Medycyna, przeniesienie na inną uczelnię...

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
AniaD303
Posty: 62
Rejestracja: 8 cze 2008, o 11:19

Re: Medycyna, przeniesienie na inną uczelnię...

Post autor: AniaD303 »

David pisze:Byłem w dziekacie UJ CM, i są tam szczegółowe zasady przenoszenia się do nich na stomę i lek, z innych uczelni medycznych. W skrócie, możesz się przenieść na CMUJ jeśli:

-masz średnią min. 4,0,
-różnice programowe nie przekraczają 10 pkt. ECTS,
-twój wniosek zostanie pozytywnie potraktowany i umotywowany,
-spełniasz wymagania rekrutacji i masz wystarczającą ilość punktów w stosunku do progu w danym roku, lub brakuje Ci nie więcej jak 15 pkt.

W skrócie.

Ściskam!
D.
Do tego warto dodać, że na każdy rok lekarskiego mogą przyjąć max. 3 osoby i po jednaj na stomatologię.
Awatar użytkownika
dynamitka
Posty: 108
Rejestracja: 9 lip 2009, o 08:53

Re: Medycyna, przeniesienie na inną uczelnię...

Post autor: dynamitka »

David pisze:Byłem w dziekacie UJ CM, i są tam szczegółowe zasady przenoszenia się do nich na stomę i lek, z innych uczelni medycznych. W skrócie, możesz się przenieść na CMUJ jeśli:

-masz średnią min. 4,0,
-różnice programowe nie przekraczają 10 pkt. ECTS,
-twój wniosek zostanie pozytywnie potraktowany i umotywowany,
-spełniasz wymagania rekrutacji i masz wystarczającą ilość punktów w stosunku do progu w danym roku, lub brakuje Ci nie więcej jak 15 pkt.

W skrócie.

Ściskam!
D.
czyli że muszę mieć super średnią i dodatkowo załapać się w normalnej rekrutacji czyli w sumie poprawić maturę?
a jeśli nie pisałam w tym roku to żeby się dostać to muszę pisać rozsz fizykę tak?
Awatar użytkownika
piekielny_ogar
Posty: 243
Rejestracja: 13 lip 2008, o 22:08

Re: Medycyna, przeniesienie na inną uczelnię...

Post autor: piekielny_ogar »

wydaje mi sie, ze nie musza byc koniecznie wszystkie warunki spelnione. pewnie najwieksze znaczenie bedzie miala srednia oO i jeszcze zalezy czym umotywujesz podanie. ale tylko mi sie wydaje )
AniaD303
Posty: 62
Rejestracja: 8 cze 2008, o 11:19

Re: Medycyna, przeniesienie na inną uczelnię...

Post autor: AniaD303 »

Zacytuję cały ten dokument, bo widzę, że niektóre osoby interesują szczegóły.
O przeniesienie na studia na kierunku lekarskim i lekarsko-dentystycznym mogą ubiegać się studenci innych uczelni, którzy:

1) spełnią kryteria rekrutacyjne na dany kierunek na Wydziale Lekarskim UJ CM
w roku akademickim, w którym składają wniosek, lub którym do spełnienia
w/w kryteriów brakuje nie więcej niż 15 pkt.,
2) posiadają z dotychczas odbytych studiów średnią ocen nie mniejszą niż 4,0 a stan różnic programowych w stosunku do roku studiów, na który wnioskują przeniesienie, wynosi nie więcej niż 10 pkt. ECTS,
3) przedstawią uzasadnione powody przeniesienia na studia w UJ,
4) przedłożą do dnia 11 września 2009 r. uzasadniony wniosek zaopiniowany przez dziekana Wydziału, z którego zamierzają się przenieść, wraz z dokumentami poświadczającymi dotychczasowy przebieg studiów (indeks ze stosownymi wpisami dot. zaliczenia poszczególnych lat studiów).

Kandydaci winni również dokonać samodzielnego porównania programów obu uczelni i sporządzić oświadczenie odnośnie stwierdzonych różnic programowych.


Dziekan Wydziału Lekarskiego wyraża zgodę na przeniesienie osób spełniających
w/w warunki przy uwzględnieniu zasady, iż:

• W danym roku akademickim na dany rok studiów kierunku lekarskiego może zostać przyjętych w trybie przeniesienia nie więcej niż 3 osoby, zaś na kierunek lekarsko-dentystyczny nie więcej niż 1 osoba na dany rok studiów.
• W przypadku większej liczby wniosków o przeniesienie decydować będzie pozycja na liście rankingowej sporządzonej na podstawie kryteriów określonych w pkt. 1 i 2.
• Termin wydania decyzji – 16 września 2009 r.
• Dziekan określa liczbę punktów zaliczeniowych podlegających uwzględnieniu i ustala rok na który wpisany zostaje student, biorąc pod uwagę stwierdzone różnice programowe (student innej uczelni nie może być przeniesiony na ostatni rok studiów, chyba że Rada Wydziału dopuści taką możliwość).
pppppp
Posty: 2
Rejestracja: 16 wrz 2009, o 11:57

Re: Medycyna, przeniesienie na inną uczelnię...

Post autor: pppppp »

Może trochę źle zostało ujęte moje pytanie, chodzi o to , że na podstawie średniej ocen z jednego kierunku można zacząć drugi - rozpocząć od zera, ale można, ale chyba nie w rzypadku medycyny.
biolga
Posty: 659
Rejestracja: 7 kwie 2007, o 14:50

Re: Medycyna, przeniesienie na inną uczelnię...

Post autor: biolga »

Nie chcę zaczynać nowego tematu i zaśmiecać . Czy udalo się może komus przenieść z Białegostoku do Łodzi?
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Medycyna, przeniesienie na inną uczelnię...

Post autor: a_niap »

Troche odnawiam temat:

mam pytanie, może ktoś sie przenosił (obojetnie z jakiej uczelni na jaką) to na pewno wie:

czy żeby sie przenieśc trzeba miec wszystkie egzaminy zdane w czerwcu? Bo np: widziałam na kilku uczelniach ze termin skladania podan o przeniesienie jest w sierpniu, wiec jak komus zostal egzamin na wrzesien to nie moze sie przeniesc?

I druga sprawa - jak wyglada przeniesienie pomiedzy studiami niestacjonarnymi? Czy tez sa takie same wymagania?
Awatar użytkownika
OlaaaM6
Posty: 636
Rejestracja: 16 lip 2008, o 18:39

Re: Medycyna, przeniesienie na inną uczelnię...

Post autor: OlaaaM6 »

biolga, udało Ci sie przeniesc do Łodzi, albo moze wiesz jakie warunki trzeba spelniac?
Awatar użytkownika
godziasia
Posty: 1058
Rejestracja: 3 cze 2009, o 16:50

Re: Medycyna, przeniesienie na inną uczelnię...

Post autor: godziasia »

czy żeby sie przenieśc trzeba miec wszystkie egzaminy zdane w czerwcu? Bo np: widziałam na kilku uczelniach ze termin skladania podan o przeniesienie jest w sierpniu, wiec jak komus zostal egzamin na wrzesien to nie moze sie przeniesc?
koleżanka chciała od nas (w sensie że z Łodzi, z cywila) przenieść się do Wro. Pech chciał, że zdała wszystko, na ładne ocenki nawet, a uwaliła chemię w czerwcu. Udało jej się zdać dopiero w trzecim terminie gdzieś w okolicy 25.09 i przeniosła się do Wro. Więc jest możliwe
co do przenoszenia się z Bdg do Łodzi (ktoś wcześniej pytał o to) - znam kolegę, któremu udał się ten zabieg
humbaczek
Posty: 12
Rejestracja: 10 maja 2011, o 19:14

Re: Medycyna, przeniesienie na inną uczelnię...

Post autor: humbaczek »

Czy może ktoś wie, czy można gdziekolwiek przenieść się z gumedu jeśli ma się uwaloną biochemię?
tiririri
Posty: 1
Rejestracja: 27 maja 2011, o 16:17

Re: Medycyna, przeniesienie na inną uczelnię...

Post autor: tiririri »

Mam dokładnie ten sam problem.Też zawaliłam biochemię.Chciałabym ją zrobić, ale nie na swojej uczelni. Wiem, że Wrocław odpada, czy nie znacie może przypadków, gdzie ktoś powtarzał przedmiot po przeniesieniu się?
pap_rotka
Posty: 1
Rejestracja: 27 cze 2011, o 15:01

Re: Medycyna, przeniesienie na inną uczelnię...

Post autor: pap_rotka »

Wracając do przenosin na CMUJ, czy komuś w ostatnich 2 latach udało się tam przenieść na lekarski? Czy znacie takie osoby?
Grace
Posty: 255
Rejestracja: 23 lip 2007, o 23:21

Re: Medycyna, przeniesienie na inną uczelnię...

Post autor: Grace »

Rowniez co do przenosin na CMUJ. uczelnia z jakiej się przenosi ma znaczenie? Prawdopodobnie będę mieć do wyboru Lublin i WUM. W Lublinie zapewne latwiej byloby o warunek sredniej 4,0, z kolei bedac na WUMie moglabym uzyć jako argumentu odleglosc od domu, poza tym WUM bierze pod uwagę fizę w rekrutacji - ma to jakis wplyw rowniez? Podobno najwazniejszy jest powod przeniesienia wlasnie, dostanie się w normalnej rekrutacji i srednia sa sprawa drugorzedna? I czy uwazacie, ze gra jest warta swieczki, czy tez przeniesienie sie graniczy z cudem i zazwyczaj te pojedyncze osoby wlasnie cudem sie przenosza (czyli kryteria na podst. ktorych sie przeniesli nie sa do konca jasne.)?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 61 gości