Medycyna w Radomiu coraz bliżej

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
ślązakzimportu
Posty: 321
Rejestracja: 3 lip 2012, o 20:22

Re: Medycyna w Radomiu coraz bliżej

Post autor: ślązakzimportu »

Wzrost liczby studentów owszem przekłada się na jakość, ale oczywiście w sposób negatywny.

Otwarcie kierunku lekarskiego w ZG, Kielcach, Rzeszowie czy lada moment w Opolu, oceniam pozytywnie, w każdym województwie powinny być ośrodki kliniczne czy szpitale o wyższym stopniu referencyjności. Natomiast większy niepokój budzi proporcja studentów stacjo do niestacjo.

Nie ma mowy o zwiększeniu liczby miejsc rezydenckich, pomimo ciągłego zwiększania liczby studentów.
Awatar użytkownika
orrorin95
Posty: 136
Rejestracja: 30 cze 2014, o 00:19

Re: Medycyna w Radomiu coraz bliżej

Post autor: orrorin95 »

Nie napisałam, że na medycynie jest źle w Kielcach. Moja opinia była bardziej o uczelni, na której ten kierunek istnieje.
Przed otwarciem leku uczelnia ta nie byłaby mi w stanie nic zaoferować - prowadzący ciągle powtarzali nam, że kampus się rozwija, gdyż w niedalekiej przyszłości otworzą tam lekarski, przedstawiali jakieś żałosne osiągnięcia swoich studentów (w sumie ranga osiągnięć była do przewidzenia, ponieważ na niemalże wszystkie kierunki przyjmują kogo popadnie, wielokrotnie otwierane listy, itd.), największą desperacją trąciło hasło (oczywiście niewypowiedziane wprost) przyjmiemy was wszystkich. nie chciałabym tam studiować, nawet leku. UJK to taki UMCS (dla niewtajemniczonych)
Uważam, że otwarcie lekarskiego na takiej uczelni nie jest najlepszym pomysłem - nie podnosi to renomy uczelni, a raczej szkodzi ogólnemu wizerunkowi leku, gdy tego typu kierunek ląduje na takiej uczelni.
justmed9
Posty: 28
Rejestracja: 7 gru 2016, o 23:12

Re: Medycyna w Radomiu coraz bliżej

Post autor: justmed9 »

Podobna sytuacja jak w przypadku UJK wygląda na większości uniwersytetów wyłączając kierunki które są oblegane.
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Medycyna w Radomiu coraz bliżej

Post autor: ryniofit8000 »

orrorin ale zwiększenie liczby studentów dotyczy ostatnich lat, które jeszcze nie skończyły studiów, być może wraz z tymi rocznikami co mocno zwiększyli limity to rezydentur też będzie więcej, może
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Medycyna w Radomiu coraz bliżej

Post autor: Mårran »

Liczbę studentów sukcesywnie zwiększają od wielu lat, równolegle co roku zwiększają limity na stare uczelnie, 7/8 lat temu otworzyli Olsztyn. Wzrost liczby rezydentur był, ale jednorazowy przed wyborami, teraz zmniejszają znów.
Pani Buka
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: Medycyna w Radomiu coraz bliżej

Post autor: David »

10 lat temu na mojej uczelni na I rok przyjmowali niecałe 200 studentów, teraz na I roku jest 370, gdy się rekrutowałem to na SUM było 450 miejsc, teraz nie wiem ile ale pewnie koło 700 jest, także wzrost jest sukcesywny.
Liczba studentów wzrasta, poziom zajęć klinicznych niestety też spada- a nie-wiadomo-jaki status prawny studenta medycyny i duża liczba pozwów też niestety sprawia, że nie wiadomo w ogóle co taki student może, a co nie.
lykorz
justmed9
Posty: 28
Rejestracja: 7 gru 2016, o 23:12

Re: Medycyna w Radomiu coraz bliżej

Post autor: justmed9 »

Wiadomo jakie przedmioty będą brane pod uwagę w rekrutacji do Opola/Radomia?
ślązakzimportu
Posty: 321
Rejestracja: 3 lip 2012, o 20:22

Re: Medycyna w Radomiu coraz bliżej

Post autor: ślązakzimportu »

justmed9, nie wiadomo
ślązakzimportu
Posty: 321
Rejestracja: 3 lip 2012, o 20:22

Re: Medycyna w Radomiu coraz bliżej

Post autor: ślązakzimportu »

serwisy.gazetaprawna.pl/edukacja/artykuly/1008877,uniwersytet-w-radomiu-medycyna.html
justmed9
Posty: 28
Rejestracja: 7 gru 2016, o 23:12

Re: Medycyna w Radomiu coraz bliżej

Post autor: justmed9 »

A jakieś nowe informacje o medycynie w Opolu?
Awatar użytkownika
Xawery
Posty: 42
Rejestracja: 18 mar 2017, o 08:12

Re: Medycyna w Radomiu coraz bliżej

Post autor: Xawery »

W Opolu ruszy nabór
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości