[Link] medycyna rekrutacja 2014/15 - wymagania

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: medycyna rekrutacja 2014/15 - wymagania

Post autor: zoo_ »

italico pisze: Z tym szczęściem trochę za bardzo pogalopowałaś. Może i ja źle to określiłam stąd nieporozumienie.
No to chyba prędzej to drugie cyt. Nie weryfikuje jego zdolności, a tylko szczęście - ale ok, przestaję łapać za słówka
italico pisze:Rozumiem, pewnie matura Wam poszła świetnie (szczere gratulacje ) i być może moje słowa Was uraziły.
Właśnie miałam to zaznaczyć w poprzednim poście - nie, nie bronię matury ani klucza dlatego, że dobrze napisałam maturę. Albo inaczej, w sumie wyniki były dobre, ale nie do końca takie jak chciałam - więc niestety też wiem, co to rozczarowanie wynikiem

Nikt jadem nie kąsa, masz prawo na forum wyrażać swoją opinię, a my mamy prawo to komentować d
EOT.
rkgreen
Posty: 59
Rejestracja: 24 sie 2012, o 19:38

Re: medycyna rekrutacja 2014/15 - wymagania

Post autor: rkgreen »

Cześć Wszystkim!
Wymagania, wymaganiami, ale bez solidnego przygotowania nic nam po nich
Jestem rocznik 95 i drugi raz podchodzę do matury. Tak, jestem młodszy od swoich kolegów ze szkolnej ławy, bo poszedłem o rok szybciej do szkoły.
Uczę się, dość systematycznie, biologii i chemii. Mam jednak problem z matmą (jakieś rady?). Matura 2013 okazała się wielką klapą. Mimo przygotowań do OB i OWE, biologię napisałem na marne 63%. Najprawdopodobniej zbyt duża pewność siebie i przekonanie, że ja nie dam rady?! spowodowały ową sytuację. NIe ma co płakać nad rozlanym mlekiem i wziąć się do roboty!
Ktoś z Was celuje w WUM?

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
nika0645
Posty: 410
Rejestracja: 13 lut 2014, o 19:28

Re: medycyna rekrutacja 2014/15 - wymagania

Post autor: nika0645 »

rkgreen pisze:Cześć Wszystkim!
Wymagania, wymaganiami, ale bez solidnego przygotowania nic nam po nich
Jestem rocznik 95 i drugi raz podchodzę do matury. Tak, jestem młodszy od swoich kolegów ze szkolnej ławy, bo poszedłem o rok szybciej do szkoły.
Uczę się, dość systematycznie, biologii i chemii. Mam jednak problem z matmą (jakieś rady?). Matura 2013 okazała się wielką klapą. Mimo przygotowań do OB i OWE, biologię napisałem na marne 63%. Najprawdopodobniej zbyt duża pewność siebie i przekonanie, że ja nie dam rady?! spowodowały ową sytuację. NIe ma co płakać nad rozlanym mlekiem i wziąć się do roboty!
Ktoś z Was celuje w WUM?

Pozdrawiam!
Mam podobnie jak Ty, no dobra, procentowo widzę trochę lepiej, co nie zmienia faktu, że biologia poszła mi słabo i z pewnością nie na tyle, co liczyłam. no nic. Spinam się teraz ostatnie dwa miesiące i liczę, że poprawię, zwłaszcza, że zabrakło mi dosłownie 4 punktów na lekarski
wyjścia awaryjne też mam w pogotowiu, ale wolałabym raczej z nich nie korzystać ale przynajmniej mam o tyle luz", że nawet jeżeli - tfu! - nic nie poprawię, to na lek-dent/weterynarię powinnam się dostać ale i tak liczę, że wyjdzie, to samo życzę i Tobie!
Awatar użytkownika
kagata0418
Posty: 72
Rejestracja: 3 wrz 2012, o 18:15

Re: medycyna rekrutacja 2014/15 - wymagania

Post autor: kagata0418 »

Helloooooooooo ja celuje na WUM na stome,a jak sie uda to moze i na lek:D
Z chemii mialam 82,z bioli 68 ( ) a z matmy mam 100.
Z biola bylo niby u mnie podobnie,bo uczylam sie duzo,probne pisalam niezle,ale przed matura rzucilam ja na bok na rzecz innych przedmiotow ktorych sie balam.Potem sie z przerazeniem zorientowalam,ze ejjjj no nie mam powtorzonych niektorych tematow tak jak powinnam i wpadlam w panike i klapa po calosci [*]
Ale wierze,ze w tym roku bedzie dobrze i moze bedziemy razem na roku!
Alvaroo1
Posty: 5
Rejestracja: 31 sty 2014, o 19:24

Re: medycyna rekrutacja 2014/15 - wymagania

Post autor: Alvaroo1 »

Mam pytanko, może ktoś się orientuje. Podobno jako finalista olimpiady chemicznej mam zagwarantowany wstęp na medycynę do Białegostoku i Lublina. Czy jeszcze któraś uczelnia honoruje tytuł finalisty OlChemu jako max. punktów w postępowaniu kwalifikacyjnym?
czytowazne
Posty: 266
Rejestracja: 10 lip 2012, o 20:20

Re: medycyna rekrutacja 2014/15 - wymagania

Post autor: czytowazne »

Czy ktoś wie, na które uczelnie nie można się logować na lek będąc już studentem leku?

Awatar użytkownika
moorisett
Posty: 571
Rejestracja: 26 lip 2012, o 09:56

Re: medycyna rekrutacja 2014/15 - wymagania

Post autor: moorisett »

WUM
czytowazne
Posty: 266
Rejestracja: 10 lip 2012, o 20:20

Re: medycyna rekrutacja 2014/15 - wymagania

Post autor: czytowazne »

Ok, dzięki, zaczynam się zastanawiać nad rejestracją gdziekolwiek na lek, w razie poprawki z czegoś Choć ponoć z WUMu wylecieć ciężko
Awatar użytkownika
dmnunited
Posty: 1433
Rejestracja: 31 mar 2013, o 22:31

Re: medycyna rekrutacja 2014/15 - wymagania

Post autor: dmnunited »

[at]: blokujesz w ten sposób miejsce osobom, które chcą aplikować na tę uczelnię
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: medycyna rekrutacja 2014/15 - wymagania

Post autor: randomlogin »

Ale we wrzesniu je zwalnia, bo wie czy zdala poprawki czy nie, i lista sie przesuwa. Wiec wychodzi na to samo. Co najwyzej zapewnia garstce osob kilka tygodni niepewnosci wiecej. W zamian za to gwarantuje SOBIE miejsce, gdyby cos w tym wrzesniu nie wyszlo.
czytowazne
Posty: 266
Rejestracja: 10 lip 2012, o 20:20

Re: medycyna rekrutacja 2014/15 - wymagania

Post autor: czytowazne »

Takie życie, w tamtym roku ja przez to przechodziłam, teraz wasza kolej co roku scenariusz sie powtarza

Awatar użytkownika
dmnunited
Posty: 1433
Rejestracja: 31 mar 2013, o 22:31

Re: medycyna rekrutacja 2014/15 - wymagania

Post autor: dmnunited »

Swoja droga jak tam na WUMie jest? Duzo outow bylo? Z czego masz problemy skoro chcesz sie rejestrowac?

czytowazne
Posty: 266
Rejestracja: 10 lip 2012, o 20:20

Re: medycyna rekrutacja 2014/15 - wymagania

Post autor: czytowazne »

Nie słyszałam żeby kogoś wyrzucili, co najwyżej parę/paręnaście osób zrezygnowało, ale nie mogę tego potwierdzić, bo to takie pogłoski uczelniane, choć pewnie ziarnko prawdy w tym jest.

Ogólnie WUM spoko, liczy się tylko anatomia i histologia, reszta zajęć to na zasadzie odbyć i zaliczyć choć trochę problemów z łaciną było, ale to też tylko ze słyszenia.
Boję się września z anatomii, jakoś wspaniale mi nie idzie mimo że siedzę nad nią sporo. Moim zdaniem kolokwia są nie za ciekawe, już pomijając pytania wielokrotnego wyboru, po prostu na zajęcia i wejściówki klepie się odgałezienia tętnic, przyczepy mięśni, ogólnie wszystko na pamięć, a na kolosie jest bardzo dużo topografii, kliniki i zawsze zaznaczę o jedną odpowiedź za mało a to już jest 0pkt za zadanie. Zobaczymy, zobaczymy co z tego będzie.

A zaczęłam się interesować asekuracyjną rekrutacją bo i na uczelni takie tematy już słychać, chociaż wiadomo, że większość panikuje bez zasady ^^
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 86 gości