Mikroskop DO Genetic PRO Trino 40-1000x

Dział dla początkujących - porady na temat mikroskopów; rodzaje i ceny mikroskopów nowych/używanych i opinie o nich; problemy z obsługą i podstawowe wskazówki;
Logiełka
Posty: 6
Rejestracja: 2 sty 2016, o 16:42

Mikroskop DO Genetic PRO Trino 40-1000x

Post autor: Logiełka »

Witam,
jestem nowy na forum i chciałbym zacząć przygodę z fotografią mikroskopową. Do tej pory zajmowałem się szerokopojętą fotografią przyrodniczą głównie ptaki choć i makro robiłem. W związku z tym mam pytanie, co myślicie o taki zestawie Mikroskop DO Genetic PRO Trino 40-1000x + Zestaw do prostej polaryzacji dla DO Genetic Pro. Czy takim zestawem po podpięciu Canona 7 lub 5D zrobię dobre, ostre zdjęcia czy muszę poszukać coś lepszego.

Dziękuję za poświęcony czas.

Pozdrawiam

Logiełka
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mikroskop DO Genetic PRO Trino 40-1000x

Post autor: planapo »

Chcesz zajac sie tym na powaznie"? Tj. Wysoka jakosc itp. Jaki masz budzet? Mikroskop musi byc nowy?
Logiełka
Posty: 6
Rejestracja: 2 sty 2016, o 16:42

Re: Mikroskop DO Genetic PRO Trino 40-1000x

Post autor: Logiełka »

Dokładnie interesuje mnie wysoka jakość. Budżet no wiesz zawsze jest ograniczony ale mogę poczekać i dozbierać. Co powinienem kupić bo w sklepie powiedzieli że ten to żyleta ale wiadomo sprzedawca chce sprzedać. Będę wdzięczny za porady.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mikroskop DO Genetic PRO Trino 40-1000x

Post autor: planapo »

Genetic to nie jest w takim razie model dla Ciebie. To szkolno-studencki mikroskop z dosc ograniczonymi mozliwosciami, slabym swiatlem, nasadka z podzialem 50/50, bez koehlera.

Chcesz koniecznie kupowac nowy? Do ilu chcesz dozbierac? Mniej wiecej. Inaczej ciezko bedzie powiedziec precyzyjnie w co mozesz isc.
Logiełka
Posty: 6
Rejestracja: 2 sty 2016, o 16:42

Re: Mikroskop DO Genetic PRO Trino 40-1000x

Post autor: Logiełka »

Nie musi być nowy. Myślisz że 2-3 tysiące wystarczą?
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mikroskop DO Genetic PRO Trino 40-1000x

Post autor: planapo »

Na poczatek tak. Jesli chcialbys topowy sprzet (oczywiscie uzywany) to niestesty nie.

W tym przedziale mozesz wybierac miedzy PZO Biolar albo uzywanym dobrym chinczykiem plus jeden, moze dwa dobre obiektywy.
Logiełka
Posty: 6
Rejestracja: 2 sty 2016, o 16:42

Re: Mikroskop DO Genetic PRO Trino 40-1000x

Post autor: Logiełka »

A na topowy sprzęt ile musiałbym przeznaczyć?
Wojtek37
Posty: 325
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 07:31

Re: Mikroskop DO Genetic PRO Trino 40-1000x

Post autor: Wojtek37 »

Wpisz sobie w ebay.com frazy :
olympus bx
nikon e600
to Ci określi cenę topowych mikroskopów i ich części
Awatar użytkownika
Pan Cyk-Cyk
Posty: 64
Rejestracja: 22 lis 2013, o 21:35

Re: Mikroskop DO Genetic PRO Trino 40-1000x

Post autor: Pan Cyk-Cyk »

Trochę taniej powinieneś znalezc Leitza: Laborluxa, Diaplana, Ortoluxa. Swietne mikroskopy z bardzo dobrą optyka i mozna znalezc do nich obiektywy w swietnych cenach. Minusem jest problem z akcesoriami - ciezko dostać.
Sa jeszcze starsze Zeissy - podobna historia.

Ewentualnie Nikony Optiphot 2, Microphot.

To wszystko jest na optykę 160mm, wiec poprzednia generacja, ale caly czas dają rade i pokonują każdego chińczyka.
Logiełka
Posty: 6
Rejestracja: 2 sty 2016, o 16:42

Re: Mikroskop DO Genetic PRO Trino 40-1000x

Post autor: Logiełka »

Dzięki Panowie za rady. Najgorsze jest to, że Pan w sklepie poleca ten mikroskop i mówi, że zdjęcia będą żyleta. Jak dobrze, że tu do Was trafiłem.
Będę szukał tego Biolara i jakby coś to ośmielę się Was pytać. A na razie może kupię obiektyw MIKROTAR ZEISSa i podepnę go pod lustrzankę z pierścieniami pośrednimi. Może to będzie jakaś namiastka makrofotografii. Do tej pory robiłem jedynie 100-ką Canona + pierścienie.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mikroskop DO Genetic PRO Trino 40-1000x

Post autor: planapo »

to Ci określi cenę topowych mikroskopów i ich części
I tak i nie. Bardzo duzo jest ofert roznych dealerow i one sa zawyzone w stosunku do rynkowych, czasem tez sa okazje i na to sie poluje. Dobra baze mozna czasem kupic za 2-3 tys zl, obiektywy to inna sprawa i trudniej tu o okazje, najlepsze szkla to jednak zawyczaj cos w granicach 700-1300 zl sztuka.
Wojtek37
Posty: 325
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 07:31

Re: Mikroskop DO Genetic PRO Trino 40-1000x

Post autor: Wojtek37 »

Przyznaje się, pojechałem z grubej rury ale 1300 za topowy obiektyw to raczej cena minimalna (okazja)przy cenie dolca ponad 4zł , w 2008 gdzie $ stał 2zł to wtedy można było
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mikroskop DO Genetic PRO Trino 40-1000x

Post autor: planapo »

Racja, powinienem byl podawac w $, czyli 400-450$ to jest dobra cena z najwyzszej klasy obiektyw 160 mm.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości