Miareczowanie - stężenie

Forum chemiczne poruszające problemy analizy związków i mieszanin, w szczególności ich jakości, ilości i struktury
kasiakielce
Posty: 14
Rejestracja: 17 lis 2015, o 00:41

Miareczowanie - stężenie

Post autor: kasiakielce »

Licząc stężenie nieznanej substancji strasznie sie pogubilam. Mianowicie podczas doswiadczenia otrzymalismy roztwor AgNO3 o stezeniu nieznanym. Pobraliśmy go 25 cm3 i rozcienczylismy do 250 ml. Kolejno pobraliśmy 60 ml i to miareczkowalismy KI zuzywaja go 3,8 ml. I pytanie jest o nieznane stezenie AgNO3. Bardzo prosze o pomoc, ponieważ wychodzą mi różne wartości i juz sama nie wiem.
pesel

Re: Miareczowanie - stężenie

Post autor: pesel »

Tylko raz rozcieńczyliśmy 10-krotnie więc cx=10*cmiareczk, czyli stężenie w wyjściowej kolbie jest 10 razy większe niż to, które uzyskaliśmy w wyniku miareczkowania.
kasiakielce
Posty: 14
Rejestracja: 17 lis 2015, o 00:41

Re: Miareczowanie - stężenie

Post autor: kasiakielce »

Wiec jest tak jak myślałam, ale w pewnym momencie już sama zwatpilam bardzo dziękuję za potwierdzenie !

kasiakielce
Posty: 14
Rejestracja: 17 lis 2015, o 00:41

Re: Miareczowanie - stężenie

Post autor: kasiakielce »

A jeszcze jedno pytanie. Było to ogniwo złożone z elektrod srebrnych i właśnie roztworów AgNO3. Do jednej zlewki dodawalismy KI wiec w tej zlewce stężenie Ag+ malalo a w drugiej było takie same, ale w miarę dodawania KI zwiększała się różnica stężeń. I tu moje pytanie: urządzenie pomiarowe wyświetlało nam ujemne wartości napięcia. Czy może to być wynikiem złego podpięcia kabelkow do urządzenia ? Wydaje mi się ze SEM powinno być dodatnie gdyż prawa strona ogniwa jest katoda i ma większe stężenie. Czy dobrze myślę ?

adamantan
Posty: 1489
Rejestracja: 2 wrz 2009, o 13:00

Re: Miareczowanie - stężenie

Post autor: adamantan »

kasiakielce pisze:Czy może to być wynikiem złego podpięcia kabelkow do urządzenia ?
Tak
man
Posty: 40
Rejestracja: 22 gru 2015, o 22:39

Re: Miareczowanie - stężenie

Post autor: man »

kasiakielce pisze:Wiec jest tak jak myślałam, ale w pewnym momencie już sama zwatpilam bardzo dziękuję za potwierdzenie !

Chyba nie do końca skoro pobierałaś 60/250 część
pesel

Re: Miareczowanie - stężenie

Post autor: pesel »

man pisze:Chyba nie do końca skoro pobierałaś 60/250 część
Jakby pobrała 1/250, albo 2/250 albo 60/250 albo 249.9/250 to stężenie w tym co pobrała się nie zmienia. Po prostu odlała z jednej kolby do drugiej.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości