[Link] Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Dział dla początkujących - porady na temat mikroskopów; rodzaje i ceny mikroskopów nowych/używanych i opinie o nich; problemy z obsługą i podstawowe wskazówki;
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: planapo »

Tym razem podszedlem od troche innej strony - Antyporadnik kupowania mikroskopu:
planapo.pl/jaki-mikroskop-kupic/
Ela1983
Posty: 1
Rejestracja: 5 mar 2017, o 19:51

Re: Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: Ela1983 »

Witam,
chciałam zapytać ile warto zapłacić za używany mikroskop PZO M440 w dobrym stanie.
Cel kupna czysto amatorski:)
Pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mikroskop od 500 do 2000 zl - porady jaki kupić

Post autor: planapo »

150-200 zł.
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: Boguslaw »

Podtrzymam ceny planapo za taki, dobrego stanu, sprzęt (z nasadką binokularową) no i pełnym osprzętem
To mikroskop dwa wieki wstecz", ale do celów amatorskich. to spokojnie!
bogdans
Posty: 1
Rejestracja: 13 mar 2017, o 22:23

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: bogdans »

witam!

Przeszukując zasoby netu w poszukiwaniu odpowiedniego sprzętu dość szybko trafiłem na Wasze forum. Mikroskop, o którego znalezienie poprosił mnie znajomy, ma służyć do wyłapywania i fotografowania inkluzji zatopionych w bryłkach bursztynu. Bryłki większe i mniejsze, tak więc nie wiem do końca czy mikroskop będzie odpowiednim sprzętem (nie wiem jak duży/gruby przedmiot zmieści się pod obiektywem). Jeśli mógłby ktoś podzielić się swoją wiedzą w tym zakresie, tzn. jaki sprzęt z okazjonalną ceną upolować to z góry dziękuję w imieniu własnym i znajomego .

pozdrawiam
bogdans

PS. Oczywiście wątek z ceną do 500 zł wybrany nieprzypadkowo
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: planapo »

Mikroskop stereoskopowy jak dla mnie. W tej cenie z nowych wylacznie chinczyk, z uzywanych PZO z serii MST.
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: Boguslaw »

Jeśli PZO MST to w tej cenie raczej tylko modele 110-127 (starocie, ale bardzo dobre!)

Jeśli chodzi o nowe tanie chińczyki to kwestia tego, ile tego powiększenia możesz potrzebować, bo tu nie będzie za bogato.
W zdecydowanej większości inkluzja w bursztynach to dosyć duże obiekty, ale są też prawdziwe maleństwa.

Czytałem gdzieś kiedyś, że do dobrych foto inkluzji prócz światła odbitego (standard w mikroskopach stereoskopowych), przydaje się też światło przechodzące (?)
andrzejk
Posty: 12
Rejestracja: 31 sty 2017, o 21:46

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: andrzejk »

Boguslaw pisze:Czytałem gdzieś kiedyś, że do dobrych foto inkluzji prócz światła odbitego (standard w mikroskopach stereoskopowych), przydaje się też światło przechodzące (?)
Czyli MSt + podstawka
mikrotom
Posty: 89
Rejestracja: 8 mar 2017, o 17:11

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: mikrotom »

Bogdan - w tym przypadku to raczej tylko światło przechodzące w odbitym zobaczysz tylko strukturę powierzchni a w przechodzącym to co jest w środku , mst ma też podstawę do światła przechodzącego ,ja kiedyś poprosiłem o próbkę wyciętej płytki z bursztyna o grubości 1mm i pod zwykłym biologicznym przy obiektywach 5 i 10 było widać w szczegółach co w środku siedzi
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: Boguslaw »

mikrotom pisze:w tym przypadku to raczej tylko światło przechodzące w odbitym zobaczysz tylko strukturę powierzchni
mikrotom, jak najbardziej pewnie masz rację, bo osobiście nigdy nie miałem bursztynu lub inkluzji pod mikroskopem -)

Edit: z tego co pamiętam (?), to dobre foto inkluzji robi się też przy pomocy silnej makrofotografii i stackowania (?)
Eskorta prosiaka
Posty: 5
Rejestracja: 16 mar 2017, o 17:01

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: Eskorta prosiaka »

Witam!
Mam chęć kupienia mikroskopu,budżet 300zł Wpadł mi ostatnio oto taki model.
pl.levenhuk.com/wszystkie_produkty/mikroskop-levenhuk-2l-plus-moonstone


Czy jest warty kupienia
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: Boguslaw »

Ładne kolorki
Tego typu kupisz używany (jak nówka) za 100-150 zł

Pomyłka, za tą kwotę (100-150 zł) kupisz mikroskop ze stolikiem krzyżowym + jakaś kamerka + Barlow
Ostatnio zmieniony 16 mar 2017, o 17:59 przez Boguslaw, łącznie zmieniany 1 raz.
Eskorta prosiaka
Posty: 5
Rejestracja: 16 mar 2017, o 17:01

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: Eskorta prosiaka »

Do prawdy Dziękuję za informację.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości