Medycyna, przeniesienie na inną uczelnię...

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
foxy_
Posty: 230
Rejestracja: 8 maja 2009, o 22:56

Re: Medycyna, przeniesienie na inną uczelnię...

Post autor: foxy_ »

godziasia pisze: koleżanka chciała od nas (w sensie że z Łodzi, z cywila) przenieść się do Wro. Pech chciał, że zdała wszystko, na ładne ocenki nawet, a uwaliła chemię w czerwcu. Udało jej się zdać dopiero w trzecim terminie gdzieś w okolicy 25.09 i przeniosła się do Wro. Więc jest możliwe
co do przenoszenia się z Bdg do Łodzi (ktoś wcześniej pytał o to) - znam kolegę, któremu udał się ten zabieg
Znam dziewczynę, która się przeniosła z Łodzi do Wrocławia po pierwszym roku, ale w dalszym ciągu NA PIERWSZY rok (różnice programowe). Także jakieś sprzeczne informacje mamy
Awatar użytkownika
Paweł88
Posty: 52
Rejestracja: 27 lip 2009, o 09:28

Re: Medycyna, przeniesienie na inną uczelnię...

Post autor: Paweł88 »

Kaamil pisze:bez zaliczenia anatomii nie ma szans w ogóle o przeniesieniu myśleć, wiec poznań ewentualnie po 2 roku. To jaka jest szansa zależny ile osób wyleci = ile jest wolnych miejsc, ilu jest chętnych 9z(zawsze dużo) i jaką ma się średnią, ale jeśli mieszkasz w wa-wie to szanse są duże, bo to najlepszy argument. Poza tym trzeba oczywiście nadrobić różnice programowe.
Dzięki za odp. jestem obecnie po czwartym roku wety w wawie, muszę wziąć dziekankę na pierwszy rok leku poza warszawą, jeśli w przyszłym roku nie uda mi się przenieść na WUM to zaczną się schody/
JoaJed
Posty: 26
Rejestracja: 23 cze 2011, o 20:14

Re: Medycyna, przeniesienie na inną uczelnię...

Post autor: JoaJed »

a czy dałoby radę przenieść się z niestacjonarnych w Katowicach na niestacjonarne np w Poznaniu? po roku? Co trzeba zrobić żeby to było możliwe?
nosebleeddvsn
Posty: 3
Rejestracja: 13 lip 2011, o 11:15

Re: Medycyna, przeniesienie na inną uczelnię...

Post autor: nosebleeddvsn »

witam, mam pytanie, wlasnie dostalem sie na lekarski na SUM ale na Poznan w tym roku nie mam zbyt wielkich szans, a zalezy mi na tym zeby studiowac w Poznaniu, poniewaz mam do niego jakies 1,5h drogi, a do Katowic ponad 7. Myslicie, ze przy dobrych wynikach bylaby szansa, zeby przeniesc sie po pierwszym roku nawet na pierwszy rok do Poznania? Pisaliscie, ze wazne jest, aby dobrze umotywowac podanie, wiec jakie argumenty bylyby wedlug was najlepsze? Wiadomo można coś pod siebie podciagnac w miare mozliwosci dzieki i pozdroo
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Medycyna, przeniesienie na inną uczelnię...

Post autor: lith »

Jak na 1 to chyba starczy się z rekrutacją dostać o.O. Ogólnie ciekawie się czyta, że komuś punktów z matury zabrakło, to od tak- rozwali 1 rok na 5.0 i się przeniesie . Sorry, ale myślę, że zdecydowanie łatwiej rozwalić maturę na 100% niż wyciągnąć średnią w okolice 5 na 1r. leku. A większość zakładająca super średnią i przeniesienie będzie sikała po nogach jak uda się im na 3.0 bez września zaliczyć i zostać na tej samej uczelni na 2 rok.
nosebleeddvsn
Posty: 3
Rejestracja: 13 lip 2011, o 11:15

Re: Medycyna, przeniesienie na inną uczelnię...

Post autor: nosebleeddvsn »

sory pospieszylem sie jeszcze sie nie dostalem, ale starczy mi spokojnie punktow na SUM, ale do Poznania nie. sek w tym ze i tak mam zamiar poprawiac mature z chemii, ale nie mam zamiaru siedziec przez caly rok w domu. poza tym moze sie nie udac poprawic, a wtedy wole miec alternatywe, czyli sprobowac sie przeniesc. zauwaz ze pytalem o cos innego, a to ze zabraklo mi kilka punktow nie znaczy ze wyniklo to z mojej niewiedzy uwierz odpowie mi ktos czy jest taka mozliwosc?
Stokrotka100krotka
Posty: 44
Rejestracja: 30 cze 2011, o 11:17

Re: Medycyna, przeniesienie na inną uczelnię...

Post autor: Stokrotka100krotka »

nosebleeddvsn pisze:sory pospieszylem sie jeszcze sie nie dostalem, ale starczy mi spokojnie punktow na SUM, ale do Poznania nie. sek w tym ze i tak mam zamiar poprawiac mature z chemii, ale nie mam zamiaru siedziec przez caly rok w domu. poza tym moze sie nie udac poprawic, a wtedy wole miec alternatywe, czyli sprobowac sie przeniesc. zauwaz ze pytalem o cos innego, a to ze zabraklo mi kilka punktow nie znaczy ze wyniklo to z mojej niewiedzy uwierz odpowie mi ktos czy jest taka mozliwosc?
mam identyczną sytuację, więc dołączam się do pytania,
przede wszystkim czy między Katowicami a Poznaniem nie ma zbyt dużych różnic programowych.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Medycyna, przeniesienie na inną uczelnię...

Post autor: lith »

nosebleeddvsn pisze:Myslicie, ze przy dobrych wynikach bylaby szansa
Głównie chodziło mi o takie podejście. ogólnie to to mocno kombinujesz. Szczerze wątpię w to, że po zaliczeniu 1 roku chciałoby Ci się jeszcze raz iść na pierwszy tylko po to, że uczelnia bliżej jest. Poza tym trochę to brzmi jakbyś chciał poprawiać maturę, a przy okazji ciągnąć medycynę. Jeżeli chcesz mieć rzeczywiście z czego się przenosić do tego Poznania to będzie to raczej studiowanie, a przy okazji poprawianie matury.

Jeżeli idzie o przenoszenie bez utraty lat itd. to słyszałem, że najlepiej przenosić się po 2 roku, bo w miarę wyrównane programy na tym etapie są. Ale w temacie się marnie orientuję, bo się nigdzie nie zamierzam ruszać.
Pirożynka

Re: Medycyna, przeniesienie na inną uczelnię...

Post autor: Pirożynka »

a wiecie czy jest mozliwość przeniesienia sie z Krakowa do Wrocławia? tzn: na jakich zasadach
nosebleeddvsn
Posty: 3
Rejestracja: 13 lip 2011, o 11:15

Re: Medycyna, przeniesienie na inną uczelnię...

Post autor: nosebleeddvsn »

lith pisze:
Poza tym trochę to brzmi jakbyś chciał poprawiać maturę, a przy okazji ciągnąć medycynę. Jeżeli chcesz mieć rzeczywiście z czego się przenosić do tego Poznania to będzie to raczej studiowanie, a przy okazji poprawianie matury.
aa faktycznie, zle to ujalem] plan mam taki zeby pod koniec wrzesnia przypomniec sobie caly material z chemii na cacy i pozniej normalnie cisnac medycyne ile sie da i dopiero na poczatku maja przypomniec sobie chemie. glowe do chemii na szczescie mam, ale niestety jestem troche roztrzepany co wyszlo poraz kolejny, szkoda tylko ze na maturze] no coz tak czy inaczej czeka mnie ostry zapieprz
Awatar użytkownika
Aszyn
Posty: 317
Rejestracja: 20 lis 2009, o 18:30

Re: Medycyna, przeniesienie na inną uczelnię...

Post autor: Aszyn »

lith, To akurat zależy. Tzn racją jest, że po 2ch latach najwięcej uczelni się zgadza, ale po pierwszym roku też dużo uczelni do siebie pasuje. Od czasu do czasu nie zgadza się jakiś przedmiot - głównie histologia.
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Medycyna, przeniesienie na inną uczelnię...

Post autor: lith »

No po innych latach na pewno się też da, ale chyba po 2r. jest najłatwiej i najmniej do nadrabiania. Oczywiście można próbować po pierwszym, szczególnie jak programy są zbliżone.
marcin199153
Posty: 4
Rejestracja: 3 sie 2010, o 18:45

Re: Medycyna, przeniesienie na inną uczelnię...

Post autor: marcin199153 »

czy ktos z Was orientuje sie moze jak wyglada sytuacja z przenosinami na uczelnie medyczna z zagranicy na studia niestacjonarne?Moze znacie kogos kto przeniosl sie w ten sposob na 2. badz 3. rok lekarskiego ,czy takich osob jest wiele po kazdym roku?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości