Mikrobiologia - dyskusja ogólna

Uczelnie o kierunku mikrobiologia. Zasady rekrutacji oraz punktacji dla wybranych uczelni. Pomoc w przygotowaniu do pracy zawodowej w zakresie mikrobiologii.
kallinka1
Posty: 111
Rejestracja: 11 kwie 2007, o 10:12

Re: Mikrobiologia - dyskusja ogólna

Post autor: kallinka1 »

Nie rozumiem czemu najezdzasz na osobe ktora pisala o mikrobiologii. Powinniscie byc bardzo wdzieczni ze pokazuje jak jest, rozwiewa wyidealizowane wizje i byc moze uchroni kogos przed popelnieniem bledu.
Moze nie do konca powinnam sie wypowiadac, bo z mikrobiologia mialam stycznosc tylko przez pol semestru (jestem na stomatologii), ale widze ze podejscie kandydatow jest bardzo podobne do tych z kierunkow scisle medycznych Wszyscy mysla ze bedzie super, tak jak sobie wymyslili, a ci co studiuja i narzekaja to po prostu banda nieudacznikow, zbyt malo zdolnych itd. A prawda jest taka, ze idzie sie na studia i niestety czesto sie to potwierdza, mimo naszych zdolnosci Okazuje sie ze albo sami tez jestesmy matolami, albo tamci mieli racje
Pozdrawiam i zycze dobrych wyborow
marta204t
Posty: 22
Rejestracja: 18 kwie 2008, o 21:45

Re: Mikrobiologia - dyskusja ogólna

Post autor: marta204t »

Tylko trochę za późno już na jakiekolwiek rady bo w tym roku większość osób podjęła już decyzje. Więc uwagi trochę po niewczasie.
Qulimbo
Posty: 96
Rejestracja: 3 lip 2008, o 10:19

Re: Mikrobiologia - dyskusja ogólna

Post autor: Qulimbo »

Dokładnie. Teraz można dobre rady sobie w pupusię wsadzić Będize jak będzie, zawsze można inne rzeczy robić i tyle, a komuś innemu sie uda i tak dalej. Nie ma co kontemplować nad tym.
kallinka1
Posty: 111
Rejestracja: 11 kwie 2007, o 10:12

Re: Mikrobiologia - dyskusja ogólna

Post autor: kallinka1 »

Ten watek istnieje, bo ktos sie chcial czegos dowiedziec, wlasnie teraz
marta204t
Posty: 22
Rejestracja: 18 kwie 2008, o 21:45

Re: Mikrobiologia - dyskusja ogólna

Post autor: marta204t »

Ktos sie chciał dowiedzieć czegoś 8 lipca a nie 18. na wiekszosci uczelni główna rekrutacja sie już zakończyła i już wszystko wiadomo.
Asiula89
Posty: 6
Rejestracja: 12 lip 2008, o 10:28

Re: Mikrobiologia - dyskusja ogólna

Post autor: Asiula89 »

Szczerze mówiąc mikrob napisała bardzo mądrze. Ja wprawdzie wybrałam biologię ogólną, bo na dzień dzisiejszy nie potrafię jeszcze określić, która dziedzina bioli interesuje mnie najbardziej - więc daję sobie szansę. Ale moim zdaniem, żeby być prawdziwym i dobrym mikrobiologiem (także biologiem) należy przejść długą ścieżkę a nie liczyć, że po licencjacie z ładnie brzmiącym kierunkiem (specjalizacją) zawojuje się świat. Moim zdaniem studia są również po to, aby rozwijać i realizować zainteresowania, pasje, marzenia - zresztą gdybym sądziła inaczej - nie wybrałabym biologii tylko. no właśnie co? Jaki kierunek daje w dniu dzisiejszym 100% pewność otrzymania odpowiedniej, świetnie płatnej pracy w swoim zawodzie za lat ok 5?. Biotechnologia, mikrobiologia,informatyka, nauki techniczne?. Na dzisiaj tak, ale czy za 5 lat też? Parę lat temu było zapotrzebowanie na ekonomistów. Teraz okazuje się, że zapas ekonomistów jest w Polsce na 300 lat! Lepiej więc robić to, co się chce i lubi a na pewno będzie dobrze.
Qulimbo
Posty: 96
Rejestracja: 3 lip 2008, o 10:19

Re: Mikrobiologia - dyskusja ogólna

Post autor: Qulimbo »

Nie może być zapasu na ekonomistów na 300 lat, bo najpóźniej umrą tacy za 80-90 lat, a wtym wieku już raczej nie będą w stanie niczego robić
Awatar użytkownika
sosen
Posty: 186
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 12:09

Re: Mikrobiologia - dyskusja ogólna

Post autor: sosen »

marta204t pisze:To po co to studiowałaś, trzeba było zmienić studia albo wybrać inna specjalizacje skoro masz takie podejscie do tego. Pisać takie rzeczy tylko po to by zniechęcać ludzi?/

niestety w tym poście mikrob-a jest sporo prawdy
Qulimbo
Posty: 96
Rejestracja: 3 lip 2008, o 10:19

Re: Mikrobiologia - dyskusja ogólna

Post autor: Qulimbo »

Zwolniłem miejsce na mikrobiologii na Uniwersytecie Łódzkim.
serenity89
Posty: 61
Rejestracja: 11 lip 2008, o 14:53

Re: Mikrobiologia - dyskusja ogólna

Post autor: serenity89 »

przejrzalam caly watek lecz nie znalzlam odpowiedzi wiec sie pytam. zalozmy taka sytuacje: koncze licencjat z biologii na UŁ (gdzie mikrobiologia jest osobnym kierunkiem). Czy w tej sytuacji moge startowac na studia magisterskie z mikrobiologii? prosze o szybka i jasna odpowiedz.
corelips
Posty: 26
Rejestracja: 10 mar 2011, o 23:34

Re: Mikrobiologia - dyskusja ogólna

Post autor: corelips »

Bardzo chetnie bym pomogla, ale niestety jestem osoba, ktora ma przed soba wybor dalszego ksztalcenia po maturze - a zupelnie nie wiem na co warto isc. wiadomo, biologia mnie interesuje, genetyka, kosmetologia rowniez, zastanawialam sie intensywnie nad psychologia [analityczna albo bizneeeeeeesu, o tak!] i jestem confused!
Czy ktos bylby w stanie mi doradzic w kwestii przyszlosci?
mat91cel
Posty: 2
Rejestracja: 1 maja 2009, o 14:59

Re: Mikrobiologia - dyskusja ogólna

Post autor: mat91cel »

Szkoda, że nikt nie odpowiada na pytania tutaj zadane. Ja sam sie bardzo mocno zastanawiam czy isc na biologie i potem specjalizacje z mikrobiologii czy odrazu mikrobiologie
zetsu
Posty: 190
Rejestracja: 22 maja 2009, o 12:49

Re: Mikrobiologia - dyskusja ogólna

Post autor: zetsu »

Osobiście wybrałbym biologię lub biotechnologię. Chociażby z tego względu, że po mikrobiologii nie możesz zrobić uprawnień diagnosty laboratoryjnego. Ponadto mikrobiologia to wąska dziedzina wiedzy, przez co ogranicza horyzont znalezienia pracy.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości