Medycyna w Olsztynie

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Ogórkowa
Posty: 8
Rejestracja: 11 sie 2014, o 17:12

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: Ogórkowa »

Urtxintxa pisze:O jakie? szczegó?y pytaj, postaram si? w miar? mo?liwo?ci odpowiedzie?
Tzn pami?tam, ?e ludzie narzekali bardzo na du?o niepotrzebnych fakultetów, ca?y dzien zapchany zaj?ciami od rana do wieczora, malo czasu na przemieszczenie si? na zaj?cia w innej czesci miasta i ogolnie s?ab? organizacj? Zgadzasz si? z tym czy mo?e co? z tego naci?gane jest? Z tym do?wiadczeniem, które masz teraz - wybra?aby? t? uczelnie jeszcze raz?

A co do anatomii i histologii to co sprawia, ?e jest tak ciko i tyle osób nie zalicza? Pytaj? si? na kolokwiach o jakie? straszne szczególiki, ?le s? prowadzone zaj?cia, czy z czego to wynika? Jakie dzia?y z anatomii przerobili?cie przez ten semestr? I czemu taki dziwny próg z histologii- 66%? jaka? krzywa gaussa by?a wyliczana czy po prostu tak? szata?sk? liczb? chcieli da

Aha i jeszcze pewnie do g?upie pytanie - co to jest zbój?

Powodzenia na anatomii!
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: Mårran »

Og&#xF3rkowa pisze:co to jest zbój?
Kolokwium zaliczeniowe, jak co? tam pozawalasz w ci?gu roku, ?eby by? dopuszczonym do egzaminu
Pani Buka
Awatar użytkownika
Urtxintxa
Posty: 103
Rejestracja: 27 cze 2014, o 13:53

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: Urtxintxa »

Fakultety - tak, tutaj si? nic nie zmieni?o. Ja akurat mia?am emisj? g?osu i migowy, na których trzeba by?o wysiedzie? ile? tam godzin w tygodniu, a to czasem jest niewygodne.

Plan - ja akurat jestem w takiej grupie, ?e jest dosy? nieprzyjemny, bo jak napisa?a?, czasami jest ma?o czasu na przemieszczenie si?, a w niektóre dni zaczyna?am ?wiczeniami np. z histologii czy biologii na 8, a ko?czy?am anatomi? na 19. Na szczcie po kilku tygodniach odpad?o wiele rzeczy (wyk?ady, niektóre fakultety) i si? wszystko roz?adowa?o.

Organizacja - nie jest tak ?le, ale bywa, ?e po 7 latach od otworzenia kierunku z wieloma rzeczami nie s? w stanie sobie poradzi?. W tym roku wymy?lili np. genialne tablety, które dostali z Unii, a na których mieli?my pisa? kolokwia. Zosta?o na tym, ?e mo?na na nich pogra? mi?dzy zaj?ciami

Czy posz?abym tutaj jeszcze raz - tak. Cho? akurat nie mia?am innego wyboru. No i mimo wszystkich zawirowa?, to jest jednak zawsze medycyna i do wszystkiego mo?na si? przyzwyczai?. Ale nadmieni?, ?e s?ysza?am ju?, ?e par? dobrych osób chce si? przenie.

Anatomia - mamy próg zaliczenia 70% i w pierwszym semestrze cztery dzia?y, które musimy zaliczy? - teori? i praktyk? (czyli jakby 8 kolosów). Na praktyce, czyli tzw. szpilkach da si? to wyci?gn po odpowiednim przygotowaniu. Po za tym, je?li ci si? nie powiedzie na którym? terminie, masz wgl?d w prac? i mo?esz zobaczy? z czym masz problem, co z czym mylisz, etc. Gorzej z testami. Niby s? uk?adane pod Bochenka, ale ja przed kolokwiami robi? gie?dy z Bochenkiem, no i ró?nie wychodzi. Wiem, ?e niektóre pytania z gie?d nawet po paru latach nie maj? zrobionych dobrych odpowiedzi, bo nikt nie jest pewien, o co chodzi Katedrze Anatomii No i oczywi?cie nie ma wgl?du do testów, dlatego z tym jest trudniej.
Ale spokojnie, mamy drugi rok, u nas te? sporo osób jest na czysto", wi?c wida? si? da

Histologia - powtórz?, to jest chyba najbardziej przyjazna katedra na I roku. ?eby mie? zaliczenie semestru, trzeba mie? ?redni? 2,9 z wej?ciówek i kolokwiów (osobno, czyli z obu rzeczy). Zakres materia?u na dany tydzie? jest podany (Sawicki raczej si? k?ania ), co do strony, wi?c siadasz i si? uczysz. Sporo osób nie ma tej ?redniej, bo siedz? nad anatomi?, co do zakresu której jest wi?cej w?tpliwo?ci. Je?li si? nie mia?o tych ?rednich, to tak jak napisa?a Mårran, pisze si? zbója, tj. kolokwium zaliczeniowe. A czemu taki szata?ski próg (2/3) - nie wiem, ale my?l?, ?e si? tego nie trzymali, a zbój by? wr?cz prosty.
Og&#xF3rkowa pisze:Powodzenia na anatomii!
Dzi?kuj? ^^
desert965an
Posty: 2
Rejestracja: 10 lut 2015, o 12:53

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: desert965an »

Uczelnia w Olsztynie jest jeszcze m?oda, je?eli macie szanse i na inny uniwersytet to wybierzcie inny. Pierwszy rocznik zda? lekarski na wysokim poziomie , szczyc? si? tym jak wygran? na loterii, a przecie? to dopiero pierwszy rok. Jasne kura gdacze jak zniesie z?ote jajo, ale to nie znaczy ?eby ju? gada? ?e za rok uczelnia b?dzie na pierwszym miejscu. Co innego wykrzta?ci? 60 m?odych lekarzy a co innego 400. Wiele czasu im zajmie osi?gni?cie 1 miejsca.
Du?ym plusem uczelni jest nowoczesne zaplecze naukowe i sprz?t na tle kraju. HMM i tyle plusów.
Wej?ciówki na histologii dosy? szczegó?owe i je?eli macie problem z nauk? na pami to b?dzie bardzo ciko. Na ostatniej wej?ciówce pojawi?o si? nawet pytanie z historii medycyny Zgodz? si? jednak ?e kolokwia z histo s? bardziej ludzkie niz z anatomii które zawieraj? takie pytania gdzie nigdzie nie znajdziesz odpowiedzi.
Pierwsza pomoc. hehehe. studia medyczne a poziom ni?szy ni? w liceum no jeszcze zale?y do jakiego si? liceum chodzi?o. No ale przynajmniej z tego 5 ?atwo dosta?.
Historia medycynyktokolwiek s?ysza? ktokolwiek wie? by?o pare seminarium w niektórych nic si? nie robi?o, posz?o si? do kina i za posiedzenie dosta?o 5, a egzamin? publicznie lepiej nie b?dziemy si? wypowiada?.
Mimo nagonki na fakultety to jedna z najprzyjemniejszych rzeczy na uczelni. W pierwszym semestrze mia?am migowy - zaj?cia które trwa?y 2,5 godziny do 20.00 zajecia na których nikt nie mysla? nawet o anatomii nast?pnego dnia i zdrowy styl ?ycia - takze przyjemne zaj?cia, pierwszy kontakt z pacjentami i rozmowy typu co jedli co pili czy uprawiaj? sport etc wydaje si? strasznie nudne, ale to by?y zaj?cia które dawa?y ci motywacje do siedzenia po nocach i zakuwania anatomii.
Biologia molekularna (nasze biolo molo) wiedza z liceum albo z wikipedii
biofizyka - kto nie lubi fizyki, nie zdawa? na maturze b?dzie w gorszej sytuacji, ale jak ni? bedzie was pyta? profesor to b?dzie dobrze !
tajemnicze przedmioty ZnP I ZNI czyli zintegrowane nauczanie problemowe i zintegrowane nauczanie interdyscyplinarne - nie narzekam, zawsze co? innego ni? nauka teorii. W drugim semestrze czeka nas zaliczenie z USG b?dzie ciekawie
Angielski- jak macie certyfikat to super jak nie to róbcie szkoda czasu siedzie? na tych zaj?ciach a i tak niczego nie wyniesiecie, no jeszcze zale?y od prowadz?cego
Na temat anatomii przedmówczyni si? wypowiedzia?a Zobaczymy jak b?dzie w tym roku czy przepuszcz? z niezaliczonym jakim? kolokwium - mam nadziej? ?e tak. Tak jest nas ma?o oko?o 70 osób w porównaniu z 90 w ubieg?ym roku.
Ka?da uczelnia ma swoje plusy i minusy ka?dy odbiera je subiektywnie. Uniwersytet nadrabia lokalizacj? i otoczeniem - ma?e miasto wsz?dzie blisko , cisza i spokój - idealne warunki do nauki )
Wiem,?e nie par? a ju? par?na?cie osób chce si? przenie. Nauka anatomii z gie?dy, co to za nauka. Kolokwia teoretyczne z anatomii w g?ównej mierze zale od szczcia i dobrze zrobionej gie?dy. Nie rzadko ci którzy ucz? si? systematycznie ale nie korzystaj? z gie?dy w ogóle ich nie zaliczaj?.Do tego nigdy si? nie dowiesz jakie bdy zrobi?es
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: randomlogin »

Bardzo dlugi, pelen zalu post, i ani slowa o klinikach. A to kliniki o czymkolwiek decyduja w kontekscie oceny calej uczelni. Takze ten.

BTW przy tam jak cisnieto w kierunku konkretnie LEPu, nie ukrywajac tego i nazywajac to po imieniu, gorszy wynik bylby zenujacy.
desert965an
Posty: 2
Rejestracja: 10 lut 2015, o 12:53

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: desert965an »

klinika jest najwa?niejsza ale o niej to mog? si? wypowiedzie? tylko starsi a ?eby dotrze? do kliniki musisz przetrwa? na pierwszych latach gdzie kliniki masz tyle co nic, a sporo osób zrezygnowa? z wlasnej woli po pierwszych miesi?cach wi?c chyba na pierwszym roku klinika nie jest najwa?niejsza
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: Mårran »

Klinika jest najwazniejsza w ogolnym rozrachunku studiow. Czyli gdzie warto isc. Pierwsze lata to wszedzie te same pierdoly do wkucia.

Pani Buka
Awatar użytkownika
Urtxintxa
Posty: 103
Rejestracja: 27 cze 2014, o 13:53

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: Urtxintxa »

Oczywi?cie, ?e si? z tym zgadzam. Ja ze swojej strony napisa?am co widz? na pierwszym roku. Gdybym napisa?a co? ponad to, to by?aby hipokryzja z mojej strony. Ale w jakim? tam stopniu mo?na przypuszcza?, ?e skoro z pewnymi rzeczami nie radz? sobie teraz, to prawdopodobnie nie b?d? sobie radzi? i pó?niej.
A co do klinik - ch?tnie bym przeczyta?a opini? kogo? starszego. But nobody is here Wi?c, je?li prze?yjemy to za te 3-4 lata ja, desert965an i mo?e paru innych b?dziemy mogli zda? wam relacj?.
dandex
Posty: 24
Rejestracja: 5 maja 2012, o 10:46

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: dandex »

Cześć, jak tam odniesiecie się po roku studiowania na UWM do komentarzy na forum. Jest powiew optymizmu i zmian na lepsze? Czy stagnacja?
Awatar użytkownika
Urtxintxa
Posty: 103
Rejestracja: 27 cze 2014, o 13:53

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: Urtxintxa »

Hmm, wciąż mam raczej informacje tylko co do pierwszego roku. Sytuacja opisana w postach nawet parę lat w tył - myślę, że bez zmian.
Powiew optymizmu jest, a jakże, w końcu te około pięćdziesiąt osób na kolejnych latach daje radę. Czyli się da. Po prostu. Na razie nie jesteśmy traktowani dobrze. Często się nas lekceważy, zalewa biurokracją i tak dalej. Szczególnie dotyczy to oczywiście Katedry Anatomii, którą rządzi 2 prodziekanów. Czyli idzie to tak jakby poziom wyżej.
Często nie skupialiśmy się na nauce, tylko na wojnie z władzami". Czekam na kolejne lata, na kliniki, które naprawdę powinny się liczyć. Bo wtedy może przestaniemy się przejmować tymi wszystkimi (za przeproszeniem) pierdołami, które wybijają nas z rytmu i które sprawiają, że sporo osób ma problem z Olsztynem.

Polecam Olsztyn i nie polecam jednocześnie. Z nauką jest tak jak WSZĘDZIE, każde miasto ma swój przedmiot-gigant, który przeraża i uwala biednych studentów. Atmosfera wśród braci studenckiej - genialna, wśród katedr - czasem szkoda gadać.
Awatar użytkownika
fankopia47
Posty: 91
Rejestracja: 26 lip 2013, o 23:40

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: fankopia47 »

Z cyklu student drugiego roku opowiada :
ps. o kurze i złotym jajku było niezłe
Żeby nie było że w Olsztynie jest aż tk źle . Drugi rok w porównaniu do pierwszego jest o wiele lepszy jeśli chodzi o organizjację planu. Nie trzeba wiecznie wstawać na ósmą i tarbolić się na KA, to duży plus. Na pierwszym roku było takie usranie dupy, że na palcach jednej ręki mogę policzyć dni kiedy się wyspałam. Na drugim z kolei mogę na placach ręki policzyć dni kiedy się NIE wyspałam. Niestety, zeby nie było tak różowo - zdawalność drugorocznikowej kobyłki czyli FIZJOLOGII jest bardzo niska, zdało około 30 procent roku( wliczająć spadochronów). Ale tak - jest lepiej. W kwestii klinik się nie wypowiem, bo nie miałam, ale na kolejnych latach mozecie liczyć na moją opinię. Farmakologię podobno zdaje w czerwcu coś około 50% więć mam cichą nadzieję że w końcu po trzech latach udręki doczekam się wakacji w przyszłym roku. Pozdrawiam
Muah muah
hippie
Posty: 25
Rejestracja: 4 wrz 2014, o 11:14

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: hippie »

Byłabym wdzięczna, gdyby ktoś napisał mi, gdzie w większości odbywają się zajęcia
Awatar użytkownika
fankopia47
Posty: 91
Rejestracja: 26 lip 2013, o 23:40

Re: Medycyna w Olsztynie

Post autor: fankopia47 »

Na pierwszym roku anatomia i histologia głównie na Warszawskiej w kompleksie koło Szpitala Uniwersyteckiego. Poza tym trochę zajęć na Kortowie, ale najważniejsze przedmioty na Warszawskiej.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości