Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.

Gdybyś miał/-a taką możliwość poszedłbyś/poszłabyś na medycyne do Rzeszowa/Kielc/Zielonej Góry?

Tak
169
62%
Nie
103
38%
 
Liczba głosów: 272

Awatar użytkownika
Rafau
Posty: 99
Rejestracja: 20 lip 2012, o 13:10

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: Rafau »

randomlogin pisze:Twoje prawo, ale jesli nie masz zamiaru to chociaz nie pisz bzdur opartych o widzimisie.
I Ciebie tez sie to tyczy, gdy piszesz ze bardziej sie oplaca ladowac pieniadze w obecne uniwesytety, zamiast otwierac nowe. Bo na pewno nie prowadzisz zadnych wartosciowych kalkulacji.
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: Giardia Lamblia »

To, że uczelnia regularnie zajmuje ostatnie miejsca w rankingu LEK/LEP nie oznacza, że pojedyncze osoby studiujące na tej uczelni są w jakikolwiek sposób skazane na niskie wyniki. Chodzi tutaj tylko i wyłącznie o fakt, że są uczelnie, które ani razu nie zajęły miejsc 1-3, albo nawet 1-5 i z tym nie da się dyskutować - bo jak? Z faktami?

Nikt tu nie mówi o wyciąganiu daleko idących wniosków, mówimy o statystyce, która jest (tak jak np. grawitacja albo słońce są i nie dyskutujemy) i możesz nie wiem jak krzyczeć, tupać i walić głową w ścianę - nie zmienisz jej.

Z czegoś jednak to niebycie w czołówce wynika, nie jest to zbieg okoliczności, zły układ planet, czy też wiecznie brzydka pogoda w danym mieście. Nie są to różnice duże, ale są. Średni, czyli statystyczny student pisze po prostu gorzej LEK/LEP.

Rafau, ochłoń.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: randomlogin »

Rafau pisze:I Ciebie tez sie to tyczy, gdy piszesz ze bardziej sie oplaca ladowac pieniadze w obecne uniwesytety, zamiast otwierac nowe. Bo na pewno nie prowadzisz zadnych wartosciowych kalkulacji.
Panie Boze. Ja pisze, ze to drogi sposob otworzenia wiekszej ilosci miejsc na tym kierunku. To nie wymaga kalkulacji. A nie przeprowadzam poglebione analizy oplacalnosci czegos ze wzgledu na wzrost atrakcyjnosci regionu i tak dalej - o tym nie pisalem. Poza tym, ze wierze, ze tymze wlasnie regionom sie to oplaca jesli w to brna.
Awatar użytkownika
Rafau
Posty: 99
Rejestracja: 20 lip 2012, o 13:10

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: Rafau »

randomlogin pisze:Panie Boze. Ja pisze, ze to drogi sposob otworzenia wiekszej ilosci miejsc na tym kierunku. To nie wymaga kalkulacji. A nie przeprowadzam poglebione analizy oplacalnosci czegos ze wzgledu na wzrost atrakcyjnosci regionu i tak dalej - o tym nie pisalem. Poza tym, ze wierze, ze tymze wlasnie regionom sie to oplaca jesli w to brna.
To po co piszesz:
Chodzi o to, ze jesli chcemy wiecej miejsc, to lepiej bylo wydac pieniadze na wiecej miejsc na uczelniach, ktore juz ten kierunek od lat prowadza. I jakosc lepsza i przede wszystkim sens ekonomiczny wiekszy, bo nie inwestujemy w cala infrastrukture, nie inwestujemy w obsadzenie dziesiatkow stolkow profesorskich dla garstki studentow i tak dalej i tym podobne. No ale jak po cichu przyznaja sami w sprawe zaangazowani - to byla decyzja polityczna, a nie merytoryczna. A z tym dyskutowac sie nie da.
?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: randomlogin »

Wyrwales z kontekstu jeden post. Napisalem ich wiecej, jasno zaznaczajac, ze chodzi mi o sens z punktu widzenia otwierania kierunku lekarskiego. I ten zacytowany wpisywal sie w ten kontekst. Co wiecej, pisalem tez ze wiem ze jest to oplacalne dla tych regionow.
Castellano
Posty: 251
Rejestracja: 20 lip 2014, o 17:02

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: Castellano »

Rafau pisze:
Castellano pisze:Kielce to miłe i ładne miasto.
Poki kosy pod zebra nie dostaniesz
Byłeś w Łodzi?
Castellano
Posty: 251
Rejestracja: 20 lip 2014, o 17:02

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: Castellano »

A tak nawiasem to wyluzujcie, zaraz zaczyna się M jak miłość", mamy jeszcze miesiąc pięknych wakacji, trzeba to wykorzystać lepiej, niż plując sobie ekran w forumowych pretensjach
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: ryniofit8000 »

Castellano pisze:
Rafau pisze:
Castellano pisze:Kielce to miłe i ładne miasto.
Poki kosy pod zebra nie dostaniesz
Byłeś w Łodzi?
W Kielcach rzadko zdarzają się takie rzeczy. Zdarza się że chodzę sam nocą po centrum i nigdy nikt mnie nie zaczepił. Takie coś ma miejsce częściej w miastach gdzie są 2 kluby piłkarskie a w Kielcach jest jedynie Korona Kielce
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: Medycyna Lwów »

Rafau pisze:
randomlogin pisze:A rankingi biora pod uwage tez inne rzeczy niz wynik LEPu, przyjrzyj sie im dokladniej.
Nie mam zamiaru, bo w mysl z gunwa bata nie ukrecisz nie wazne gdzie pojdziesz, to od Ciebie zalezy Twoja przyszlosc.
by wyszkolić dobrego lekarza potrzeba dobrych nauczycieli i dobrej bazy (i nie mam tu na myśli kosmicznych technologii). Trzeba mieć doświadczenie w tym i wiedzieć o co chodzi. Medycyny z samych książek nauczyć się nie da, co ją odróżnia od wielu innych kierunków, więc nie pisz głupot.
Ja rozmawiałem z osobą z Olsztyna, co się udało jej do nas przenieść po 3 czy 4 roku i mówiła, że na klinikach tamtejszych (nagle wojewódzka interna uzyskiwała przydomek kliniki x, y i z, choć z nimi nie miała nic wspólnego) systenci nie mieli plany jak ich uczyć, co robić, co pokazać. Nie było kół naukowych klinicznych, możliwości rozwoju itd. Chyba nie o to chodzi. O ile ośrodek kielecki faktycznie medycznie stoi nadzwyczaj dobrze, o tyle pozostałe nie do końca. I jak mówię, żadna to inwestycja bo 100 lekarzy po kieleckiej medycynie kosztować będzie nas wielokroć więcej niż dać reszte uczelni po 20 dodatkowych miejsc. A jakość a priori mimo wszystko może być wątpliwa.
Awatar użytkownika
Rafau
Posty: 99
Rejestracja: 20 lip 2012, o 13:10

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: Rafau »

Kaamil, tylko ze nie wiesz jak to bedzie wygladalo za 20 lat. To ze obecnie to wszystko wyglada jak wyglada nie znaczy ze juz zawsze tak bedzie. Rozwoj potrzebuje czasu.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: Korczaszko »

ryniofit8000 pisze: W Kielcach rzadko zdarzają się takie rzeczy. Zdarza się że chodzę sam nocą po centrum i nigdy nikt mnie nie zaczepił. Takie coś ma miejsce częściej w miastach gdzie są 2 kluby piłkarskie a w Kielcach jest jedynie Korona Kielce
Chyba, że jesteś ubrano na pomarańczowo-czarno.
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: David »

Do rekrutacji na rzeszowską medycynę potrzebne będą- w standardzie- rozszerzona biologia i chemia lub fizyka (źródło tutaj, dokument na samym dole strony dot. rekrutacji na rok 2015/2016).
lykorz
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Medycyna w Rzeszowie, Kielcach i Zielonej Górze

Post autor: ryniofit8000 »

David, to już wiadomo od jakiegoś czasu, Kielce też już ujawniły ew. warunki rekrutacji jeżeli otworzą
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości