Mikrofotografia ogólnie - testy, porady, doświadczenia

Dział dla zaawansowanych - testy aparatów i obiektywów oraz innego sprzętu mikroskopowego, porównania i przeróbki; szczegółowe opinie na temat różnych mikroskopów, aparatów, adapterów; techniki fotografowania; archiwalne instrukcje i materiały producentów; dobry sprzęt na rynku wtórnym - doświadczenia;
LoginPiotrusia
Posty: 575
Rejestracja: 15 gru 2014, o 20:25

Re: Mikrofotografia ogólnie - testy, porady, doświadczenia

Post autor: LoginPiotrusia »

Świetny set Zeissy Standard możesz rozbudować o wszystko, łącznie z DIC (nazywa się on InKo).
Awatar użytkownika
elgin1
Posty: 143
Rejestracja: 15 gru 2015, o 21:40

Re: Mikrofotografia ogólnie - testy, porady, doświadczenia

Post autor: elgin1 »

Nie wiem do którego działu wrzucić ale ciekawie się czyta.

Kod: Zaznacz cały

e-mikroskopy.pl/blog
Awatar użytkownika
elgin1
Posty: 143
Rejestracja: 15 gru 2015, o 21:40

Re: Mikrofotografia ogólnie - testy, porady, doświadczenia

Post autor: elgin1 »

Witajcie. Czy ktoś potrafi rozszyfrować znaczenie tych cyfr ?
Czy te na samej górze to długość fali, którą przepuszczają filtry umieszczone w tej kostce ?
Na rzymskiej I działa mi dioda UV 460 nm (obraz zielony), rzymska II ciemna (obraz powinien być czerwony).
Awatar użytkownika
Pickul
Posty: 3085
Rejestracja: 23 kwie 2008, o 20:41

Re: Mikrofotografia ogólnie - testy, porady, doświadczenia

Post autor: Pickul »

Pierwsza kostka NIEBIESKA (na zdjęciu z lewej):
450-490 - filtr wzbudzający,
prawdopodobnie 515 - lustro dichroiczne
prawdopodobnie 520 - filtr barierowy

Druga kość ZIELONA układ jak wyżej.

dł, fali 460 um to barwa niebieska

"Na rzymskiej I działa mi dioda UV 460 nm (obraz zielony), rzymska II ciemna (obraz powinien być czerwony)."


Coś chyba nie tak podświetlasz, pierwsza kość oświetla preparat światłem niebieskim, druga światłem zielonym. Twoją diodą (460 um) nie ruszysz kostki zielonej.
kazub30
Posty: 192
Rejestracja: 23 paź 2015, o 09:29

Re: Mikrofotografia ogólnie - testy, porady, doświadczenia

Post autor: kazub30 »

Pytanie do Pickula jak robiłeś zdjęcia panasonicem tz8 czy podczas zdjęć wraz ze wzrostem zoomowania robi się coraz mniejsza winieta czy ciebie było tak samo
Awatar użytkownika
Pickul
Posty: 3085
Rejestracja: 23 kwie 2008, o 20:41

Re: Mikrofotografia ogólnie - testy, porady, doświadczenia

Post autor: Pickul »

Pamiętam tylko, że używałem zoomu optycznego, podciągałem do wartości nie większej niż 1x.
Pole widzenia z powyższym ustawieniem dawało około 3/4 pełnego kadru.
Istotny był tu również obiektyw, stosunek powiększenia do apertury. Z ob. 20/0,75 miałem jakieś 5/6 wypełnienia kadru.

kazub30, pisałem wielokrotnie, sam sugerowałem się aparatem kolegi, ale nie umiałem go wykorzystać.
Moja metoda fotografowania ma oczywiście pewne zalety, ale jest uciążliwa, niewygodna i często bywa irytująca.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości