Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.

Gdybyś miał/-a taką możliwość poszedłbyś/poszłabyś na medycyne do Rzeszowa/Kielc/Zielonej Góry?

Tak
169
62%
Nie
103
38%
 
Liczba głosów: 272

Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: Medycyna Lwów »

Ze stomatologią jest znacznie trudniej z dwóch zasadniczych powodów:
1 - bardzo drogi sprzęt, materiały niezbędne do prowadzenia kierunku
2 - braki w kadrze naukowej - samodzielnych pracowników nauki - dentystów jest bardzo mało, z prostego powodu - dentystom nie chce się i nie opłaca zazwyczaj robić karier naukowych, poza tym pole do ew,. badań jest znacznie mniejsze niż w ogólnej medycynie.

Inna kwestia, że w odróżnieniu od lekarzy, to dentystów mamy więcej niż średnia unijna, a w dużych miastach to aż za dużo, i młodzi dentyści pracują za grosze.
Ab143
Posty: 16
Rejestracja: 24 lis 2014, o 13:47

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: Ab143 »

No i jest
Polska Komisja Akredytacyjna pozytywnie zaopiniowała wniosek Uniwersytetu Zielonogórskiego dot. uruchomienia kierunku lekarskiego. Teraz ruch należy do ministerstwa nauki i szkolnictwa wyższego, które decyduje o tworzeniu nowych kierunków na uczelniach.
wiadomosci.onet.pl/lubuskie/pka-pozytywnie-o-kierunku-lekarskim-w-zielonej-gorze/6f38p Ciekawi mnie tylko czy rekrutacja faktycznie będzie 2015/2016 czy w następnym roku
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: Agher »

22kinga10 pisze:W Zielonej Górze nie będzie. Potwierdzone info od mojego nauczyciela od biologii, który ma kontakty z Uniwersytetem w ZG. Nie ma chętnych wykładowców.
Uwielbiam takie posty. Potwierdzone info", ma kontakty". A tu psikus, jak zwykle .

A tak z ciekawości, to czy ktoś się orientuje w jakiś szczegółach, jak ma wyglądać ta współpraca i szkolenie studentów w jednostkach w Niemczech?
Awatar użytkownika
Dellarin
Posty: 256
Rejestracja: 14 gru 2012, o 15:41

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: Dellarin »

Ktoś z Was ogarnia te listę w Zielonej Górze? Bo chodzą słuchy po internetach, że nie idzie z listy progu odczytać, bo są tylko nr podań a nie ma wyników matur wyświetlonych. Ktoś coś? Może ktoś jest ostatni na liście przyjętych i poda nam swój wynik to się dowiemy jaki jest próg?
Argentum
Posty: 313
Rejestracja: 12 kwie 2013, o 18:25

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: Argentum »

[at]

Taa, poda. Jak ta lista jest numerami ułożona, buahahahahahahah. Nie chcę być w skórze pierwszej osoby na liście, która ma np. 150 punktów.d

Co za uczelnia, nie mogę!
Awatar użytkownika
Dellarin
Posty: 256
Rejestracja: 14 gru 2012, o 15:41

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: Dellarin »

no ja tam nie składałam, tlko screena widziałam i jestem w totalnym szoku buahahaha, nie ma co narzekać np na ŚUM, że się spóźnił 2 godz z listą xd lepsze 2-godzinne spóźnienie niż taki cyrk : O
Ale czytałam, że podobno jakaś laska ma 173 pkt i dostała się do Zielonej.
Argentum
Posty: 313
Rejestracja: 12 kwie 2013, o 18:25

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: Argentum »

Szkoda, że tylko 60 miejsc. Próg na pewno nie spadnie jakoś fest.
Awatar użytkownika
Dellarin
Posty: 256
Rejestracja: 14 gru 2012, o 15:41

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: Dellarin »

Teraz znów mam info od jednej osoby, że ma 173 a jest w Zielonej na liście rezerwowej na 9XX miejscu, więc chyba jest tam totalny rozpiździej, nieogar etc i ta lista jest totalnie nie wg ilości pkt maturalnych
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: Agher »

Dellarin pisze:Teraz znów mam info od jednej osoby, że ma 173 a jest w Zielonej na liście rezerwowej na 9XX miejscu, więc chyba jest tam totalny rozpiździej, nieogar etc i ta lista jest totalnie nie wg ilości pkt maturalnych
a w nawiasach nie ma liczby punktów? Wychodzi na to, że jest 187.
Awatar użytkownika
Fantazmic
Posty: 268
Rejestracja: 23 sty 2014, o 22:00

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: Fantazmic »

W komentarzach ktoś napisał, że jego 170pkt przeliczyli wg. centyli na 185pkt. Co w przypadku osób poprawiających, które nie mają liczby centyli na świadectwie? Ale nieogarnięta uczelnia.
kara896
Posty: 38
Rejestracja: 30 cze 2015, o 16:32

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: kara896 »

W Zielonej Górze podobno liczą albo procenty maturalne albo centyle, zależy co jest korzystniejsze dla kandydata. Mam nadzieję, że tak już zostanie, skoro opublikowali wg tego systemu jedną listę to kolejny raz nie będą się wygłupiać Właściwie to modlę się, żeby wskoczyć do Zielonej chociaż, mam 81 miejsce na liście rezerwowych.
Awatar użytkownika
Fantazmic
Posty: 268
Rejestracja: 23 sty 2014, o 22:00

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: Fantazmic »

W takim razie z dupy liczą, bo przecież osoby poprawiające maturę nie mają wpisanych centyli w aneksie
Awatar użytkownika
Dellarin
Posty: 256
Rejestracja: 14 gru 2012, o 15:41

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: Dellarin »

lol, nie wiem o jakie to centyle chodzi, ale dziwna sprawa, ja też nic nie mam na aneksieekhem, ale nie składałam do Zielonej, chyba całe szczęście.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości