Medycyna!! Pytania, rady

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: Medycyna!! Pytania, rady

Post autor: black-cat »

A ja mam inne pytanko Ile mniej więcej godzin dziennie spędzacie na uczelni? W jakich godzinach zazwyczaj macie zajęcia?
Wiem, że to zależy i od uczelni i od roku. Pytanie to kieruję do studentów lek/lek-dent Przede wszystkim chodzi mi o pierwszy i drugi rok)
Kierunek lekarski :)
Awatar użytkownika
ColdMartini
Posty: 249
Rejestracja: 13 lip 2013, o 16:08

Re: Medycyna!! Pytania, rady

Post autor: ColdMartini »

Który atlas do anaty jest najlepszy? Czy sobotta to dobra inwestycja?

Czy to prawda, że w skawinie jest dużo błędów?
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Medycyna!! Pytania, rady

Post autor: Mårran »

U nas plan rozłożony był tak, że nie miałam nigdy zajęć do wieczora z wyjątkiem jednego semestru, kiedy do 19 był niemiecki A tak raczej na rano, 8-10, potem parę godzin na uczelni, w tym okienka, kiedy można było się douczyć albo coś zjeść czy wypić kawkę. Na drugim roku w środy było ciężko, bo sześć godzin ciurkiem na biochemii. Ale szło przeżyć.

Od czwartego roku u nas lepiej, bo zajęcia w blokach, czyli od rana do 12-14 i koniec.

ColdMartini, ja miałam tylko sobottę i byłam zadowolona. Zdałam w czerwcu.
Pani Buka
black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: Medycyna!! Pytania, rady

Post autor: black-cat »

Mårran Oo, to w sumie fajnie:)
Zajęcia zaczynają się najwcześniej o godzinie 8? Czyli można powiedzieć, że mniej więcej około 6-8 godzin dziennie spędza się na zajęciach na uczelni?:)
Kierunek lekarski :)
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Medycyna!! Pytania, rady

Post autor: randomlogin »

ColdMartini pisze:Czy to prawda, że w skawinie jest dużo błędów?
W pierwszym wydaniu - ponoc masakrycznie. W drugim (ostatnie lacinskie) - tyle, ze da sie spokojnie korzystac. W nowym, trzyjezycznym, poprawili tez ponoc znaczna czesc tych z drugiego. Jest coraz lepiej.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Medycyna!! Pytania, rady

Post autor: Mårran »

Zdarzają się cudaki na 7, 7:30, ale to raczej rzadkość. Głównie jakieś fakultety, koła.
Pani Buka
NewStyle
Posty: 1
Rejestracja: 16 wrz 2014, o 11:21

Re: Medycyna!! Pytania, rady

Post autor: NewStyle »

randomlogin pisze:
ColdMartini pisze:Czy to prawda, że w skawinie jest dużo błędów?
W pierwszym wydaniu - ponoc masakrycznie. W drugim (ostatnie lacinskie) - tyle, ze da sie spokojnie korzystac. W nowym, trzyjezycznym, poprawili tez ponoc znaczna czesc tych z drugiego. Jest coraz lepiej.
Czyli jest progress to chyba warto
Awatar użytkownika
Lovenda
Posty: 40
Rejestracja: 3 cze 2013, o 17:06

Re: Medycyna!! Pytania, rady

Post autor: Lovenda »

black-cat pisze: Czyli można powiedzieć, że mniej więcej około 6-8 godzin dziennie spędza się na zajęciach na uczelni?:)
Hmm, raczej mniej, tzn my mieliśmy jeden dzień wykładów, na które nikt nie chodził, czyli dodatkowy dzień wolny, oprócz tego 6 godzin to tylko raz w tygodniu siedzieliśmy, reszta jakoś po 3,4 godziny.
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: Medycyna!! Pytania, rady

Post autor: Giardia Lamblia »

Kolokwia na 7:30 to wcale nie taka rzadkość, przynajmniej u mnie
kardiogirl
Posty: 188
Rejestracja: 8 lip 2012, o 05:17

Re: Medycyna!! Pytania, rady

Post autor: kardiogirl »

a w jakim jezyku najlepiej sobotta - łacina czy angielski ?
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Medycyna!! Pytania, rady

Post autor: Mårran »

To raczej zależy, jakiego języka wymaga Twoja uczelnia. Ewentualnie jeśli każe sobie wybrać - jaki Ty wolisz.
Pani Buka
black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: Medycyna!! Pytania, rady

Post autor: black-cat »

Lovenda pisze:
black-cat pisze: Czyli można powiedzieć, że mniej więcej około 6-8 godzin dziennie spędza się na zajęciach na uczelni?:)
Hmm, raczej mniej, tzn my mieliśmy jeden dzień wykładów, na które nikt nie chodził, czyli dodatkowy dzień wolny, oprócz tego 6 godzin to tylko raz w tygodniu siedzieliśmy, reszta jakoś po 3,4 godziny.
Czyli taki wniosek, że więcej czasu spędza się na nauce w domu niż na uczelni. W sumie fajnie, że mniej tych godzin niż na przykład w LO, gdzie się często siedziało od 7:30 do 14-15 w szkole
Kierunek lekarski :)
Sofia
Posty: 585
Rejestracja: 3 sty 2012, o 15:11

Re: Medycyna!! Pytania, rady

Post autor: Sofia »

black-cat, na początku zajęcia są takie krótkie po to, żeby nie przeszkadzać w samodzielnej nauce w domu ^_^
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości