medycyna sądowa

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
monika

Re: medycyna sądowa

Post autor: monika »

cześć bardzo chciałabym studiować chemię sądową ale nie za bardzo wiem czy to specjalizacja po chemii podstawowej i gdzie moglabym studiować bo UJ odpada :shock:
Awatar użytkownika
pingus18
Posty: 249
Rejestracja: 5 sie 2007, o 15:28

Medycyna sądowa

Post autor: pingus18 »

Jak to jest z tą medycyną sądową naprawdę, jak wygladają studia i jak wogóle dostac sie na taki kierunek?
Interesuje mnie taka specjalnosc jak lekarz sądowy!
Proszę o wypowiedzi!
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: medycyna sądowa

Post autor: Savok »

Nie ma takiego kierunku. Jest co najwyzej specjalizacja i ile to nie jest poprostu zwykly patolog z dodatkowymi uprawnieniami.
Awatar użytkownika
pingus18
Posty: 249
Rejestracja: 5 sie 2007, o 15:28

Re: medycyna sądowa

Post autor: pingus18 »

Aha! Ale chodzi mi o to jaki kierunek trzeba podjac na AM zeby pozniej zrobic sobie specjalizacje lekarza sądowego?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: medycyna sądowa

Post autor: Medycyna Lwów »

chyba logiczne że lekarski a potem iść na specjalizację, na którą notabene nie jest się łatwo dostać
Awatar użytkownika
pingus18
Posty: 249
Rejestracja: 5 sie 2007, o 15:28

Re: medycyna sądowa

Post autor: pingus18 »

To nie warto próbować, jest tak cięzko zobic taka specjalizacje? Słyszałem że trzeba odbyc mnóstwo praktyk, szkoleń i egzaminów.
To czy to sie oplaca?
Czy dużo ludzi sie na to decyduje?
Czy jest wogóle jakiś sens?
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: medycyna sądowa

Post autor: Savok »

Cos mi tu traci podejsciemzeby bylo fajne i bezproblemowe". Sorry, ale tych dwoch pojec skrzyzowac sie nie da. Albo fajne, albo bezproblemowe.

Patologia sadowa moze jest ciekawa, generalnie opiera sie na siedzeniu w prosektorium i dochodzeniu jak sie stalo to, co sie stalo i kto to zrobil, oraz na wycieczkach na miejsca zdarzen w celu dokumentacji.
Interakcja z zywymi, czyli obdukcje moze zrobic wielu innych lekarzy, a badania molekularne i genetyczne zazwyczaj wykonuja analitycy medyczni i biolodzy zatrudnieni w zakladzie.

A jezeli odstrasza Cie od podejmowania wyzwan to, ze bedze ciezko i ze konkurencja, to sobie od razu podaruj medycyne, bo tam BEDZIE ciezko i BEDZIE konkurencja do wszystkiego.
makra
Posty: 62
Rejestracja: 31 gru 2006, o 16:14

Re: medycyna sądowa

Post autor: makra »

pewnie trzeba zdawac mature bo czesto nie sa rozbione wewnetrzne egzaminy
Kopciuszek
Posty: 34
Rejestracja: 19 kwie 2008, o 15:23

Re: medycyna sądowa

Post autor: Kopciuszek »

tagitsu, a co takiego studiujesz
aga.agnes
Posty: 66
Rejestracja: 9 wrz 2007, o 11:09

Re: medycyna sądowa

Post autor: aga.agnes »

Żeby pracowac jako lekarz sądowy trzeba najpierw zdawać na kierunek lekarski,dostać się na niego,skończyć studia,porzejść 13 miesięczny straż,zdać LEP i wtedy dostać się na taką specjalizację.

No i hmm tata mojego dobrego kolegi jest lekarzem sądowym czy to dobry kawałek chleba hmm ciężko powiedzieć. Tata kolegi ma jeszcze inną specjalizację i jednak większość pracy związana jest z tą drugą specjalizacją.Także decyzja należy do Ciebie.

A tak jak powiedział Savok jeśli już przeraża Cię konkurencja to daruj sobie
elliott
Posty: 206
Rejestracja: 14 maja 2008, o 16:15

Re: medycyna sądowa

Post autor: elliott »

Medycyna sądowa to jest jedna z moich alternatyw na przyszłość, oczywiście na razie celem numer jeden jest dla mnie odstanie sie na medycynę Wiem, że to niełatwe zajęcie, ale to jest coś co może mnie zainteresować w naprawdę dużym stopniu. No ale do tego długa droga, może na moich wymarzonych studiach natrafię na jakiś inny problem który mnie zainteresuje
Awatar użytkownika
PalmaKokosowa
Posty: 1116
Rejestracja: 21 lis 2008, o 13:29

Re: medycyna sądowa

Post autor: PalmaKokosowa »

a czy naprawdę tak trudno jest się dostać na tę specjalizację?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: medycyna sądowa

Post autor: Medycyna Lwów »

jeżeli od jakieś czasu w woj. mazowieckim, gdzie notabene jest najwięcej miejsc specjalizacyjnych w Polsce nie ma żadnego m-ca rezydenckiego lub w ogóle żadnego na sądówkę to TAK - bardzo trudno się dostać, o ile jest w ogóle taka możliwość ostatnimi czasy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości