Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.

Gdybyś miał/-a taką możliwość poszedłbyś/poszłabyś na medycyne do Rzeszowa/Kielc/Zielonej Góry?

Tak
169
62%
Nie
103
38%
 
Liczba głosów: 272

Awatar użytkownika
Fantazmic
Posty: 268
Rejestracja: 23 sty 2014, o 22:00

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: Fantazmic »

Moim zdaniem najlepiej jest nauczyć się z innej książki, a w Bochenku doczytać. Bochen to naprawdę dobra książka, ale nie dla studenta.
drFox
Posty: 1
Rejestracja: 17 maja 2016, o 13:26

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: drFox »

Bochenek jest najlepszy, ale do robienia notatek, a nie uczenia się z niego
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: David »

Najlepiej używać podręcznika na miarę swoich potrzeb i katedry po prostu.

Kiedyś takie szczegóły jak przyczepy mięśni kłębu czy kłębiku, vena salvatella, obłączek skośny, słynne różnice pomiędzy dołem a jamą pachową czy sieci tętnicze były po prostu standardem. I mimo iż były wymagania rozpisane gdzie tego nie było, asystenci o to pytali, i na nic były tłumaczenia że tego teoretycznie nie trzeba było. I nie piszę tego by się chwalić, czy siać wieniec uwielbienia, tylko żeby pokazać że anatomia kiedyś a dziś to zupełnie inna bajka. Jedna z asystentek z katedry wspominała jak była odpytywana ze zmienności.

I tak mamy teraz Bochenka, który jest zwyczajnie za szeroki i hamerykańskie podręczniki które mają w cholerę błędów. Do tego zagadnienia kliniczne- które owszem są ważne, ale o tym będziecie się uczyć na dalszych latach. Nie jest wg mnie dobrym pomysłem przepajanie ciekawostkami klinicznymi, podczas gdy bardzo wielu studentów nie ogarnia podstawowych stosunków topograficznych (a to w anatomii najważniejsze), mając z samej anatomii wiedzę mniejszą niż niegdyś studenci uczelni medycznych kierunków nielekarskich.
Ostatnio zmieniony 18 maja 2016, o 23:46 przez David, łącznie zmieniany 1 raz.
lykorz
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: _włóczykij »

moze prog spadnac do 162 czy nie realne?
rosaneczka
Posty: 37
Rejestracja: 9 maja 2015, o 10:49

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: rosaneczka »

_włóczykij, jeśli chodzi o stomę, to całkiem możliwe, że Zabrze/Szczecin spadną tak nisko, a jeśli o lekarski, to myślę, że niżej niż 165 nie będzie
Amani
Posty: 485
Rejestracja: 3 lis 2011, o 19:11

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: Amani »

Może spadną jak co roku planują otwierac co rusz nowe wydziały lekarskie i zwiększać liczbę przyjmowanych to będzie niedługo każdy mógł studiować a potem mordobicie o miejsca specjalizacyjne. Przecież za rok Opole ma otworzyć. Ktoś postawił sobie przecież za cel zwiększanie liczby studiujących jako lek na braki lekarzy.
Lekarsko-dentystyczny Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: _włóczykij »

Też tak myślę, że nawet jak otwierają nowe uczlenie, czy zwiększają limity przyjęć 20% to progi pozostaną te same, może jedynie zmaleją do 2pkt.

Tak jak to widać, właśnie niby matury z roku na rok są trudniejsze ale licealiści równie bardziej przygotowani
Awatar użytkownika
Fantazmic
Posty: 268
Rejestracja: 23 sty 2014, o 22:00

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: Fantazmic »

David pisze:Kiedyś takie szczegóły jak przyczepy mięśni kłębu czy kłębiku, vena salvatella, obłączek skośny, słynne różnice pomiędzy dołem a jamą pachową czy sieci tętnicze były po prostu standardem.
Wszystko oprócz vena salvatella i obłączka skośnego pojawiło się w Kielcach na wejściówkach/ kolokwiach/ poprawach.

To samo z anatomią kliniczną, na każdym kolosie trafia się kilka pytań w stylu: zespół dziadka do orzechów, wieniec śmierci, trójkąt śmierci i tym podobne gówna. Najlepsze, że profesor, ani żaden z prowadzących, nie potrafią jednoznacznie określić, skąd mamy się tego uczyć w wymaganej literaturze, która jest wypisana w karcie przedmiotu, nie znaleźliśmy części zagadnień klinicznych, o które byliśmy potem pytani. Oczywiście niektóre z nich są w Bochnie, ale nie wszystko.

Jeden z prowadzących potrafił zapytać swoją grupę podczas części ustnej kolokwium o to, które mięśnie działają podczas oddechu, gdy pacjent nie ma lewego płuca Jaki jest jedyny zmysł, który działa w kosmosie, coś podczas postu Pytania na myślenie co prawda.

Nie mniej jednak ja dalej zapraszam ludzi do Kielc. Aż tak źle nie ma, jak niektórzy wypisują na medycyne
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: ryniofit8000 »

Jak dla mnie wymaganie Bochenka to jest tragedia. Uczyłem się z tego na samym początku ale szybko mi przeszło
Awatar użytkownika
Erick
Posty: 1560
Rejestracja: 15 paź 2009, o 18:40

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: Erick »

Bochenek do nauki nie jest zły, ma świetne rysunki i wszystko jest bardzo dokładnie opisane, co pomaga w ułożeniu sobie tego wszystkiego w przestrzeni. Ale fakt, problemem jest gry wymagają każdej pierdoły z niego, po za tym, do samej nauki jest dobry.
Awatar użytkownika
KatarzynaZSDM
Posty: 644
Rejestracja: 11 kwie 2013, o 12:52

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: KatarzynaZSDM »

Bochenek to był dobry jak anatomia 2 lata trwała a nie teraz kiedy roku albo pół.
Awatar użytkownika
Erick
Posty: 1560
Rejestracja: 15 paź 2009, o 18:40

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: Erick »

Nikt Ci nie każe uczyć się go na pamięć i czytać wszystko, jak leci.
Termo
Posty: 29
Rejestracja: 3 cze 2015, o 21:15

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: Termo »

Bardzo polecam serię Anatomia Bochenka. Jak dla mnie to podstawa do nauki anatomii, podstawa dla studentów kierunków medycznych gdzie każdy powinien tę literaturę mieć. Wszystko bardzo łatwo i zrozumiale napisane. Materiału jest dużo ale trzeba wiedzieć co czytać i na co zwracać uwagę.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości