Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.

Gdybyś miał/-a taką możliwość poszedłbyś/poszłabyś na medycyne do Rzeszowa/Kielc/Zielonej Góry?

Tak
169
62%
Nie
103
38%
 
Liczba głosów: 272

Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: ryniofit8000 »

ooo97, jeśli chodzi o niedociągnięcia to na pewno to, że preparaty mokre cały czas dochodzą, nie było wszystkiego od początku, jednak to nie dotyczy kolejnych roczników, które tutaj przyjdą

Oprócz tego wszelkie zawirowania w planie, czasami dziekanat trochę nie ogarnia. Plan sobie jest jakiś ustalony ale niekoniecznie chodzimy według niego na zajęcia bo wiemy, że jakieś zajęcia się pokrywały i się umówiliśmy, że dla jednej grupy będą w innym terminie (czy coś takiego).
Była sytuacja, że mieliśmy histologię 4 razy w ciągu 2 tygodni przy czym te 2 dodatkowe były w soboty i musieliśmy w oba te piątki wieczorem wrócić i zakuwać na sobotnie ćwiczenia. Nie było to zbyt przyjemne bo zazwyczaj piątek wieczór to czas na chillout. Ćwiczenia z histologii wymagają dość solidnego przygotowania bo zawsze jest wejściówka, a u nas na histo nie można poprawiać wejściówek i kolosów. Jak się uzbiera za mało pkt to trzeba pisać sprawdzian wyjściowy z całego semestru.
Bighorn
Posty: 38
Rejestracja: 10 lut 2015, o 22:34

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: Bighorn »

ryniofit8000 pisze:ooo97, jeśli chodzi o niedociągnięcia to na pewno to, że preparaty mokre cały czas dochodzą, nie było wszystkiego od początku, jednak to nie dotyczy kolejnych roczników, które tutaj przyjdą

Oprócz tego wszelkie zawirowania w planie, czasami dziekanat trochę nie ogarnia. Plan sobie jest jakiś ustalony ale niekoniecznie chodzimy według niego na zajęcia bo wiemy, że jakieś zajęcia się pokrywały i się umówiliśmy, że dla jednej grupy będą w innym terminie (czy coś takiego).
Była sytuacja, że mieliśmy histologię 4 razy w ciągu 2 tygodni przy czym te 2 dodatkowe były w soboty i musieliśmy w oba te piątki wieczorem wrócić i zakuwać na sobotnie ćwiczenia. Nie było to zbyt przyjemne bo zazwyczaj piątek wieczór to czas na chillout. Ćwiczenia z histologii wymagają dość solidnego przygotowania bo zawsze jest wejściówka, a u nas na histo nie można poprawiać wejściówek i kolosów. Jak się uzbiera za mało pkt to trzeba pisać sprawdzian wyjściowy z całego semestru.
No i widzisz? potrafisz pisać prawdę zamiast rzucać durnymi oskarzeniami, brawo.
Przyszli kandydaci niech lepiej wezmą to pod uwagę, bo takie problemy w przeciągu jednego roku nie znikną.
Dodałbym jeszcze, że tak jak wspominali tutaj studenci UZ jest problem z dyscypliną i często odpuszczaniem Dlatego pierwsi absolwenci będą no raczej pół-lekarzami.
Pozostaje mieć nadzieję, że to się zmieni!
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: ryniofit8000 »

Ja cały czas pisałem prawdę
Raczej problem z czasami nieogarem w dziekanacie nie powinien być decydujący przy wyborze uczelni.
Z dyscypliną i odpuszczaniem nie wiem do czego się odnosisz bo nie napisałeś żadnego konkretu.
Pomijając to wszystko, nie można po jednym semestrze stwierdzić, jacy lekarze stąd wyjdą, wszystko zależy od kolejnych lat, zajęć klinicznych.
Ostatnio zmieniony 5 lut 2016, o 23:22 przez ryniofit8000, łącznie zmieniany 1 raz.
Bighorn
Posty: 38
Rejestracja: 10 lut 2015, o 22:34

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: Bighorn »

ryniofit8000 pisze:Ja cały czas pisałem prawdę
Raczej problem z czasami nieogarem w dziekanacie nie powinien być decydujący przy wyborze uczelni.
Z dyscypliną i odpuszczaniem nie wiem do czego się odnosisz.
Pomijając to wszystko, nie można po jednym semestrze stwierdzić, jacy lekarze stąd wyjdą, wszystko zależy od kolejnych lat, zajęć klinicznych.
kłam dalej
pyrkaryrka
Posty: 8
Rejestracja: 2 lut 2016, o 12:46

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: pyrkaryrka »

Mam jedno proste pytanie. W jakim celu wypowiadają się tu osoby, które nie wybierają się na tę uczelnię ani nie są z nią związane (pomijam biologię, chemię i inne tego typu kierunki)? Jest to zwykłe zaśmiecanie wątku. Pragnę zwrócić uwagę na to, że negatywne wypowiedzi płyną tylko z ust osób, które NIE SĄ STUDENTAMI KIERUNKU LEKARSKIEGO. Ani w Zielonej Górze ani w żadnym innym mieście.

Bighorn
Posty: 38
Rejestracja: 10 lut 2015, o 22:34

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: Bighorn »

pyrkaryrka pisze:Mam jedno proste pytanie. W jakim celu wypowiadają się tu osoby, które nie wybierają się na tę uczelnię ani nie są z nią związane (pomijam biologię, chemię i inne tego typu kierunki)? Jest to zwykłe zaśmiecanie wątku. Pragnę zwrócić uwagę na to, że negatywne wypowiedzi płyną tylko z ust osób, które NIE SĄ STUDENTAMI KIERUNKU LEKARSKIEGO. Ani w Zielonej Górze ani w żadnym innym mieście.

To co? Nie możemy mieć własnego zdania? I nie zaśmiecanie wątku bo podkreślam, że ten wątek jest właśnie poświęcony wymianie zdań na temat uczelni w rzeszowie, kielcach i zielonej górze. No ale cóż, od studenta UZ ciężko wymagać czytania ze zrozumieniem.
Awatar użytkownika
Fantazmic
Posty: 268
Rejestracja: 23 sty 2014, o 22:00

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: Fantazmic »

ryniofit8000 pisze:ooo97, jeśli chodzi o niedociągnięcia to na pewno to, że preparaty mokre cały czas dochodzą, nie było wszystkiego od początku, jednak to nie dotyczy kolejnych roczników, które tutaj przyjdą

Oprócz tego wszelkie zawirowania w planie, czasami dziekanat trochę nie ogarnia. Plan sobie jest jakiś ustalony ale niekoniecznie chodzimy według niego na zajęcia bo wiemy, że jakieś zajęcia się pokrywały i się umówiliśmy, że dla jednej grupy będą w innym terminie (czy coś takiego).
Była sytuacja, że mieliśmy histologię 4 razy w ciągu 2 tygodni przy czym te 2 dodatkowe były w soboty i musieliśmy w oba te piątki wieczorem wrócić i zakuwać na sobotnie ćwiczenia. Nie było to zbyt przyjemne bo zazwyczaj piątek wieczór to czas na chillout. Ćwiczenia z histologii wymagają dość solidnego przygotowania bo zawsze jest wejściówka, a u nas na histo nie można poprawiać wejściówek i kolosów. Jak się uzbiera za mało pkt to trzeba pisać sprawdzian wyjściowy z całego semestru.
Na mojej uczelni takich sytuacji nie było. Oczywiście na początku nie mieliśmy mokrych preparatów, ale to przez to, że pierwszym działem z anatomii była osteologia i po prostu nie były one potrzebne. Mięśnie i nerwy oczywiście widzieliśmy już od początku na zwłokach.

Dostaliśmy też informację, że w drugim semestrze mamy mieć nowe ciała, które będziemy mogli preparować. Nie wszyscy, lecz osoby z, bodajże,gt4 z anatomii.

Z planem problemów nie ma. Mamy dostępny plan tygodniowy na wirtualnej uczelni i dostajemy wordowski plik na maila grupowego. Nigdy nie było takiej sytuacji, gdzie zajęcia się nie zgadzały z tym, co było w w/w plikach.

Ryniofit, napisałem tę odpowiedź, żeby ludzie mieli też pogląd, jak jest na drugim nowym lekarskim. Może się komuś to przyda
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: ryniofit8000 »

U nas każdy preparuje bez względu na ocenę
UJK dostał zgodę na lek sporo wcześniej, pewnie dlatego lepiej tam jest ze zwłokami.
Awatar użytkownika
Fantazmic
Posty: 268
Rejestracja: 23 sty 2014, o 22:00

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: Fantazmic »

To pod względem preparowania macie lepiej. U nas chcą się chyba w jakiś sposób zabezpieczyć przed ewentualnym zniszczeniem zwłok, ale to tylko moje domysły.

Co do dostępności zwłok, to myślę, że masz rację. W sumie każdy był zaskoczony, że w ZG otworzą lekarski.
Bighorn
Posty: 38
Rejestracja: 10 lut 2015, o 22:34

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: Bighorn »

Fantazmic pisze:To pod względem preparowania macie lepiej. U nas chcą się chyba w jakiś sposób zabezpieczyć przed ewentualnym zniszczeniem zwłok, ale to tylko moje domysły.

Co do dostępności zwłok, to myślę, że masz rację. W sumie każdy był zaskoczony, że w ZG otworzą lekarski.
Jak tak dalej pójdzie to niebawem zamkną
ooo97
Posty: 67
Rejestracja: 25 sty 2016, o 11:13

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: ooo97 »

Fantazmic pisze:Dostaliśmy też informację, że w drugim semestrze mamy mieć nowe ciała, które będziemy mogli preparować. Nie wszyscy, lecz osoby z, bodajże,gt4 z anatomii.
Według mnie każdy powinien mieć do niech dostęp, niezależnie od tego czy anatomię zaliczył przeciętnie czy znacznie lepiej. Szkoda, że podjęli taką decyzję, bo na pewno nie jest to na korzyść studentów. No chyba, że ma to na celu motywację do porządnej nauki z tej anatomii.
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: ryniofit8000 »

A no i jeszcze jedna sprawa to wyposażenie biblioteki. Sporo książek trzeba kombinować spoza biblioteki. Co prawda trochę doposażyli pod lekarski, ale właściwie tylko z anatomii i histo. Niedługo zaczyna się biochemia a w bibliotece zaledwie parę sztuk Harpera, innych Bańkowskich czy czegoś też nie widać.
Bighorn
Posty: 38
Rejestracja: 10 lut 2015, o 22:34

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: Bighorn »

ryniofit8000 pisze:A no i jeszcze jedna sprawa to wyposażenie biblioteki. Sporo książek trzeba kombinować spoza biblioteki. Co prawda trochę doposażyli pod lekarski, ale właściwie tylko z anatomii i histo. Niedługo zaczyna się biochemia a w bibliotece zaledwie parę sztuk Harpera, innych Bańkowskich czy czegoś też nie widać.
czyli nawet ksiazek w bibliotece nie macie? spoko.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości