Mikrobiologia - dyskusja ogólna

Uczelnie o kierunku mikrobiologia. Zasady rekrutacji oraz punktacji dla wybranych uczelni. Pomoc w przygotowaniu do pracy zawodowej w zakresie mikrobiologii.
Tompol

Re: Mikrobiologia - dyskusja ogólna

Post autor: Tompol »

jednak niech powie ktoś kto się zna. Czy po licencjacie będzie cięŻko ze znalezieniem pracy , bo w końcu to nie inŻynier. Pewnie trzeba będzie zrobić magistra
Pawe³

Re: Mikrobiologia - dyskusja ogólna

Post autor: Pawe³ »

Tomiks, z tego co ja wiem, odkąd wydzielili mikrobiologię jako osobny kierunek, nie moŻna zrobić specjalizacji z mikrobiologii chodząc na kierunek zwany Biologią (tą ogólną). Czy się mylę? Btw- wiem, Że miejsc na mikrobiologii jest 40 a ja jestem po postępowaniu rekrutacyjnym na miejscu 56. Marzę o mikrobiologii. Czy mam szansę tam jeszcze sie jakoś dostać, czy ludzie nie zrezygnują?
*kari*
Posty: 31
Rejestracja: 14 paź 2007, o 15:18

Re: Mikrobiologia - dyskusja ogólna

Post autor: *kari* »

jestem 6 na liście, ale zwalniam miejsce
Tompol

Re: Mikrobiologia - dyskusja ogólna

Post autor: Tompol »

trzeba było mieć ok 270 punktów (juŻ nie pamiętam ile dokładnie mi pani powiedziała, chyba 272 ,ale mniej więcej) a o 40 miejsc ubiegało się ok.300 kandydatów
nika89_pl
Posty: 33
Rejestracja: 2 lip 2008, o 18:26

Re: Mikrobiologia - dyskusja ogólna

Post autor: nika89_pl »

Ja miałam 270 punktów (tylko jeden przedmiot zdawany na rozszerzeniu), czyli możliwe, że jeśli kilka osób zrezygnowałoby, to tak na upartego bym się dostała. Ale mogę sobie w tym temacie wyłącznie pogdybać, jako że na mikrobiologię nie startowałam.
Qulimbo

Re: Mikrobiologia - dyskusja ogólna

Post autor: Qulimbo »

Oczywiście Że jest taki kierunek - na uniwersytecie łódzkim jest mikrobiologia.

Jest 30 miejsc, a chętny 240 około. Jesli sie dostanę na farmację to idę na nią i rezygnuję z mikrobiologii, ale nawet jeszcze nie wiem czy w ogóle sie zakwalifikowałem bo lista jest 15ego :)

Pozdrawiam
marta204t
Posty: 22
Rejestracja: 18 kwie 2008, o 21:45

Re: Mikrobiologia - dyskusja ogólna

Post autor: marta204t »

na uniwersytecie wrocławskim od tego roku tez jest osobny kierunek mikrobiologia i właśnie się tam wybieram:)
Tompol

Re: Mikrobiologia - dyskusja ogólna

Post autor: Tompol »

panie Pawle na mikrobiologie na 100% zwalniają się 3 miejsca
Pawe³

Re: Mikrobiologia - dyskusja ogólna

Post autor: Pawe³ »

Tomiks, ja mam 290 punktów a jestem 56. :) dobra, poŻyjemy zobaczymy. Na razie przyjęli mnie na biologię uniwersytecką i na biotechnologię polibudzką.
coleopter
Posty: 21
Rejestracja: 1 lut 2008, o 12:41

Re: Mikrobiologia - dyskusja ogólna

Post autor: coleopter »

Jeśli już ktoś zna próg punktowy na mikrobiologie UŁ to proszę o podanie go, bo listy w necie będą dopiero jutro.
Qulimbo
Posty: 96
Rejestracja: 3 lip 2008, o 10:19

Re: Mikrobiologia - dyskusja ogólna

Post autor: Qulimbo »

A ja się pochwalę - dostałem się na mikrobiologie w Łodzi

I jestem jednym z 10 chłopa, na 34 dziewczyny Pozdrawiam wszystkich którzy sie dostali, ale suuper ^^
mikrob

Re: Mikrobiologia - dyskusja ogólna

Post autor: mikrob »

Haj, ja skończyłam Biologie ze specjalizacją mikrobiologia czyli pisałam licencjat o tej tematyce i juŻ na 3 roku miałam inne zajęcia niŻ ludzie którzy na moim roku wybrali inne specjalizacje, a potem poszłam na magisterskie z mikrobiologii. Jeśli chodzi o program tej nowej mikrobiologii to nie sądzę by sie wiele róŻnił od tejstarej". Jeśli chodzi o zawód to ani ten stary ani ten nowy kierunek jako takiego zawodu nie da ! No bo co w dzisiejszych czasach znaczy tekst na wydanym po 5 latach dyplomie cyt: magister biologii ze specjalizacją mikrobiologia, kwalifikacje i uprawnienia: nie posiada". Nie łudźcie sie Że na nowym kierunku ktoś wam nada jakieś uprawnienia. Jeśli komuś sie marzy praca laboranta gdzieś w szpitalu sanepidzie czy jakoś tak niech idzie na analitykę medyczna, tam od razu dostanie uprawnienia diagnosty laboratoryjnego. Jeśli ktoś ma fisia na punkcie DNA niech idzie na biotechnologie szanse znalezienia dobrze płatnej pracy większe, a mikrobiologią w czasie studiów teŻ sie nacieszy. Generalnie kierunek jest bardzo ciekawy, studia to fajna zabawa ( duŻo rzeczy sie robi a nie teoretyzuje) ale teŻ trochę zakuwania. Z tytułem magistra po tym kierunku nie za duŻo moŻna zdziałać, przedstawicielstwo medyczne stoi otworem, za to szpitale, laby, inspekcje, prywatne zakłady przemysłowe juŻ mniej :( w czasie studiów warto skorzystać z Socratesa, po tym zwykle ludzie zostają zagranicą na doktoratach. A no i zagranica z pracą nie jest źle, polecam tym co widzą sie w pracy w Holandii lub na wyspach. Aha a z tytułem licencjata to jeszcze gorzej niŻ z magistrem. Zresztą licencjat na innych kierunkach tez nie daje wiele, na pewno nie daje zawodu, chyba Że kierunek przewiduje tzw. egzamin zawodowy z nadaniem tytułu zawodowego, np analityka medyczna
marta204t
Posty: 22
Rejestracja: 18 kwie 2008, o 21:45

Re: Mikrobiologia - dyskusja ogólna

Post autor: marta204t »

To po co to studiowałaś, trzeba było zmienić studia albo wybrać inna specjalizacje skoro masz takie podejscie do tego. Pisać takie rzeczy tylko po to by zniechęcać ludzi?/
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości