Medycyna!! Pytania, rady

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Lovenda
Posty: 40
Rejestracja: 3 cze 2013, o 17:06

Re: Medycyna!! Pytania, rady

Post autor: Lovenda »

kardiogirl pisze:a w jakim jezyku najlepiej sobotta - łacina czy angielski ?

Jeśli Wrocław to obojętnie, do wyboru jest łacina albo angielski, ja polecam się uczyć po angielsku i mieć w tym języku atlas.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Medycyna!! Pytania, rady

Post autor: Mårran »

czytowazne, fioletowego nie znam, jeśli nowszy, to raczej ten. A niebieski sto razy lepszy niż pięciotomowy
Pani Buka
Awatar użytkownika
mossa
Posty: 292
Rejestracja: 2 lip 2010, o 11:38

Re: Medycyna!! Pytania, rady

Post autor: mossa »

black-cat pisze:
Sofia pisze:black-cat, na początku zajęcia są takie krótkie po to, żeby nie przeszkadzać w samodzielnej nauce w domu ^_^
No właśnie tak myślałam, ale wolałam spytać, żeby się upewnić
A w późniejszych latach studiów zajęcia są dłuższe?
Zależy gdzie. Ja we Wrocławiu na 2 roku miałam zajęcia dokładnie 2 dni w tygodniu (nie licząc oczywiście wykładów) i weekend zaczynałam w środę 3 i 4 rok trochę gorzej, bo prawie codziennie na 8, czasem do 11, czasem do 17 (po jakichś 10 tygodniach semestru część zajęć odpada i robi się znacznie luźniej). Teraz, na 5 roku zapowiada się codziennie od 8 do 15 co najmniej, do tego jakieś wykłady popołudniowe, internat z ginekologii do samego wieczora i cholera wie co jeszcze, nie mogę się doczekać po prostu
lek. mossa
kate27
Posty: 236
Rejestracja: 21 kwie 2013, o 13:42

Re: Medycyna!! Pytania, rady

Post autor: kate27 »

Jak sądzicie - podstawowa matematyka napisana na maxa dalej styknie na WUM w przyszłym roku, czy to raczej ryzykowne posunięcie (biorąc pod uwagę nowy przelicznik dla tego przedmiotu: podstawa x0,7 i rozszerzenie x1)?

Osoba z setką z matematyki P i biol/chem na 90 miałaby (tylko?) ~250 punktów, czyli coś dużo poniżej dotychczasowych progów, które siłą rzeczy pewnie trochę polecą w dół (bo nie każdy zaszaleje z pisaniem matematyki R), ale czy to realne, żeby o aż tyle?

Rozważałam porwanie się na rozszerzenie, ale mam wątpliwości, czy osoba po podstawie byłaby w stanie ogarnąć w rok R nagt70%.
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: Medycyna!! Pytania, rady

Post autor: mrsdavis »

kate27 pisze:mam wątpliwości, czy osoba po podstawie byłaby w stanie ogarnąć w rok R nagt70%.
Myślę, że da radę.
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: Medycyna!! Pytania, rady

Post autor: Giardia Lamblia »

kate27 pisze:Rozważałam porwanie się na rozszerzenie, ale mam wątpliwości, czy osoba po podstawie byłaby w stanie ogarnąć w rok R nagt70%.
Ja dałem radę w 3 miesiące na dużo więcej niż 70%. Nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z materiałem z rozszerzenia, na korki nie uczęszczałem. Kiełbasa wystarcza, a przynajmniej do starej podstawy. Teraz Kiełbasa jest już przeterminowany, więc można sobie dodatkowe kilka tygodni na jakiś inny podręcznik dorzucić.

Btw. te 3 miesiące to i tak więcej niż rzeczywiście potrzeba było. Robiłem zadania z podstawy i z kontekstem realistycznym, a jak wiadomo nie ma ich na maturze R.
Awatar użytkownika
Alra
Posty: 482
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:20

Re: Medycyna!! Pytania, rady

Post autor: Alra »

black-cat pisze: Czyli taki wniosek, że więcej czasu spędza się na nauce w domu niż na uczelni. W sumie fajnie, że mniej tych godzin niż na przykład w LO, gdzie się często siedziało od 7:30 do 14-15 w szkole
A mój plan z kolei tak kolorowo nie wygląda - zdarzają się przeładowane dni z ćwiczeniami 11 - 18 z półgodzinną przerwą, a rano jeszcze jakieś tam wykłady (. Może w połowie listopada, gdy skończą się dwa krótkie przedmioty, w tym taka technologia informacyjna trwająca 4,5 h, będzie troszkę lepiej.
annusza
Posty: 481
Rejestracja: 17 mar 2012, o 10:29

Re: Medycyna!! Pytania, rady

Post autor: annusza »

kate27 pisze:
Rozważałam porwanie się na rozszerzenie, ale mam wątpliwości, czy osoba po podstawie byłaby w stanie ogarnąć w rok R nagt70%.
Można jak najbardziej, sprawdziłam na sobie .
Awatar użytkownika
Marcella
Posty: 247
Rejestracja: 3 wrz 2013, o 19:37

Re: Medycyna!! Pytania, rady

Post autor: Marcella »

Giardia Lamblia pisze:
kate27 pisze:Rozważałam porwanie się na rozszerzenie, ale mam wątpliwości, czy osoba po podstawie byłaby w stanie ogarnąć w rok R nagt70%.
Ja dałem radę w 3 miesiące na dużo więcej niż 70%. Nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z materiałem z rozszerzenia, na korki nie uczęszczałem. Kiełbasa wystarcza, a przynajmniej do starej podstawy. Teraz Kiełbasa jest już przeterminowany, więc można sobie dodatkowe kilka tygodni na jakiś inny podręcznik dorzucić.

Btw. te 3 miesiące to i tak więcej niż rzeczywiście potrzeba było. Robiłem zadania z podstawy i z kontekstem realistycznym, a jak wiadomo nie ma ich na maturze R.

wow gratuluję, albo jesteś tak inteligentny, albo bardzo dużo się uczyłeś
kate27
Posty: 236
Rejestracja: 21 kwie 2013, o 13:42

Re: Medycyna!! Pytania, rady

Post autor: kate27 »

Trochę mnie pocieszyliście z tą matematyką, może faktycznie spróbuję
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: Medycyna!! Pytania, rady

Post autor: tchorz »

Ja uczyłam sie do rozszerzenia 3 miesiące robiąc stare matury i doczytujac Kiełbasę i rozszerzona wyszła na 86 a podstawa 96. Spodziwałam się słabszego rozszerzenia i dużo lepszej podstawy
kate27
Posty: 236
Rejestracja: 21 kwie 2013, o 13:42

Re: Medycyna!! Pytania, rady

Post autor: kate27 »

Wszyscy na leku to świeżaczki po liceum z garstką osób po poprawach etc, czy może Ci drudzy też reprezentują dość pokaźną grupę?


Oczywiście nie robi to żadnej różnicy i pytam ot tak z ciekawości
Sofia
Posty: 585
Rejestracja: 3 sty 2012, o 15:11

Re: Medycyna!! Pytania, rady

Post autor: Sofia »

Gdy ja startowałam w zeszłym roku na PUMie to w mojej grupie było mniej więcej po równo, może z minimalną przewagą osób zaraz po maturze.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości