Przyrodniczy serwis edukacyjny Biolog.pl
Ogólnopolski Dziennik BIOLOG - strona główna Największe polskie forum przyrodnicze i naukowe Korepetycje Matura 2014 Studia 2014 Ściągi Baza konkursów Festiwale naukowe Książki Księgarnia Fotografia przyrodnicza Multimedia Praca forum przyrodnicze
   Bądź na bieżąco z wydarzeniami, subskrybuj kanały RSS
     Zobacz inne kanały tematyczne RSS dziennika BIOLOG
Aktualności naukowe Biotechnologia Botanika Nauka w Polsce i na świecie Ekologia Leśnictwo Medycyna Zoologia Encyklopedia naukowa GMO - Organizmy modyfikowane genetycznie Świńska grypa forum naukowe

Znalezione wyniki: 310
Szukaj w wynikach:

Autor Wiadomość

Dział: Nauka   Wątek: Trójpeptydazy, dwupeptydazy

Napisane: 19 gru 2009, o 16:20 

Odpowiedzi: 8
Wyświetlone: 1454

1). Trypsyna oraz chymotrypsyna rozkłada cz. polipeptydów do dipeptydów i tripeptydów.

2). Dipeptydy i tripeptydy rozkładane są przez peptydazy do aminokwasów.

Dział: Pogaduszki   Wątek: Alkohol

Tytuł: Re: Alkohol
Napisane: 19 gru 2009, o 16:10 

Odpowiedzi: 29
Wyświetlone: 1360

Litawor, ten artykuł jest niesamowity. Myślę, że jakby ludzie znali dokładne konsekwencje własnych czynów, nie byłoby aż tylu alkoholików, zresztą byłoby zbyt łatwo gdyby tylko rozchodziło się tu o alkoholików, bo tak samo narkomani, którzy sięgają po narkotyki nie licząc się z późniejszymy skutkami...

Dział: Muzyka   Wątek: Czego sluchasz w tej chwili?

Napisane: 19 gru 2009, o 09:27 

Odpowiedzi: 3959
Wyświetlone: 76340

Tracy Chapman - The promise

Napisane: 19 gru 2009, o 09:15 

A ja mam takie małe pytanko: Co się dzieje z naszym układem nerwowym po spożyciu dość dużej dawki alkoholu? Chodzi mi o to jak to jest, że tak reagujemy na alkohol? (zaburzenia pamięci, nadpobudliwość i zaburzenia równoweagi)

Napisane: 18 gru 2009, o 16:33 

Co nie zmienia faktu, że dalej nie rozumiem pytania - co to znaczy być za alkoholem lub przeciw [niemu]? Wydaje mi się, że odebrałeś to pytanie za bardzo dosłownie. Chodzi o to co myślisz na temat alkoholu? Czy ma on pozytywne znaczenie, a jeśli tak to jakie? I czy ma również negatywne znaczenie?

Napisane: 16 gru 2009, o 16:16 

Wszystko jest dla ludzi! Gdy słyszym, że ktoś po wypiciu alkoholu zrobił to, to i to... To wszyscy WOW!!! Alkohol zły, ale popatrzmy na to z drugiej strony medalu, weźmy pod uwagę ilość wypitego alkoholu, po którym ludziom strzelają do głowy idiotyczne pomysły. Przecież po lampce wypitego wina czy s...

Dział: Muzyka   Wątek: Świąteczne hity

Napisane: 15 gru 2009, o 16:49 

Odpowiedzi: 18
Wyświetlone: 5439

John Lenon - So this is Christmas, ale w wykonaniu Celine Dion
Mariah Carey - All I Want for Christmas Is You
Jessica Simpson- O holy night
Shakin Stevens - Merry Christmas Everyone

Dział: Aktualności   Wątek: Rzekomy koniec świata w 2012

Napisane: 15 gru 2009, o 16:44 

Odpowiedzi: 13
Wyświetlone: 1723

Nie wiem czemu im (tzn. wierzącym w kalendarz Majów) tak spieszno do tego końca - życie im nie miłe Słusznie... Po co kusić przysłowiowy los? A tak z innej strony, nie ma nic gorszego od poznania dnia i godziny końca wszystkiego. Wszystekigo co zrobiliśmy, osiągneliśmy etc. i choć to nie mozliwe to...

Napisane: 15 gru 2009, o 13:02 

Soul Asylum - Runaway train

Dział: Olimpiady i konkursy przyrodnicze   Wątek: ,,mam haka na raka''

Napisane: 15 gru 2009, o 12:53 

Odpowiedzi: 7
Wyświetlone: 919

Tutaj znajdziesz troszke wiadomości na ten temat

http://www.we-dwoje.pl/mam;haka;na;raka ... ,2910.html

Napisane: 13 gru 2009, o 10:25 

Michelle Branch- Till i get over you

Dział: Zadania domowe z biologii   Wątek: Enzymy

Tytuł: Re: Enzymy
Napisane: 13 gru 2009, o 10:19 

Odpowiedzi: 11
Wyświetlone: 1720

Enzymy w warunkach ustrojowych obniżają energię aktywaccji, ale same enzymy nie ulegaja przemianom dlatego mówimy, że się nie zużywają w reakcjach, które same przeprowadzają. Natomiast mogą ulec zniszczeniu, ponieważ są biokatalizatorami czyli białkami, a białka w temp. około 40° ulegają denaturacji...

Dział: Dieta, odchudzanie - forum   Wątek: Zatrucie etanolem

Napisane: 11 gru 2009, o 19:29 

Wyświetlone: 2175

Cytuj:
drugą ważna sprawa jest poalkoholowa hipoglikemia - glukoza + najlepiej wit. B1.

Może troszkę głupie pytanie, ale to czysta ciekawość, dlaczego akuratnie tiamina, co się dzieje w organizmie z dużą zawartościa alkoholu gdy podamy tą witaminę?

Dział: Dieta, odchudzanie - forum   Wątek: Zatrucie etanolem

Tytuł: Zatrucie etanolem
Napisane: 6 gru 2009, o 15:37 

Wyświetlone: 2175

Mam pytanie.. Kilka dni temu byłam na małej prywatce i pewien koleś zatruł się etanolem do nieprzytomności. Miał na przemina uczucia gorąca i dreszcze, drgawki etc. Zanim przyjechała karetka okrywaliśmy go kocem, a jakis facet podał mu bodajże wodorowęglan sodu, ale nie jestem pewna. Chodzi o to czy...

Dział: Medycyna - kierunek lekarski   Wątek: Matura 2011 ---> kierunek medycyna

Napisane: 22 lis 2009, o 14:18 

Odpowiedzi: 651
Wyświetlone: 30161

Słusznie chmurka28:)

Ludzie co z Wami, za oknem słoneczna pogoda (przynajmniej w Rzeszowie) zimy nie będzie, bo wiosna idzie ): a Wy tacy pesymistyczni. Zawsze się wszytsko układa.
Pamiętajcie, że aby było dobrze musi być na początku ciężko, bo nic nie przychodzi bez trudu. Dacie rade!!!
Sortuj wg:  
Strona 6 z 21 [ Znalezione wyniki: 310 ]

Skocz do:  
Poznaj kierunki studiów, opinie studentów, pytania i odpowiedzi maturzystów na studia.biolog.pl
(informator na temat kierunków: biologia, biotechnologia, medycyna, weterynaria, ochrona środowiska, mikrobiologia...)

W naszym portalu:  Zoologia i zwierzęta | olimpiada ekologiczna | Mikroskopy
Matura 2014: matura z biologii, arkusze maturalne z biologii, testy maturalne z biologii, testy z biologii, Wyniki próbnej matury z matematyki, Kursy przygotowawcze na studia medyczne, Kursy przygotowawcze do matury 2014
Aktualne na forum: jak zrobić zielnik, świńska grypa w Polsce, Zadania domowe z biologii, Edukacja ekologiczna

Na bazie phpBB
© Platforma edukacyjna BIOAREA | Ogólnopolski Dziennik BIOLOG
Redakcja | REKLAMA | Regulamin, ochrona prywatności
Letnia Szkoła Mikroskopii Optycznej 2014
AKTUALNOŚCI

Cena: 5,00 zł
Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Gdański Uniwersytet Medyczny
Uniwersytet Medyczny w Lublinie
Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
Warszawski Uniwersytet Medyczny
Pomorski Uniwersytet Medyczny
Akademia Medyczna we Wrocławiu
Collegium Medicum w Bydgoszczy
Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
 Oferty pracy
 w biolog.pl
 Znajdź pracę (350328 ofert pracy)

Praca dla biologa, praca dla biotechnologa, praca dla nauczyciela
Na skróty: matura 2014, progi, limity, arkusze maturalne, przecieki

przewodnik dla maturzystów - kierunki studiów studia biologia studia biotechnologia leśnictwo studia medycyna studia ochrona środowiska studia weterynaria studia studia