Medycyna w Rzeszowie

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Dali
Posty: 160
Rejestracja: 1 paź 2009, o 18:06

Re: Medycyna w Rzeszowie

Post autor: Dali »

Kamil ma racje, mówienie o nadprodukcji lekarzy jest nieuzasadnione, z tego co wiem to nawet wysoko uprzemysłowione kraje mają niedobory lekarzy - min. dlatego tak chętnie zatrudniają naszych. Mamy do wyboru albo zacząć kształcić ich w większej ilości albo zacząć zatrudniać Ukraińców, Białorusinów - myślę jednak, że łatwiej jest kształcić własnych.
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Medycyna w Rzeszowie

Post autor: york »

limity miejsc na stomatologie są obniżane, więc chyba idzie się w przeciwnym kierunku niż nadprodukcja
DwK51
Posty: 117
Rejestracja: 14 mar 2010, o 11:36

Re: Medycyna w Rzeszowie

Post autor: DwK51 »

Limity na lek-dent są obniżone bo w Polsce jest stosunkowo dużo stomatologów. Na jednego dentystę przypada u nas mniej pacjentów niż w krajach Europy Zachodniej.
smooth_criminal
Posty: 261
Rejestracja: 6 sie 2009, o 13:19

Re: Medycyna w Rzeszowie

Post autor: smooth_criminal »

o to mi wlasnie chodzi Stalowy
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Medycyna w Rzeszowie

Post autor: Medycyna Lwów »

wcale mnie to nie dziwi - jak spojrzę na moje osiedle to gabinetów stomatologicznych jest ok. 10, a przychodnia lekarska raptem 1, wiec kokosy po stomatologii stają sie obecnie coraz bardziej przysłowiowe tylko.
smooth_criminal
Posty: 261
Rejestracja: 6 sie 2009, o 13:19

Re: Medycyna w Rzeszowie

Post autor: smooth_criminal »

Kaamil, przed chwila sie dziwiles jak wspomnialem o nadprodukcji dentystów. zdecyduj sie najpierw co sadzisz a dopiero potem wypowiadaj sie na dany temat
smooth_criminal
Posty: 261
Rejestracja: 6 sie 2009, o 13:19

Re: Medycyna w Rzeszowie

Post autor: smooth_criminal »

Kaamil pisze:przecież dentystyczny też jest limitowany przez MZ więc nie wiem o co chodzi?
a co do nadprodukcji lekarzy to mała szansa że do nie dojdzie, bo obecnie mamy olbrzymią lukę pokoleniową i za kilka lat oni będą musieli odejść na emeryturę i zrobić miejsce młodszym
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Medycyna w Rzeszowie

Post autor: Medycyna Lwów »

pisałeś że dentystyczny nie jest limitowany a jest, więc sam się zdecyduj co piszesz, bo ja sam sobie w żaden sposób nie przeczę.
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Medycyna w Rzeszowie

Post autor: Stalowy »

Kaamil, Smooth pod słowem limitowany miał na myśli zmniejszany", a nie kontrolowany".

Poza tym faktycznie tak na dobrą sprawę to to limitowanie jest o przysłowiową dupę roztrzaść. Rok temu podnieśli o jakieś 40 miejsc (?), a w tym roku zmniejszyli o 10 czy tam 15?
smooth_criminal
Posty: 261
Rejestracja: 6 sie 2009, o 13:19

Re: Medycyna w Rzeszowie

Post autor: smooth_criminal »

Stalowy, dokladnie o to mi chodzilo. konkurencja juz bardzo duza.
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Medycyna w Rzeszowie

Post autor: york »

zmniejszyli o 35 w kazdym zawodzie bedzie co raz większa konkurecja, ale trzeba pamietac, ze wszystki osoby przyjete na studia ich nie skonczą, a cały czas zachodzi wymiana kadry
konturek

Re: Medycyna w Rzeszowie

Post autor: konturek »

akurat stomatologów to nie ratuje bo jednak b. mało osób odpada na tych studiach w porównaniu do innych kierunków.
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Medycyna w Rzeszowie

Post autor: Stalowy »

najczęściej odsiew jest ok. 20-25-30 % w przebiegu całych studiów (tak porównując kilka roczników które znam)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 61 gości