Przyrodnicze forum dyskusyjne Biolog.pl

Znalezione wyniki: 283
Szukaj w wynikach:

Autor Wiadomość

Dział: Muzyka   Wątek: Czego sluchasz w tej chwili?

Napisane: 19 gru 2009, o 10:27 

Odpowiedzi: 3997
Wyświetlone: 79822

Tracy Chapman - The promise

Dział: Pogaduszki   Wątek: Alkohol

Tytuł: Re: Alkohol
Napisane: 19 gru 2009, o 10:15 

Odpowiedzi: 29
Wyświetlone: 1381

A ja mam takie małe pytanko: Co się dzieje z naszym układem nerwowym po spożyciu dość dużej dawki alkoholu? Chodzi mi o to jak to jest, że tak reagujemy na alkohol? (zaburzenia pamięci, nadpobudliwość i zaburzenia równoweagi)

Napisane: 18 gru 2009, o 17:33 

Co nie zmienia faktu, że dalej nie rozumiem pytania - co to znaczy być za alkoholem lub przeciw [niemu]? Wydaje mi się, że odebrałeś to pytanie za bardzo dosłownie. Chodzi o to co myślisz na temat alkoholu? Czy ma on pozytywne znaczenie, a jeśli tak to jakie? I czy ma również negatywne znaczenie?

Napisane: 16 gru 2009, o 17:16 

Wszystko jest dla ludzi! Gdy słyszym, że ktoś po wypiciu alkoholu zrobił to, to i to... To wszyscy WOW!!! Alkohol zły, ale popatrzmy na to z drugiej strony medalu, weźmy pod uwagę ilość wypitego alkoholu, po którym ludziom strzelają do głowy idiotyczne pomysły. Przecież po lampce wypitego wina czy s...

Dział: Muzyka   Wątek: Świąteczne hity

Napisane: 15 gru 2009, o 17:49 

Odpowiedzi: 18
Wyświetlone: 7250

John Lenon - So this is Christmas, ale w wykonaniu Celine Dion
Mariah Carey - All I Want for Christmas Is You
Jessica Simpson- O holy night
Shakin Stevens - Merry Christmas Everyone

Dział: Aktualności   Wątek: Rzekomy koniec świata w 2012

Napisane: 15 gru 2009, o 17:44 

Odpowiedzi: 13
Wyświetlone: 1741

Nie wiem czemu im (tzn. wierzącym w kalendarz Majów) tak spieszno do tego końca - życie im nie miłe Słusznie... Po co kusić przysłowiowy los? A tak z innej strony, nie ma nic gorszego od poznania dnia i godziny końca wszystkiego. Wszystekigo co zrobiliśmy, osiągneliśmy etc. i choć to nie mozliwe to...

Napisane: 15 gru 2009, o 14:02 

Soul Asylum - Runaway train

Dział: Olimpiady i konkursy przyrodnicze   Wątek: ,,mam haka na raka''

Napisane: 15 gru 2009, o 13:53 

Odpowiedzi: 7
Wyświetlone: 932

Tutaj znajdziesz troszke wiadomości na ten temat

http://www.we-dwoje.pl/mam;haka;na;raka ... ,2910.html

Napisane: 13 gru 2009, o 11:25 

Michelle Branch- Till i get over you

Dział: Zadania domowe z biologii   Wątek: Enzymy

Tytuł: Re: Enzymy
Napisane: 13 gru 2009, o 11:19 

Odpowiedzi: 11
Wyświetlone: 1838

Enzymy w warunkach ustrojowych obniżają energię aktywaccji, ale same enzymy nie ulegaja przemianom dlatego mówimy, że się nie zużywają w reakcjach, które same przeprowadzają. Natomiast mogą ulec zniszczeniu, ponieważ są biokatalizatorami czyli białkami, a białka w temp. około 40° ulegają denaturacji...

Dział: Dieta, odchudzanie - forum   Wątek: Zatrucie etanolem

Napisane: 11 gru 2009, o 20:29 

Wyświetlone: 2223

Cytuj:
drugą ważna sprawa jest poalkoholowa hipoglikemia - glukoza + najlepiej wit. B1.

Może troszkę głupie pytanie, ale to czysta ciekawość, dlaczego akuratnie tiamina, co się dzieje w organizmie z dużą zawartościa alkoholu gdy podamy tą witaminę?

Dział: Dieta, odchudzanie - forum   Wątek: Zatrucie etanolem

Tytuł: Zatrucie etanolem
Napisane: 6 gru 2009, o 16:37 

Wyświetlone: 2223

Mam pytanie.. Kilka dni temu byłam na małej prywatce i pewien koleś zatruł się etanolem do nieprzytomności. Miał na przemina uczucia gorąca i dreszcze, drgawki etc. Zanim przyjechała karetka okrywaliśmy go kocem, a jakis facet podał mu bodajże wodorowęglan sodu, ale nie jestem pewna. Chodzi o to czy...

Dział: Medycyna - kierunek lekarski   Wątek: Matura 2011 ---> kierunek medycyna

Napisane: 22 lis 2009, o 15:18 

Odpowiedzi: 651
Wyświetlone: 30280

Słusznie chmurka28:)

Ludzie co z Wami, za oknem słoneczna pogoda (przynajmniej w Rzeszowie) zimy nie będzie, bo wiosna idzie ): a Wy tacy pesymistyczni. Zawsze się wszytsko układa.
Pamiętajcie, że aby było dobrze musi być na początku ciężko, bo nic nie przychodzi bez trudu. Dacie rade!!!

Napisane: 22 lis 2009, o 15:03 

Eurythmics - Miracle of love

Dział: Aktualności   Wątek: Rzekomy koniec świata w 2012

Napisane: 22 lis 2009, o 15:02 

Odpowiedzi: 13
Wyświetlone: 1741

Ja osobiście uważam, że każdy ma na ten temat swoje zdanie. Mało tego, każdy może się doszukiwać końca świata, tylko, że inaczej będzie to wyglądało z perspektywy kogoś wierzącego, a inaczej z perspektywy naukowca, a juz całkiem inaczej z perspektywy filozofa:) Moje zdanie na ten temat jest krótkie:...
Sortuj wg:  
Strona 6 z 19 [ Znalezione wyniki: 283 ]

Skocz do:  
Poznaj kierunki studiów, opinie studentów, pytania i odpowiedzi maturzystów na studia.biolog.pl
(informator na temat kierunków: biologia, biotechnologia, medycyna, weterynaria, ochrona środowiska, mikrobiologia...)

W naszym portalu:  Zoologia i zwierzęta | olimpiada ekologiczna | Mikroskopy
Matura 2014: matura z biologii, arkusze maturalne z biologii, testy maturalne z biologii, testy z biologii, Wyniki próbnej matury z matematyki, Kursy przygotowawcze na studia medyczne, Kursy przygotowawcze do matury 2014
Aktualne na forum: jak zrobić zielnik, świńska grypa w Polsce, Zadania domowe z biologii, Edukacja ekologiczna

Na bazie phpBB
© Platforma edukacyjna BIOAREA | Ogólnopolski Dziennik BIOLOG
Redakcja | REKLAMA | Regulamin, ochrona prywatności