MEDYCYNA W UK

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
saravnessa
Posty: 12
Rejestracja: 21 maja 2012, o 21:59

MEDYCYNA W UK

Post autor: saravnessa »

Witam!
Chciałam się Was zapytaj jak to jest z rekrutacją i medycyną na wyspach. Z moich researchów cd. rekrutacji wiem, że: przyjmują maturę polską (na UCL niskie progi, 3 rozszerzenia jedno na 86% pozostałe 72% aż się zdziwiłam) do tego BMAT/UKCAT w zależności od uczelni oraz certyfikaty językowe + zwracają uwagę na non academic requirements, wiadomo - działalność w samorządzie i na rzecz społeczności, wolontariat w szpitalu, hospicjum etc. A, no i znakomite personal statement, predicted grades i list polecający. Do 15 października 3 klasy LO upływa termin rekrutacji przez UCAS.

Po wakacjach idę dopiero do 1 liceum, mój angielski jest na niezłym poziomie, w 1 gimnazjum zdałam firsta w szkole językowej, od nowego roku szkolnego zapisuję się na kurs optymalny, właśnie do szkoły językowej żeby mieć IELTS na koniec liceum w kieszeni Moje pytania do Was: czy w ogóle warto podejmować się tego wszystkiego? Co mnie martwi najbardziej, czytałam artykuł że w Polsce jest coraz mniej miejsc w szpitalach na robienie specjalizacji. W UK każdy ma zapewnione miejsce w szpitalu, jeśli jego wyniki nie spełniają wymagań tego wymarzonego dostaje się do innego, ale nie zostaje bez niczego". Dlaczego pytam się Was o zdanie właśnie teraz? Musiałabym zacząć odkładać pieniądze. Wiadomo, kurs językowy, koszt certyfikatów, BMATa i UKCATa już pomijając koszt samego studiowania i utrzymania się. I pytanie co do certyfikatów językowych - pogubiłam się, każda uczelnia wymaga czego innego, czy z CPE zdanym na B nie ma się już czym przejmować, czy jednak wybrać IELTS? Będę wdzięczna za wszelką pomoc
Misselou
Posty: 1
Rejestracja: 22 lip 2014, o 09:15

Re: MEDYCYNA W UK

Post autor: Misselou »

Chyba trochę późno ale oczywiście polecam studiowanie w UK. Jeśli hodzi o egzaminy to najlepiej zdawaj IELTS, jest akceptowany w każdej uczelni, egzaminy z Cambridge już nie. Koszt takich egzaminów od bodajże kwietnia 2014 wynoszą:
BMAT 550zł w British Council jeśli odpowiednio szybko wyślemy podanie (po 1 października już chyba nawet około 800zł)
IELTS 660zł w British Council
czyli naprawdę dużo. Ja aplikuję na następny rok czyi papiery muszę złożyć do 1 paź. i przyznam że sytuacji z pieniędzmi nie mam pewnej. Powiem tylko że te pieniądze jednak zawsze da się zdobyć choćby z pożyczki gotówkowej. Ważne jest tylko by się za żadne skarby nie poddawać z powodu pieniędzy bo to jest w aplikacji za granice najgorsze, uwierzcie mi zawsze się da coś zrobić tylko trzeba pokombinować.
Pozdrawiam
MirPan
Posty: 1
Rejestracja: 10 gru 2014, o 19:54

Re: MEDYCYNA W UK

Post autor: MirPan »

Jestem ciekaw co na to lekarze i studenci
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: MEDYCYNA W UK

Post autor: lith »

No, za leczenie nowotworów witaminą C rzeczywiście się nie zdziwię jakby prawo wykonywania zawodu odbierali
edit:
[at]
Swoją drogą powyższego komentarza nie pozwolono mi zamieścić ani na powyższym blogu, ani na stronie na fejsie, gdzie zostałem momentalnie zablokowany. Jak widać autor-kefir dość mocno portkami trzęsie przed konfrontacją na jakiekolwiek argumenty. Najwyraźniej ma świadomość tego, że pisze totalne bzdury i żeruje na ludzkiej głupocie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości