medycyna w Ternipolu

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
kisses
Posty: 3
Rejestracja: 24 kwie 2007, o 09:24

medycyna w Ternipolu

Post autor: kisses »

a ja zapraszam do ternipolu tam przyjmuja bez egzaminu koszt to 13250 grywien plus 2567 akademik .w ternipolu jest jeszcze ładniej]

mod: Тернопіль inaczej Tarnopol na Ukrainie
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2007, o 12:35 przez kisses, łącznie zmieniany 1 raz.
student10
Posty: 8
Rejestracja: 10 wrz 2007, o 12:34

Re: medycyna w Ternipolu

Post autor: student10 »

cześć mam pytanie czytałem właśnie wypowiedzi na temat studiowania medycyny na Ukrainie i chciałbym wiedzieć kilka informacji jak teraz tam jest czy język ukraiński trzeba znać żeby tam studiować medycynę i mam tez pytanie bo właśnie kończę fizjoterapie w Polsce i czy jest w ogóle jakaś możliwość ze przepisują przedmioty jakieś jak coś bo jestem jestem bardzo zainteresowany studiami tamproszę o wszystkie rady i wskazówki:)i jak mozesz to podaj mi stronke uczelni.i wogole ciezko jest tam?i od kiedy jest rekrutacjia i do kiedy trwaa jak wyglada egzamin wstepnyi ciezko jest na studiach dzięki z góry:)
Awatar użytkownika
dziewanna
Posty: 224
Rejestracja: 19 maja 2007, o 09:32

Re: medycyna w Ternipolu

Post autor: dziewanna »

student10 pisze:cześć mam pytanie czytałem właśnie wypowiedzi na temat studiowania medycyny na Ukrainie i chciałbym wiedzieć kilka informacji jak teraz tam jest czy język ukraiński trzeba znać żeby tam studiować medycynę i mam tez pytanie bo właśnie kończę fizjoterapie w Polsce i czy jest w ogóle jakaś możliwość ze przepisują przedmioty jakieś jak coś bo jestem jestem bardzo zainteresowany studiami tamproszę o wszystkie rady i wskazówki:)i jak mozesz to podaj mi stronke uczelni.i wogole ciezko jest tam?i od kiedy jest rekrutacjia i do kiedy trwaa jak wyglada egzamin wstepnyi ciezko jest na studiach dzięki z góry:)
Mozna tez po angielsku wyklady miec. A z przedmiotami jest tak, ze sie zdaje test sprawdzajacy poziom.
A jakie miasto Cie interesuje? Moge podac strony (najlepiej pisac na priv) znam dobrze ukrainski.
Hexana

Re: medycyna w Ternipolu

Post autor: Hexana »

czy w ternopolu trzeba odbyc przygotowawczy kurs z ukrainskiego/rosyjskiego zanim podejmie się studia?
Dawid

Re: medycyna w Ternipolu

Post autor: Dawid »

Witam ja takŻe chciałbym czegos wiecej sie dowiedziec na ten temat. Studiuje w Polsce fizjoterapie, i chciałbym na Ukrainie rozpoczac studia lekarskie. Wie ktos jaki to koszt?
justyna

Re: medycyna w Ternipolu

Post autor: justyna »

hej
interesuja mnie studia w medycyny w Tarnopolu. jesli zechcialabys mi udzielic kilka informacji bylabym strasznie wdzieczna

moj gg 5659219
KasiuniaKT
Posty: 2
Rejestracja: 11 sie 2008, o 14:09

Re: medycyna w Ternipolu

Post autor: KasiuniaKT »

Zadzwoniłam do Tarnopola. Można składac papiery do 15 listopada na ten rok, oczywiscie Pani powiedziała, ze najlepiej do 1 wrzesnia, bo potem trzeba odrabiać, co jest płatne. Ale poczekam w Polsce jeżeli sie nie dostane na płatne, a szanse niestety uciekają szybko, to idę tam. Kosztuje jeden rok po angielsku 14190 hrywien i do tego akademik. Są 2 osobowe i nie ma problemów z miejscami. To na początek, a można wynająć mieszkanie.Szukam współlokatorki. Pani w dziekanacie powiedziała, zę sa 3 osoby z Polski na 1-szy rok. Moze przeczytacie moja wiadomosć, odezwijcie się.
zasq

Re: medycyna w Ternipolu

Post autor: zasq »

Witam, właśnie dziś w nocy wyjeŻdŻam na rozmowę kwalifikacyjna :)) JeŻeli wszystko pójdzie po mojej myśli to zostawię ci mój kontakt :)) Pozdrawiam.

PS: ja juŻ się naliczyłem większej liczby osób które prawdopodobnie na 100% tam się wybierają.
zasq

Re: medycyna w Ternipolu

Post autor: zasq »

Kasiunia :)) ja się dostałem na 1 rok medycyny jeŻeli chcesz to proszę tu masz mój e-mail :) [at].pl

ps dziewczyny w dekanacie są tam cudne :P ale ta wiadomość jest tylko dla studentów płci męskiej :)
KasiuniaKT

Re: medycyna w Ternipolu

Post autor: KasiuniaKT »

Szczerze mówiac, troche się podłamałam. Podzwoniłam po uczelniach i do ministerstwa. To nie wyglada za ciekawie. Po pierwsze, nie ma szans przenieść sie do polaski po 1-szym roku. Po drugie nostryfikacja dyplomu obowiazuje studentów po wszystkich uczelniach na Ukrainie. Nie ma znaczenia czy to Lwów czy Kijów czy Tarnopol. A jak nie uda mi sie nostryfikować dyplomu? Co wtedy? 6 lat na marne? W Tarnopolu ostateczny termin przyjecia jest do 15 listopada. W Polsce wyniki na niestacjonarne są do 9 wrzesnia. Ja na razie czekam. W £odzi jestem 20-sta pod kreska. Mają tam 80 miejsc na płatne. Moze ludzie porezygnuja. JeŻeli nie. To chyba zaryzykuje Tarnopol.
zainteresowany
Posty: 26
Rejestracja: 26 lip 2008, o 10:11

Re: medycyna w Ternipolu

Post autor: zainteresowany »

pierdoły gadaszz tą nostryfikacja i ludziom mieszasz nie ma czegos takiego od kilku dobrych lat ! dylom z ukraińskich uczelni uznawany jest na calym swiecie i nei wciskaj kitu kobieto

poczytaj najpierw zanim cos napiszesz
Seth

Re: medycyna w Ternipolu

Post autor: Seth »

Faktycznie przenieść się do polaski będzie ci cięŻko.
mik

Re: medycyna w Ternipolu

Post autor: mik »

A własnie czy po 1 szym roku bedzie mozna sie przeniesc na polska uczelnię? czy kto wie? ale na pewno
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości