[Link] Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Dział dla początkujących - porady na temat mikroskopów; rodzaje i ceny mikroskopów nowych/używanych i opinie o nich; problemy z obsługą i podstawowe wskazówki;
phacops
Posty: 305
Rejestracja: 30 sie 2013, o 23:14

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: phacops »

groblus popatrz może na to. allegro 6561520711
Brakuje tylko oświetlacza. 150 zł maks.
LoginPiotrusia
Posty: 575
Rejestracja: 15 gru 2014, o 20:25

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: LoginPiotrusia »

groblus - jeśli nie musi być Biolar, to:

1. Kup ten mikroskop: allegro 6533760734, ponieważ posiada obiektywy PLAN i możliwość podłączenia aparatu/kamery
2. Wydaj 250,- na jego totalną konserwację

. i uważam, że będziesz zadowolony.

Biolar z takim wyposażeniem by kosztował ok. 3 tys PLN (plany + trino).
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: planapo »

Ja bym wział Studara, tak majac na uwadze potrzeby jakie okreslil groblus
groblus
Posty: 3
Rejestracja: 11 paź 2016, o 20:27

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: groblus »

Wow - dzieki Panowie. Wyglada na to ze bede musiał się w takim razie spokojnie wszystkiemu jeszcze poprzygladać - bo im dalej w las tym wiecej drzew.
LoginPiotrusia
Posty: 575
Rejestracja: 15 gru 2014, o 20:25

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: LoginPiotrusia »

groblus, rozważ również te dwa PZO MB-30:
allegro 6565528715, 6565529478
phacops
Posty: 305
Rejestracja: 30 sie 2013, o 23:14

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: phacops »

Alternatywa dla Studara
olx.pl/oferta/mikroskop-z-kondensorem-i-wlasnym-oswietleniem-CID751-IDhzVrP.html
Wiacek
Posty: 1
Rejestracja: 22 paź 2016, o 11:26

Mikroskop elektroniczny dla dziecka

Post autor: Wiacek »

Witam,

Rozważam zakup mikroskopu dla dziecka 7,5 lat.
Dziecko jest ogólnie ciekawe świata, ucieszyło się z pomysłu na mikroskop, ale przyznam - jest ryzyko - że będzie to zabawka na chwilę.
Stąd też budżet najlepiej 300-400 zł, raczej nie więcej.

Zauważyłem na rynku mikroskopy cyfrowe (np. Mikroskop cyfrowy Levenhuk DTX 90 5MP 10-300x, na USB ).
Mikroskop taki wydaje się świetnym pomysłem - moża nie tylko oglądać próbki, ale robić filmy, zachowywać i drukować zdjęcia, do tego uczy bardziej zaawansowanych możliwości wykorzystania komputera.

Proszę o opinię, czy taki mikroskop można uznać za warte uwagi urządzenie, czyli czy jego jakość będzie odpowiednio wysoka, żeby bardziej zachęcał, niż zniechęcał do użytkowania.

Jak wspomniałem, jest to mikroskop dla rozbudzenia zainteresowań dziecka, więc nie oczekuję nie wiadomo jakich parametrów (ale np. chętnie zobaczyłbym na nim jakieś żyjątka np. w kropli wody).

Proszę o opinie, sugestie.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: planapo »

Generalnie ja odradzalbym zakup czegos takiego. Niech to bedzie zabawka, jednak przypominajaca mikroskop im wiecej taniej elektroniki tym wieksza szansa ze dlugo to nie podziala.
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: Boguslaw »

Proponowałbym jakiś tego typu jak w poniższych przykładowych wątkach (światło przechodzące i odbite - dla dziecka i wzbudzenia jego zainteresowania tematem ważne).
Używany w świetnym stanie idzie kupić za 100-150 zł, a zaoszczędzone pieniądze wydać na jakąś kamerkę/okular min. 2MPX
Nowy w sklepie pewnie 350-500 zł

olx.pl/oferta/mikroskop-biologiczny-delta-optical-biolight-200-preparaty-CID767-IDhx1XJ.html

olx.pl/oferta/mikroskop-bresser-biolux-z-kamera-vga-640-x-480-CID751-IDihItH.html

olx.pl/oferta/mikroskop-bresser-biolux-al-nv-z-kamera-vga-640-x-480-pikseli-CID751-IDihqv5.html
micro123
Posty: 7
Rejestracja: 11 lis 2016, o 18:44

Wybór mikroskopu.

Post autor: micro123 »

Witam. Jestem nowy na tym forum, i mam dla was pytanie. O tusz mam zamiar kupić sobie mikroskop. Który byłby przeznaczony do celów hobbystycznych, mam zamiar oglądać rozwielitki, pantofelki, glony, tkanki, komórki np.krew. Postanowiłem przejrzeć ofertę allegro i zauważyłem sporą ofertę różnych mikroskopów. Do gustu przypadł mi ten allegro 6119343403 ale po przeczytaniu artykuły na temat mikroskopów uznałem że to badziew. Dlatego teraz jestem w kropce. Nie mogę sobie pozwolić na zakup powyżej 200zł. I teraz zwracam się do was. Może byście mi polecili jakiś? Taki z wymaganiami jakie podałem wcześniej(zielony tekst). Bardzo bym prosił o pomoc.
LoginPiotrusia
Posty: 575
Rejestracja: 15 gru 2014, o 20:25

Re: Wybór mikroskopu.

Post autor: LoginPiotrusia »

Witaj,

* otóż

szukaj starego, porządnego mikroskopu z oświetlaczem elektrycznym.
- Lomo MBR
- Olympus HSC
- Zeiss L-Stativ
- PZO MS-4
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Wybór mikroskopu.

Post autor: Boguslaw »

Jeśli to ma być nieodwołalnie do 200 zł to ewentualnie jakiś monookularowy PZO z lusterkiem (rewolwer z 3-4 obiektywami, śruba mikro i makro, fajnie jakby był ze stolikiem krzyżowym a nie łapkami) czyli do 150 zł + lampa mikroskopowa PZO LM 2 - 50-60 zł
ew. używany możliwszy chińczyk"

Edit:
Ten by się nadawał, ale chyba 200 zł przekroczy, choć kto to wie -)
mama
Posty: 3
Rejestracja: 14 lis 2016, o 08:41

Re: Mikroskop do 500 zl - porady jaki kupić

Post autor: mama »

Witam, prosze o pomoc w wyborze mikroskopu dla ucznia. Przebrnelam z trudem kilkanascie stron o mikroskopach i jestem zielona jak bylam wczesniej- to nie moja bajka, a syn zazyczyl sobie od Mikolaja. Wyczytalam, ze mikroskopy PZO sa dobre, jednak stanowczo za drogie. Bedac dzieckiem mialam jakis beznadziejny mikroskop-nic nie bylo widac, po 2 uzyciach mikroskop powedrowal na dno szafy, chcialabym uniknac bledu moich rodzicow.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości