Medycyna!! Pytania, rady

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Doxie
Posty: 22
Rejestracja: 1 lip 2011, o 11:08

Re: Medycyna!! Pytania, rady

Post autor: Doxie »

sylwia1508 pisze:Rozkmina o laczkach. -
Lubelskie mówi na kapcie, kapcie. (zasłyszałam laczki od znajomej i tak już zostało )
U mnie, też w lubelskim, na kapice mówi się ciapy
mis koala
Posty: 4277
Rejestracja: 16 kwie 2012, o 18:27

Re: Medycyna!! Pytania, rady

Post autor: mis koala »

A u mnie mówi się laczki, ciapy, papcie, paputki - słowem co dom to inaczej
Awatar użytkownika
rousseau
Posty: 202
Rejestracja: 20 maja 2011, o 10:44

Re: Medycyna!! Pytania, rady

Post autor: rousseau »

Dreama pisze:
rousseau pisze:
lith pisze:jak się mówi na laczki na Śląsku?
na śląsku na laczki mówi się laczki
jedno ze zastosowań: zmieniona wersja znanego powiedzenia, często i gęsto używanego przez moją koleżankę: ale ten czas upłynął, no jak z laczka strzelił
oprócz tego papcie, kapcie, ale lacze to chyba podstawa
u mnie w domu, a mieszkam na śląsku mówi się lacie, laćki albo ewentualnie papucie. Pierwsze słyszę o jakiś laczkach.

mrsdavis pisze:Dreama, no dokładnie! Laćki- tak, lacie- tym bardziej, ale nie laczki. Dlatego wymowa tych ostatnich tak mnie śmieszy.

wg mnie to jest coś pośredniego między ć a cz, ale podejrzewam, że to też kwestia, gdzie dokładnie na śląsku mieszkacie ja jestem spod rybnika, a od dziadka regularnie słyszałam kaj mosz lacze D choć jak się teraz zastanowię, to faktycznie bardziej miękko ta spółgłoska brzmiała
Awatar użytkownika
Jivan
Posty: 971
Rejestracja: 16 gru 2012, o 10:48

Re: Medycyna!! Pytania, rady

Post autor: Jivan »

Chciałem napisać kilka rzeczy odnośnie atlasów, bo sam miałem dylemat na początku, mam swojego sobotte wyd nowe, ale korzystałem ze wszytskich jakie były w biblio po trochu aby mieć porównanie, ogólnie Netter wg mnie jest najgorszy, polecam sobotte, najlepiej tego 3 tomowego, jest kilka pomocnych tekstów, np. zestawienie, miejsc wyjść, jąder, i itp nerwów czaszkowych, jeśli ktoś ma kase to numer jeden Prometeusz, także dobry jest, warto sobie wypożyczyć Sinelnikova szczególnie do OUN`u, z fotograficznych tańsz jest Yokochi ale trochę podstawowy ten w polskiej wersji, bo koleś z jakimiś innymi jeszcze zrobił anglojęzyczną wersję, nie pamiętam jak się nazywa ale jest zajebista, McMin w porządku choć droższy, też jest dobry atlas przekrojów, ze zdjęciami z CT obok, jeśli na waszych uczelniach wymagają na szpilakch zdjęcia CT czy rezonansu
kate27
Posty: 236
Rejestracja: 21 kwie 2013, o 13:42

Re: Medycyna!! Pytania, rady

Post autor: kate27 »

Wiem, że pytanie jaką uczelnię wybrać przewijało się tutaj już wiele razy (więc nie zabijcie mnie ), ale ja chciałabym dowiedzieć się czegoś na ten temat pod troszkę innym kątem.

Czy wśród uczelni są jakieś wyraźnie odznaczające się jako niezbyt prostudenckie w takim sensie, że często dochodzi do gnojenia (wybaczcie słownictwo) studentów poprzez kadrę? Oczywiście nie chodzi mi o przypadki, kiedy ktoś sobie w jakiś sposób zasłużył", ale o incydenty typu - obrażanie, wyzwiska etc.

Pewnie niektórym to pytanie wyda się śmieszne, ale miałam w liceum troszkę bardzo nieprzyjemnych doświadczeń, które na dzień dzisiejszy skutkują tym, że przy wyborze uczelni chcę brać pod uwagę także ten aspekt, tak profilaktycznie. Żeby w razie czego móc wybrać mniejsze zło.
chocolatejoy
Posty: 4
Rejestracja: 9 kwie 2012, o 10:54

Re: Medycyna!! Pytania, rady

Post autor: chocolatejoy »

Nie powiem Ci o innych uczelniach, ale w Gdańsku (I rok) nie spotkałam się z żadnym gnojeniem". I ogólnie polecam

A jeśli chodzi o atlasy, to moim zdaniem brać obojętnie co (najlepiej Netter, bo najtaniej wychodzi), PONIEWAŻ to nie od atlasu zależy, czy zdasz egzamin, czy nie. Atlas przydaje się, kiedy uczysz się pierwszy raz materiału na zajęcia. Potem na egzamin to najlepiej ogarniać zdjęcia preparatów, bo żaden atlas nie odda Ci super rzeczywistości (zwłaszcza, że w Gdańsku mieliśmy beznadziejne preparaty, więc atlasy to bajeczka )
Możesz uczyć się nawet z 10 atlasów, ale jeśli tego nie widzisz", to nie wiele Ci to pomoże Są osoby, które mają 5 atlasów i nie zdają praktyka, a większość u mnie miała tylko Nettera i pięknie zdała
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Medycyna!! Pytania, rady

Post autor: Mårran »

Nie wiem, jak na innych, ale na GUMedzie nikt nas nie wyzywal ani jakos szczegolnie nie gniol Zdarzaly sie czasem przytyki, ze sie nie uczymy itp.m, ale to jak wszedzie
Pani Buka
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Medycyna!! Pytania, rady

Post autor: Smile_Forever »

To, że się nie uczymy, słyszałam od podstawówki więc na studiach już praktycznie na takie teksty się nie zwraca uwagi . W każdym razie na CMUJ na 1 roku też panowała ogólnie miła atmosfera i też polecam .
LanceArmstrong
Posty: 179
Rejestracja: 8 lip 2012, o 14:17

Re: Medycyna!! Pytania, rady

Post autor: LanceArmstrong »

Lublin czy Wrocław ? co polecacie?
Melatonina
Posty: 351
Rejestracja: 10 lis 2013, o 11:12

Re: Medycyna!! Pytania, rady

Post autor: Melatonina »

LanceArmstrong pisze:Lublin czy Wrocław ? co polecacie?
Wrocław pięknięjszy A gdzie masz bliżej?
kardiogirl
Posty: 188
Rejestracja: 8 lip 2012, o 05:17

Re: Medycyna!! Pytania, rady

Post autor: kardiogirl »

Melatonina Ty do wrocka ?
Melatonina
Posty: 351
Rejestracja: 10 lis 2013, o 11:12

Re: Medycyna!! Pytania, rady

Post autor: Melatonina »

Do Lublina, bo mam bliżej Zawsze bym wybrała to co bliżej
Awatar użytkownika
wsedek
Posty: 490
Rejestracja: 22 lis 2013, o 15:48

Re: Medycyna!! Pytania, rady

Post autor: wsedek »

Skawiny z 2006r a te z 2013r różnią się pod względem merytorycznym?

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości