Mikroskop NIKON ECLIPSE xxx

Dział dla zaawansowanych - testy aparatów i obiektywów oraz innego sprzętu mikroskopowego, porównania i przeróbki; szczegółowe opinie na temat różnych mikroskopów, aparatów, adapterów; techniki fotografowania; archiwalne instrukcje i materiały producentów; dobry sprzęt na rynku wtórnym - doświadczenia;
_fenix_
Posty: 52
Rejestracja: 19 kwie 2016, o 13:22

Mikroskop NIKON ECLIPSE xxx

Post autor: _fenix_ »

Moze to bedzie głupie pytanie, ale zaczynam dopiero a wydatków jest sporo.
Proszę o wyjaśnienie co mi da jeśli zmienię condensor z AbbE na Taki
ebay.com/itm/Nikon-Microscope-Phase-Contrast-Dark-Field-Condenser-1-25-DF-Ph1-Ph2-Ph3-Ph4-/282026495656

Mając obiektywy Nikon Plan Achromat?
LoginPiotrusia
Posty: 575
Rejestracja: 15 gru 2014, o 20:25

Re: Mikroskop NIKON ECLIPSE xxx

Post autor: LoginPiotrusia »

NIC, poza tym, że na 4x oraz 10x będziesz mógł prowadzić obserwacje w ciemnym polu.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mikroskop NIKON ECLIPSE xxx

Post autor: planapo »

Oszacuj cobie na spokojnie czego potrzebujesz, potem w jakiej kolejnosci. Podamy dostepnosc wraz z rynkowymi cenami.
_fenix_
Posty: 52
Rejestracja: 19 kwie 2016, o 13:22

Re: Mikroskop NIKON ECLIPSE xxx

Post autor: _fenix_ »

planapo pisze:Oszacuj cobie na spokojnie czego potrzebujesz, potem w jakiej kolejnosci. Podamy dostepnosc wraz z rynkowymi cenami.
Ciekawi mnie świat pod mikroskopem, czy sie to spodoba na dłużej to sie okaze.
Głownie zależy mi na dobrej jakościowo mikrofotografii w celu dokumentowania tego co oglądam.
Juz wiem ze kupiłem mikroskop bez trzeciego okularu Nikon E400, czy bez możliwości zamontowania aparatu jako niezależnego od okularów i to trochę mi przeszkadza, robię zdjecia poprzez okular ale coś nie zabardzo mi to wychodzi, oczekiwałem lepszej jakości.
Obiektywy mam Plan które jednak nie sa jakies zachwycające, oglądając wasze zdjecia to różnica jest spora, do tego mam uszkodzony obiektyw 40x co juz trochę denerwuje, podobno nie ma sensu jego rozbierać bo sa składane komputerowo i po nawet czyszczeniu efekt moze byc kiepski.
Zamierzam kupic w to miejsce jakis Plan Fluor 40x, czekam na sensowna cenę.

Co do kolejności to chyba jednak muszę zacząć od
1. obiektywu 40x
2. głowica troj okularowa.
3. Condensor fazowy
4. Ciemne pole
5. Objektyw Plan Fluor 100x


Pozdrawiam Michał.
LoginPiotrusia
Posty: 575
Rejestracja: 15 gru 2014, o 20:25

Re: Mikroskop NIKON ECLIPSE xxx

Post autor: LoginPiotrusia »

robię zdjecia poprzez okular ale coś nie zabardzo mi to wychodzi, oczekiwałem lepszej jakości

niezadowalająca jakość wynika zapewne jedynie z ustawień, jakości preparatu czy poruszenia przy pstryknięciu. Metoda przez okular daje cudowne efekty, więc wszystko da się dopracować, dopieścić, wyregulować. No i doświadczenie.
_fenix_
Posty: 52
Rejestracja: 19 kwie 2016, o 13:22

Re: Mikroskop NIKON ECLIPSE xxx

Post autor: _fenix_ »

LoginPiotrusia pisze: robię zdjecia poprzez okular ale coś nie zabardzo mi to wychodzi, oczekiwałem lepszej jakości

niezadowalająca jakość wynika zapewne jedynie z ustawień, jakości preparatu czy poruszenia przy pstryknięciu. Metoda przez okular daje cudowne efekty, więc wszystko da się dopracować, dopieścić, wyregulować. No i doświadczenie.
Mam chyba kilka problemow, zabrudzenie okulary, co wyczyszczę to z chwile brudny,
chyba musiał bym obciąć rzęsy i brwi !
Drugi to chyba nie potrafię zrobic dobrego preparatu.

Jak zrobię jakies sensowne zdjecie to umieszczę aby pokazać co mi wychodzi.
LoginPiotrusia
Posty: 575
Rejestracja: 15 gru 2014, o 20:25

Re: Mikroskop NIKON ECLIPSE xxx

Post autor: LoginPiotrusia »

_fenix_:
40x do licytacji:
ebay.de/itm/Nikon-Objektiv-E-Plan-40x-0-65-/282028292616
40x Kup Teraz (można wysłać propozycję):
ebay.de/itm/Nikon-Mikroskop-Microscope-Objektiv-E-Plan-40x-0-65-WD-0-65-/262410457378

2x do makrofoto:
bay.de/itm/Nikon-Mikroskop-Objektiv-Plan-UW-2X-0-06-MRL00022-11251-/291732488997
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mikroskop NIKON ECLIPSE xxx

Post autor: planapo »

Spokojnie nabieraj doswiadczenia, sam sprzet nie robi zdjec.
1. obiektywu 40x
2. głowica troj okularowa.
3. Condensor fazowy
4. Ciemne pole
5. Objektyw Plan Fluor 100x
1 - spokojnie dostaniesz PF, kwestia poczekania na dobra oferte czyli 300-400$
2 - trzy torowa jest rzadka i zaczyna sie od ok 500$
3 - Spokojnie do dostania, czesto spotykany,
4 - DF - rzadki. Ja olejowy dzieki uprzjmosci jednego z kolegow ktrory podeslal niewidoczny w polsce link kupilem za 50$, najczestsza cena to tak ~200 $
5 - zwykla setka PF 400-500$, do DF bardzo rzadki i drogi 800-1000$ i wiecej
_fenix_
Posty: 52
Rejestracja: 19 kwie 2016, o 13:22

Re: Mikroskop NIKON ECLIPSE xxx

Post autor: _fenix_ »

planapo pisze:Spokojnie nabieraj doswiadczenia, sam sprzet nie robi zdjec.
Tak zajmuje się fotografią od nastu lat ,ale tu akurat sprzęt szczególnie obiektyw ma spore znaczenie, nie mam porównania z 40x bo nie widziałem na własne oczy obrazu z takiego obiektywu, powiem że jak oglądam na tych co mam czyli PLAN 4x 10x 20x to nie mogę nic złego powiedzieć co do jakości bo wygląda to przyzwoicie. Jedynie mam mieszane uczucie co do PLAN 100x tu coś mi nie pasuje, ale tak jak pisałem nie potrafię zrobić dobrego preparatu.
Przydała by się taka informacja wyjaśniająca jak to zrobić poprawnie.
Pod tą 100ką wszystko tak się rusza lub jest tak małe ( widać biegające kropeczki czy małe pałeczki, z taką prędkością jak dawniej Kubica po torze )że jakość zdjęcia jest słaba.
.
1 - spokojnie dostaniesz PF, kwestia poczekania na dobra oferte czyli 300-400$
Tak kontroluje to, ale ceny końcowe są znacznie powyżej tego co podajesz, nie będę kupował samego PLAN od razu decyduje się na PLAN FLUOR
2 - trzy torowa jest rzadka i zaczyna sie od ok 500$
Tego mi brakuje dla komfortu, na razie będę robił zdjęcia przez okular.
3 - Spokojnie do dostania, często spotykany,
Tu mi brakuje rozeznania nie wiem czy dana część jest do tego mikroskopu co posiadam.
4 - DF - rzadki. Ja olejowy dzieki uprzjmosci jednego z kolegow ktrory podeslal niewidoczny w polsce link kupilem za 50$, najczestsza cena to tak ~200 $

Nie wiedziałem że niektóre linki są nie widoczne
5 - zwykla setka PF 400-500$, do DF bardzo rzadki i drogi 800-1000$ i wiecej
Pozostaje tylko czekać na fajne oferty.
Tylko jak rozróżnić czy dana część jest kompatybilna z moim E400.

Pozdrawiam ze słonecznego zachodniopomorskiego rejonu polski.

Michał
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mikroskop NIKON ECLIPSE xxx

Post autor: planapo »

Tak zajmuje się fotografią od nastu lat
Ale nie przez mikroskop. To mialem na mysli.

Preparat z zalozenia powinien byc na maxa cienki. Chyba ze chcesz isc w artystyczne efekty wtedy gruby daje rozne ciekawe mozliwosci.
ale ceny końcowe są znacznie powyżej tego co podajesz
Podaje rynkowe albo za ile ja kupilem/sprzedalem i obserwowalem, bo akurat caly set PF mialem.
Tu mi brakuje rozeznania nie wiem czy dana część jest do tego mikroskopu co posiadam
Linkuj
Nie wiedziałem że niektóre linki są nie widoczne
Niestety sa takie ograniczenia i nie wszytko widac u nas, zwlaszcza najlepsze oferty dla USA. Sa programy maskujace IP i da sie przez to przebic, ale ja tego nie potrafie/mi nie dziala. Sprowadzenie czegos tylko na rynek USA to nie problem, problem sie do tego dostac
Tylko jak rozróżnić czy dana część jest kompatybilna z moim E400
czesto wynika to z opisu, a obiektywy CFI sa bardzo charakterystyczne, trudno je pomylic z jakimikolwiek innymi. Linkuj, rozwiejemy watpliwosci
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Mikroskop NIKON ECLIPSE xxx

Post autor: Boguslaw »

_fenix_ pisze: robię zdjecia poprzez okular ale coś nie zabardzo mi to wychodzi, oczekiwałem lepszej jakości

niezadowalająca jakość wynika zapewne jedynie z ustawień, jakości preparatu czy poruszenia przy pstryknięciu. Metoda przez okular daje cudowne efekty, więc wszystko da się dopracować, dopieścić, wyregulować. No i doświadczenie.
Może jeszcze kwestia tego czym robisz te zdjęcia przez okular, czy masz jakiś łącznik czy na styk ?
Może pożyczaj od znajomych, rodziny jakieś kompakty i testuj każdy po kolei!
_fenix_
Posty: 52
Rejestracja: 19 kwie 2016, o 13:22

Re: Mikroskop NIKON ECLIPSE xxx

Post autor: _fenix_ »

Boguslaw pisze:
_fenix_ pisze: robię zdjecia poprzez okular ale coś nie zabardzo mi to wychodzi, oczekiwałem lepszej jakości

.
Może pożyczaj od znajomych, rodziny jakieś kompakty i testuj każdy po kolei!
Moze faktycznie powinno sie zadać pytanie czym takie zdjecia robić, mam u siebie D750 i D800 kilka szkieł 24-70 , 70-200, 35mm, może to zbyt dobre aparaty na takie ujęcia?
Robiłem moim Sony xperia Z5 ale to słabo wychodzi.
JohnyM

Re: Mikroskop NIKON ECLIPSE xxx

Post autor: JohnyM »

BEZ obiektywu. Jeśli długość tubusa pozwoli to również bez okularu.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości