem ,ze biol i chem to są brane tak jak normalnie )

Z góry przepraszam jeśli te pytania bd sie wam wydawały głupie ale bardzo niedawno zainteresowałam się tematem i jestem jeszcze zielona w te klocki
zmb
Posty: 5
Rejestracja: 21 sty 2013, o 17:34

Re: Medycyna po angielsku

Post autor: zmb »

Czytam właśnie, że będę musiał dać formularz do podbicia certyfikowanej osobie u mnie na uczelni (podobno na każdej jest taka), ale nie powiedzą mi jakiej, bo sam muszę się uczelni o to spytać, a formularz musi być wysłany bezpośrednio z biura tej osoby.

Już widzę minę pani z dziekanatu jak jej to tłumaczę.
Kamillo91
Posty: 7
Rejestracja: 11 maja 2010, o 09:57

Re: Medycyna po angielsku

Post autor: Kamillo91 »

Witam! czy mogę liczyć na jakiś kontakt do osoby, która ma już USMLE za sobą? Bardzo mi na tym zależy. Więc jeśli ktoś zdawał już, bądź zna osobę, która zdała i chciałaby udzielić kilku informacji osobie, która ma podobne plany to bardzo, ale to bardzo bym prosił. Z góry dzięki wielkie i pozdro
Awatar użytkownika
iSzymur
Posty: 464
Rejestracja: 15 lip 2012, o 20:28

Re: Medycyna po angielsku

Post autor: iSzymur »

można na śląsku studiować lekarski po angielsku?
tolka
Posty: 1
Rejestracja: 12 lip 2014, o 07:59

Re: Medycyna po angielsku

Post autor: tolka »

Witam, potrzebuje informacji na temat medycyny po angielsku we Wrocławiu czy ktoś może mi na ten temat coś powiedzieć ?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości