Przyrodniczy serwis edukacyjny Biolog.pl
Ogólnopolski Dziennik BIOLOG - strona główna Największe polskie forum przyrodnicze i naukowe Korepetycje Matura 2014 Studia 2014 Ściągi Baza konkursów Festiwale naukowe Książki Księgarnia Fotografia przyrodnicza Multimedia Praca forum przyrodnicze
   Bądź na bieżąco z wydarzeniami, subskrybuj kanały RSS
     Zobacz inne kanały tematyczne RSS dziennika BIOLOG
Aktualności naukowe Biotechnologia Botanika Nauka w Polsce i na świecie Ekologia Leśnictwo Medycyna Zoologia Encyklopedia naukowa GMO - Organizmy modyfikowane genetycznie Świńska grypa forum naukowe

Znalezione wyniki: 26
Szukaj w wynikach:

Autor Wiadomość

Dział: Olimpiada biologiczna   Wątek: Olimpiada Biologiczna - prace badawcze - porady

Napisane: 9 sie 2012, o 23:26 

Odpowiedzi: 3377
Wyświetlone: 250583

bioman , a nie zwojował? Zachęcił i mnie, i Ciebie, i kilka innych osób do dyskusji. Cel osiągnięty. I to właśnie my jesteśmy "żałośni i infantylni", bo daliśmy się wciągnąć. Evolutio , próba sił - czyli Ty też nas cały czas trollujesz? Nie odpowiadaj, bo to pytanie retoryczne. Jane Doe ,...

Dział: Olimpiada biologiczna   Wątek: Olimpiada Biologiczna - prace badawcze - porady

Napisane: 9 sie 2012, o 23:06 

Nie było mnie na forum jakiś czas, a tu widzę grube dyskusje się dzieją. Evolutio , to jest Internet. Pozwól, że będę Twoim przewodnikiem, bo chyba jesteś nowy. Tutaj, jeśli coś nie ma potwierdzonej bibliografii to trzeba brać to z przymrużeniem oka. W dodatku afiszowanie się w Internecie ze swoją r...

Dział: Olimpiada biologiczna   Wątek: etap ustny - jak wygląda?

Napisane: 24 cze 2012, o 22:00 

Odpowiedzi: 3
Wyświetlone: 333

bioman, sarkastyczne odpowiedzi idą mi lepiej niż nauka, ale z nią też nie jest źle. W tym roku na tytuł laureata OB wystarczało.

Dział: Olimpiada biologiczna   Wątek: etap ustny - jak wygląda?

Napisane: 24 cze 2012, o 20:33 

Odpowiedzi: 3
Wyświetlone: 333

Fajny opis jest w temacie o etapie centralnym XLI OB. Mam nadzieję, że lepiej Ci idzie nauka biologii niż szukanie potrzebnych informacji z internecie.

Napisane: 31 maja 2012, o 17:27 

bo moja nauczycielka stwirdziła że miała przypadek gdzie badanie na szkle uznano za in vitro i odrzucono temat do możliwe :/ :/ To mam dla Ciebie dwa zdania: 1) Poproś nauczycielkę, żeby zmieniła zawód. Najlepiej wycofała się z wpływania na młodych ludzi. 2) Daj sobie spokój z OB, albo pofatyguj si...

Napisane: 24 sty 2012, o 17:34 

Ja tam nigdy nie szedłem w innowacyjność i sporą ilość punktów dostałem. Mnie zdecydowanie wystarczy, a kradzieżą jest skopiowanie czyjejś pracy 1:1 lub w stopniu znacznym. Tematy często się pokrywają i nikt nie ma z tym problemu, jeżeli faktycznie wykonujesz całość sam.

Napisane: 24 sty 2012, o 17:20 

Tak jak mówiłem, jest dostępne w internecie. Znajdziesz spokojnie. Swoją drogą, co z tego, jeżeli zrobisz pracę na ten sam temat co ktoś? Raczej słowo w słowo nie będziesz miał identycznie, więc o co strach?

Dział: Olimpiada biologiczna   Wątek: Podstawowa literatura na OB + wybór książek o kręgowcach.

Napisane: 24 sty 2012, o 17:02 

Odpowiedzi: 58
Wyświetlone: 3363

W Biologii V. jest nieco stara wiadomość. W "cyklu" (fajnie byłoby nazwać, jak już się popisujesz) powstają około 32 cząsteczki ATP z jednej cząsteczki glukozy.

Napisane: 24 sty 2012, o 17:00 

@pokemon, gdzieś tam w internecie krąży plik/pliki z zaakceptowanymi tematami prac badawczych, ale nie sądzę, żeby ktoś Ci pomógł jeszcze bardziej w Twoim lenistwie. Poszukaj sam.

Dział: Olimpiada biologiczna   Wątek: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/2012) - etap centralny

Napisane: 22 sty 2012, o 17:15 

Odpowiedzi: 379
Wyświetlone: 14111

Nie będziesz miał możliwości poprawy pracy. Ona pojechała/pojedzie do Warszawy i tam KGOB sprawdzi dokładnie ten egzemplarz, który Twój nauczyciel posłał w październiku. Do Ciebie dojdzie tylko informacja, gdzieś w lutym, na ile została oceniona.
M

Dział: Olimpiada biologiczna   Wątek: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/12) - etap okręgowy

Napisane: 21 sty 2012, o 20:07 

Odpowiedzi: 511
Wyświetlone: 19651

I u mnie już po emocjach. Dobrze poszło - przeszedłem z 83pkt. Dużo kontrowersji w tym roku, bo w zeszłym nie słyszałem aż o tylu poprawkach, no ale też nie brałem udziału wtedy. Cieszy mnie to bardzo, bo jak praca przejdzie to maturę w II klasie mam załatwioną. To było dla mnie motywacją - wbrew &q...

Dział: Olimpiada biologiczna   Wątek: XLI Olimpiada Biologiczna (2011/12) - etap okręgowy

Napisane: 18 sty 2012, o 18:46 

@Jane Doe Ja nie miałem szansy, bo pierwszy raz startuje, a w domu to robienie wiadomo jak wygląda. Działanie w stresie (bo to jest podsumowanie wielu miesięcy pracy) to jest inna sprawa. W OB mnie bawi też to, że dają opis zadania na pół strony, a potrzebne są z tego dwa zdania. I to nawet nie uczy...

Napisane: 18 sty 2012, o 18:32 

@Pedipalpi, barwniki Hoechst nie sprawdzały czy wiesz co to jest. Ja nie miałem pojęcia dopóki zadania nie zobaczyłem. Sprawdzana była umiejętność kojarzenia faktów, czyli to, że fluorescencja to pochłonięcie fali o większej energii i oddanie o mniejszej. Nic ponad. I moim zdaniem w stronę łączenia ...

Napisane: 16 sty 2012, o 01:16 

@JaneDoe, North To chyba częsta przypadłość. Zresztą, czasy w których rozpoznawanie flory i fauny stanowiło lwią część arkusza minęły i teraz pojawiają się góra 2 pytania. W dodatku dużo bardziej życiowe niż identyfikacja rośliny na podstawie fragmentu Switezianki Mickiewicza. [ Post wyslany z urzad...

Napisane: 15 sty 2012, o 22:08 

Ja za to lubię wyliczanki związane z genetyka i roślinki. Najprostsze działy do zapamiętania jak dla mnie. Koszmar zaczyna się przy zoologii i to nie przy "robakach", a kregowcach. Nigdy nie wiem co ma jaki szkielet i jak wygląda czaszka. To jest ponad moje możliwości, ale liczę, że będą s...
Sortuj wg:  
Strona 1 z 2 [ Znalezione wyniki: 26 ]

Skocz do:  
Poznaj kierunki studiów, opinie studentów, pytania i odpowiedzi maturzystów na studia.biolog.pl
(informator na temat kierunków: biologia, biotechnologia, medycyna, weterynaria, ochrona środowiska, mikrobiologia...)

W naszym portalu:  Zoologia i zwierzęta | olimpiada ekologiczna | Mikroskopy
Matura 2014: matura z biologii, arkusze maturalne z biologii, testy maturalne z biologii, testy z biologii, Wyniki próbnej matury z matematyki, Kursy przygotowawcze na studia medyczne, Kursy przygotowawcze do matury 2014
Aktualne na forum: jak zrobić zielnik, świńska grypa w Polsce, Zadania domowe z biologii, Edukacja ekologiczna

Na bazie phpBB
© Platforma edukacyjna BIOAREA | Ogólnopolski Dziennik BIOLOG
Redakcja | REKLAMA | Regulamin, ochrona prywatności
Letnia Szkoła Mikroskopii Optycznej 2014
AKTUALNOŚCI

Cena: 5,00 zł
Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Gdański Uniwersytet Medyczny
Uniwersytet Medyczny w Lublinie
Uniwersytet Medyczny w Łodzi
Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
Warszawski Uniwersytet Medyczny
Pomorski Uniwersytet Medyczny
Akademia Medyczna we Wrocławiu
Collegium Medicum w Bydgoszczy
Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
 Oferty pracy
 w biolog.pl
 Znajdź pracę (350328 ofert pracy)

Praca dla biologa, praca dla biotechnologa, praca dla nauczyciela
Na skróty: matura 2014, progi, limity, arkusze maturalne, przecieki

przewodnik dla maturzystów - kierunki studiów studia biologia studia biotechnologia leśnictwo studia medycyna studia ochrona środowiska studia weterynaria studia studia