Medycyna!! Pytania, rady

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
marta18

Medycyna!! Pytania, rady

Post autor: marta18 »

Hej czy ktos wybiera sie na studia medyczne Lub dostal sie w tym roku lub jest Chcialabym zaczerpnac pare rad zadac pare pytan
Pozdrawiam serdecznie :*
:lol:
bagatha

Re: Medycyna!!

Post autor: bagatha »

dawaj
marta18

ratunku

Post autor: marta18 »

Cześć!
Jestem bogusia i mieszkam w Olsztynie bardzo byn chciała studiować medycynę. Jednak Fizyka rozszerzona to dla mnie za duŻo:( Mam jednak nadzieję, iŻ zdam ją później. Jeśli mam być szczera to uwaŻam za totalną głuptę, iŻ musim zdawać biologię, chemię i fizykę na poziomie rozszerzonym. Czy nie wystarczyłaby fizyka na poziomie podstawowym - z tego co wiem z całą pewnością tak ale od kiedy uczeń ma coś do powiedzenia w kwestii wymogów kwalifikacyjnych? Wierzę jednak , Że uda nam się, bo nie taka straszna matura jak ją przedstawiają:-)
agi

Re: Medycyna!!

Post autor: agi »

dostałam się na medycynę w tym roku Zdawałam nową maturę
bagatha

Re: Medycyna!!

Post autor: bagatha »

masz nowa mature marta?
dziewczyno, to juz 3/4 sukcesu ciesz sie,ze nie masz starej i łap byka za rogi!
MartYna

Medycyna!!

Post autor: MartYna »

a ile mieliście pkt z matury Że dostaliście się ?:) pozdrawiam :*
Gość

Re: ratunku

Post autor: Gość »

marta18 pisze:Cześć!
Jestem bogusia i mieszkam w Olsztynie bardzo byn chciała studiować medycynę. Jednak Fizyka rozszerzona to dla mnie za duŻo:( Mam jednak nadzieję, iŻ zdam ją później. Jeśli mam być szczera to uwaŻam za totalną głuptę, iŻ musim zdawać biologię, chemię i fizykę na poziomie rozszerzonym. Czy nie wystarczyłaby fizyka na poziomie podstawowym - z tego co wiem z całą pewnością tak ale od kiedy uczeń ma coś do powiedzenia w kwestii wymogów kwalifikacyjnych? Wierzę jednak , Że uda nam się, bo nie taka straszna matura jak ją przedstawiają:-)
Fizyka jest potrzebna rozszerzona na Medycyne według mnie.
Pomimo ze potem się juŻ nie przydaje, ale za to daje uczelni sito egzaminacyjne, po którym część odpada.
Było by za duŻo chętnych na ten kierunek gdyby nie fizyka
a jeśli chcesz nie zdawać fizyki nie widze problemu ( mniewam ze jestes dobra z bio-chem) Zostań laureatką Ogolno(Polskie) Olimpiady z Biologii i Chemii, myśle ze gdy będziesz miała te dwa przedmiaty zdane na seteczke to się dostaniesz i to bez fizyki.
Powodzenia
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Medycyna!!

Post autor: Guru »

Go&#x15B&#x107 pisze:Fizyka jest potrzebna rozszerzona na Medycyne według mnie.
Pomimo ze potem się już nie przydaje, ale za to daje uczelni sito egzaminacyjne, po którym część odpada.
Było by za dużo chętnych na ten kierunek gdyby nie fizyka
To jakis totalny absurd!
Jest wiele ludzi ktorych medycyna pociaga, i ktorzy mogliby byc wspanialymi lekarzami ale maja problemy z rozszerzona fizyka i przez to nie maja szans na realizacje sie w zyciu.
JaQb

Re: Medycyna!!

Post autor: JaQb »

prawda, wiele osob ma zamiłowanie i chce być lekarzami nie umiąc fizykii
I osobiście zgadzam się, Że ona nei jest bardzo potrzebna do wykonywania zawodu
ALE
JeŻeli, nie miało by być fizyki to ten kierunek przestał by być elitarny, narobilibyśmy sobie za duŻo lekarzy
a pozatym jak miała by wyglądać rekrutacja jeśli
zakładamy:
jestem dyrektorem AM i przyjmuje: mam 100 miejsc, i 500 chętnych z których kaŻdy ma zdaną mature z Biologii i Chemii na 100% oraz kaŻdy ma paseczek na świadectwie?
a) kolejność zgłoszeń
b) £apówki
c) po znajomości
d) robić kolejne testy, na których by odpadło powiedzmy 100 osob, bo nie moŻna w nieskończoność wychodzić za program nauczania. A osoby, które mogą się poświęcić tylko tym przedmiotom powinny być w pełni profesjonalnie przygotowane do tych przedmiotów.

UwaŻam, ze lekarz powinien być wszechstronnie wykształcony, a Że przedmiot taki jak fizyka sprawdza myślenie, będzię nadal w kanonie przedmiotów do zdawania.
Alternatywą według mnie mogła by być rozszerzona matematyka.
Ja znam wielezaklapkowanych przepraszam za wyraŻeniedurni , którzy kują przedmioty takie jak bio i chem, a jeśli przyjdzie samemu pomyśleć i zastanowić się nad zadaniem z fizyki czy matematyki, którego pani nie wytłumaczyła to ."-ale tego jeszcze nie było na lekcji albo wypisują wszytsko co wykuli z poprzednich lekcji zapominając o swoim własnym myśleniu i kojarzeniu faktów.
Pozdrawiam Serdecznie
bagatha

Re: Medycyna!!

Post autor: bagatha »

Ja takze bardzo nie lubie fizyki, ale pamietajcie,ze fizyka to nie tylko ruch prostolinijny i obliczanie zadan z wahadelka. fizyka to tez chemia a chemia to biologia. Niestety lekarz musi znac ludzkie cialo doglębnie, od podstaw a te podstawy opieraja sie o prawa fizyki. Mnie to tez strasznie denerwuje,ze wymagaja od nas fizyki, takze na kierunku Biologia, ale niestety maja troche racji
Go¶ka

Re: Medycyna!!

Post autor: Go¶ka »

hej mam 18lat i w tym roku zdaje maturę, jak byłam mała to juŻ chciałam zostac lekarzem i dalej chce ale moją zmorą jest właśnie fizyka! :566:
mam z nią problemy odkąd pamiętam. czy są jakieś studia medyczne na które nie trzeba zdawać fizyki? :566: :554:
JaQb
Posty: 45
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Medycyna!!

Post autor: JaQb »

Go&#x15Bka pisze:hej mam 18lat i w tym roku zdaje maturę, jak byłam mała to już chciałam zostac lekarzem i dalej chce ale moją zmorą jest właśnie fizyka! :566:
mam z nią problemy odkąd pamiętam. czy są jakieś studia medyczne na które nie trzeba zdawać fizyki? :566: :554:
są, i na nie też jest dużo takich kandydatów takich jak ty czyli bez fizyki, za to Bio i chem na wysokim! poziomie
Go¶ka

Re: Medycyna!!

Post autor: Go¶ka »

ja jestem na profilu biologiczno chemicznym, jest spoko mature zdaje na poziomie rozszerzonym z biologii, chemii i angielskiego. wiem tylko i to o ile się nie myle ze fizyka nie jest wymagana na medycynę w Bydgoszczy. :566:
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości