Medycyna w Polsce po angielsku

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
pistachioo
Posty: 24
Rejestracja: 30 sie 2011, o 15:27

Medycyna w Polsce po angielsku

Post autor: pistachioo »

hej
Orientuje się ktoś gdzie i w jakiej cenie można studiować medycynę po angielsku ? Chcę po pierwszym roku złożyć aplikację na uniwersytety w Anglii, bo w tym roku już nie zdąże się przygotować do egzaminów, bo apllikuje się tam rok wcześniejlt .
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Medycyna w Polsce po angielsku

Post autor: lith »

Pewnie wszędzie gdzie jest English Division.
na GUMedzie 45 tys. za I rok i po 40 tys. za kolejne
pistachioo
Posty: 24
Rejestracja: 30 sie 2011, o 15:27

Re: Medycyna w Polsce po angielsku

Post autor: pistachioo »

Boże co to za ceny o.O

goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: Medycyna w Polsce po angielsku

Post autor: goodman »

We Wrocławiu też Polacy mogą studiować na ED.
Ceny to 49200 PLN za I rok i 48300 PLN za lata następne. Łączny koszt 6 lat studiów wynosi 290700 PLN
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Medycyna w Polsce po angielsku

Post autor: lith »

Cena pod zagranicznych studentów, więc wiadomo, że będzie odpowiednio wyższa niż polskie niestacjo.
pistachioo
Posty: 24
Rejestracja: 30 sie 2011, o 15:27

Re: Medycyna w Polsce po angielsku

Post autor: pistachioo »

To chyba jednak bardziej opłaca mi się przyswajać słownictwo angielskie we własnym zakressie
Awatar użytkownika
Smile_Forever
Posty: 1239
Rejestracja: 17 sty 2013, o 18:41

Re: Medycyna w Polsce po angielsku

Post autor: Smile_Forever »

pistachioo, zdecydowanie Szczerze mówiąc - nie wiedziałam, że te ceny są aż takie kosmiczne
Awatar użytkownika
Narkoza
Posty: 53
Rejestracja: 22 mar 2011, o 19:26

Re: Medycyna w Polsce po angielsku

Post autor: Narkoza »

Warto studiować medycynę po angielsku w Polsce, nie patrząc na koszty, a na sam poziom nauki? Czy rzeczywiście absolwent kierunku lekarskiego po polsku, zaraz po studiach ma lepsze przygotowanie do zawodu, niż student z lekarskiego po angielsku? Słyszałam różne opinie, dlatego chciałabym poznać opinię kogoś, kto ma z tym jakąś styczność. Dostałam się do Olsztyna na English Division jako obywatelka innego kraju. Nie chciałabym być jednak negatywnie nastawiona do studiowania już na samym początku ze względu na opinie jakie się słyszy.

lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Medycyna w Polsce po angielsku

Post autor: lith »

Według mnie nie warto. Na jednych przedmiotach traktują ich podobnie, na innych nie bardzo wiedzą co z nimi zrobić i przepychają ich po prostu dalej. Szczególnie nie wyobrażam sobie klinicznych zajęć, gdzie niby sa po angielsku, ale pacjenci za bardzo po angielsku nie kumają, więc musi tłumaczyć rozmowę asystent, albo właśnie ktoś z Polaków jak się trafi, chociaż za wiele ich nie ma, a nawet jak są to niektórzy podobno nie chcą po Polsku mówić (wtf?!). W ogóle inglisze się często gdzieś plączą, niby chodzą za lekarzami, ale np. na obchodzie często nikomu sienie chce im tłumaczyć na ang. wszystkiego co się dzieje. Albo np. wchodzimy zobaczyć jakiś zabieg, gdzie inglisze już siedzieli, to lekarz tamtym każe się odsunąć i nas puścić do przodu, a następnie mając w dupie ingliszy opowiada o tym co robi po polsku. Miałem okazję rozmawiać z Polakami (właśnie z zagranicznym obywatelstwem) na ED, to raczej byli niezadowoleni, bo w sumie jako ED ani się nie trzymali za bardzo z innymi Polakami, a inglisze to zazwyczaj Szwecja południowa, więc między sobą albo po szwedzku, albo wręcz jakieś hindi, urdu, czy inne kosmosy i tez raczej trzymają się we własnym gronie. Tyle co zaobserwowałem na zajęciach i się dowiedziałem kilka razy spotykając na imprezie jakiegoś zaplątanego Polaka z ED.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Medycyna w Polsce po angielsku

Post autor: randomlogin »

U nas podobnie - osoby z zagranicznym obywatelstwem, ktore dostaly sie na ED, wczesniej czy pozniej - zwykle wczesniej, jeszcze przed klinikami, bo przy okazji taniej jest - pisza podanie i dolaczaja po prostu do jakiejs normalnej polskiej grupy.
Awatar użytkownika
Narkoza
Posty: 53
Rejestracja: 22 mar 2011, o 19:26

Re: Medycyna w Polsce po angielsku

Post autor: Narkoza »

Eh, czyli ta ogólno przyjęta wizja studiowania po angielsku się sprawdza. Pisząc przepisanie się do polskiej grupy masz na myśli przepisanie się zupełnie na lekarski po polsku, czy przepisanie się do polskiej grupy na zajęcia kliniczne?

randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Medycyna w Polsce po angielsku

Post autor: randomlogin »

Nie, nie ma ich nawet tkaiej ilosci u nas zeby oddzielna grupe zrobic. Zreszta to by wtedy bylo bez sensu - bo zajecia bylyby po prostu po polsku, bo prowadzacym jest tak wygodniej, a jak jedni maja kaleczyc angielski, drudzy maja kaleczyc angielski, no to po co. Tak samo jak nasz obowiazkowy przedmiot w jezyku angielskim byl po polsku. W kazdym razie sa dopisywani do ktorejs grupy normalnych polskich studentow i tyle.
Awatar użytkownika
Narkoza
Posty: 53
Rejestracja: 22 mar 2011, o 19:26

Re: Medycyna w Polsce po angielsku

Post autor: Narkoza »

To jeszcze zapytam tak czysto teoretycznie i bezpośrednio. Kończąc lekarski po polsku z góry oznacza, że jesteś lepiej przygotowany do rozpoczęcia pracy/ masz większą wiedzę? Jeżeli różnice są aż tak diametralne, to ja spróbuję jeszcze przed rozpoczęciem roku przenieść się na lekarski po polsku.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 78 gości