[Link] Mikroskop od 2000 do 5000 zl - porady jaki kupić

Dział dla początkujących - porady na temat mikroskopów; rodzaje i ceny mikroskopów nowych/używanych i opinie o nich; problemy z obsługą i podstawowe wskazówki;
JohnyM

Re: Mikroskop od 2000 do 5000 zl - porady jaki kupić

Post autor: JohnyM »

Ojej, stanowczo nie warto się w to pakować. To stara kobyła, a na części będziesz polował nie wiadomo ile i w jakich cenach dostaniesz.
kazub30
Posty: 192
Rejestracja: 23 paź 2015, o 09:29

Re: Mikroskop od 2000 do 5000 zl - porady jaki kupić

Post autor: kazub30 »

Chciałem się tylko dowiedzieć czy wart jest zakupu z delaminację bez chęci zakupu
kazub30
Posty: 192
Rejestracja: 23 paź 2015, o 09:29

Re: Mikroskop od 2000 do 5000 zl - porady jaki kupić

Post autor: kazub30 »

Witam opłaca się kupić
allegro 6246550212
czy

Kod: Zaznacz cały

deltaoptical.pl/blizej_zycia/mikroskop-delta-optical-evolution-100-trino-plan,d1678.html
Czy E-plany w nikonie i plany w Delcie spłaszczają obraz?
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mikroskop od 2000 do 5000 zl - porady jaki kupić

Post autor: planapo »

Ja bym sie nie zastanawial sposrod tych dwoch, chyba ze Delta by byla uzywana w dobrym stanie za 1500 zl
Czy E-plany w nikonie i plany w Delcie spłaszczają obraz?
Splaszczaja, ale porownywanie obiektywow tej samej klasy uwazam za nie warte zachodu. Roznice sa, ale minimalne. E-plan to jest economic plan czyli nie ma korygowanego calego pola widzenia.
MrFett
Posty: 2
Rejestracja: 24 cze 2016, o 20:46

Re: Mikroskop od 2000 do 5000 zl - porady jaki kupić

Post autor: MrFett »

Witam serdecznie.
Przejrzałem wiele tematów i poradników na forum, ale potrzebowałbym konkretnej ostatecznej porady.

Planujemy rozbudować naszą lecznicę weterynaryjną o małe laboratorium. W tej chwili z mikroskopii korzystamy głównie do badań parazytologicznych (przewaga brudnych rozmazów bezpośrednich). Korzystamy ze starszego modelu mikroskopu firmy Prymus/Optek (chińczyk niskiej klasy, ale tragedii nie ma)

Ponieważ potrzebujemy rozszerzyć nasze badania (podstawowa cytologia, rozszerzona parazytologia z barwieniami, badania krwi) Co prawda daje radę robić to na tym co mamy (mamy też mikroskop stereoskopowy do dużych parazytów), ale jest on mocno ograniczony.

Do dokumentacji zakupiliśmy kamerę Delty DLT Pro 5Mp USB 3.0, a teraz pora na mikroskop. W grę wchodzi tylko nowy sprzęt (faktura, gwarancja), a także bezproblemowa dostępność części i akcesoriów.

Sprzętem o który chciałem spytać jest między innymi Delta Evo 300.
W tej chwili udało się ustalić cenę na około 4000zł w wersji LED, Trino z dodatkowym kondensatorem ciemnego pola (suchy, ale parazytologię oglądamy przeważnie max do powiększenia 400x, a do niej najbardziej potrzeba mi ciemnego pola) oraz oświetlenie Kohlera.

Czy jest opcja w podobnej cenie, którą ktoś mógłby polecić.

Firma Optek zaoferowała nam również ten mikroskop:

Kod: Zaznacz cały

optek.pl/laboratoryjne/337-uop-ub103i.html 
w wersji LED, PlanApo za 2700zł netto. Też chińczyk, ale jak twierdzi Optek z dobrą jakością optyki.

Na Delcie 100 mieliśmy okazję pracować i ogólnie byliśmy zadowoleni. O 100 jest też dużo opinii tutaj, ale z założenia 300 ma lepszą optykę, ale to tylko wiem bo Delta tak mówi.a wiemy jak mówią sprzedawcy.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestię i porady.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mikroskop od 2000 do 5000 zl - porady jaki kupić

Post autor: planapo »

PlanApo za 2700zł netto
No chyba jednak nie

Przejzyj moje relacje z LSMO - tam masz troche moich zdjec ze sprzetu Delty, bedziesz mogl sam ocenic.

A Delta czy Optek - roznica w nazwie, detalach budowy itp, roznicy jakosci nie dostrzerzesz, mozesz ja zauwazyc byc moze w podejsciu firmy do klienta.

Jesli musisz kupowac nowy to kryteria typu dostepnosc czesci uzywanych i tak Cie nie dotycza, a dla wielu z nas sa kluczowe.
MrFett
Posty: 2
Rejestracja: 24 cze 2016, o 20:46

Re: Mikroskop od 2000 do 5000 zl - porady jaki kupić

Post autor: MrFett »

No wlasnie zdjecia Twoje przegladalem. Nasza stazystka tez byla na zjezdzie Delty. Natomiasta obiektywnie nie umiem ocenic czy warto doplacac za Evo 300 w stosunku do Evo 100.cala rozbudowa jest drozsza przy 300 (ciemne pole, kohler). Patrze jeszcze na Motica, ale tez nie jestem w stanie ocenic czy warto doplacac (na zywo mialem tylko dostep do opta tech i delty z chinczykow)
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mikroskop od 2000 do 5000 zl - porady jaki kupić

Post autor: planapo »

Evo 300 jest troche wiekszy, minimalnie bardziej ergonomiczny niz evo 100. Optyka E300 jest minimalne lepsza.

Jesli chodzi i optyke to przy Twoim zapotrzebowaniu nie zobaczysz roznicy. Moje testy sa subiektywne poniewaz sa robione pod katem fotografii.
zxc79
Posty: 2
Rejestracja: 15 lip 2016, o 15:58

Re: Mikroskop od 2000 do 5000 zl - porady jaki kupić

Post autor: zxc79 »

Cześć Wszystkim!
Jestem świeżakiem w tych sprawach i planuję kupić mikroskop do profesjonalnego amatorstwa (trochę oksymoron). Mój cel to drobne prace badawcze (fotografia się przyda) nad komórkami i bakteriami. Na pewno przyda mi się powiększenie jak największe (pewnie koło 1000x), ciemne pole, kontrast fazowy i pewnie polaryzator (?). Oczywiście najchętniej kupiłbym coś z fantastycznej czwórki bo omamił mnie Levenhuk, którego prawie kupiłem (forum mnie odepchnęło daleko od tej decyzji) i mam uraz do chińczyków. Głównym moim problemem jest to, że potrzebuję fakturę VAT na sprzęcik (nie wiem jak wtedy z używanymi). W sumie to chyba wszystko.
Bardzo proszę o pomoc!
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mikroskop od 2000 do 5000 zl - porady jaki kupić

Post autor: planapo »

Z 4ki w tym budzecie nic nowego nie kupisz, moze jakis szkolny model, ale to max. Chyba ze kupisz od jakiegos dealera sprzetu, jest kilku takich w Polsce.

Jestes wiec skazany na jakiegos chinczyka - sa różne, te z gornej polki starcza dla wiekszosci potrzeb.
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Mikroskop od 2000 do 5000 zl - porady jaki kupić

Post autor: Boguslaw »

Jeśli chodzi fakturę VAT, jest jeszcze taka wydłużona droga, którą kiedyś pomogłem uskutecznić znajomemu.
Szukasz interesujący Cię sprzęt od zwykłego sprzedawcy, on szuka jakiegoś lombardu, który jest skłonny pośredniczyć w transakcji za odpowiednią prowizję.
Pozostaje kwestia dogadywania się i krakowskich targów"
zxc79
Posty: 2
Rejestracja: 15 lip 2016, o 15:58

Re: Mikroskop od 2000 do 5000 zl - porady jaki kupić

Post autor: zxc79 »

Z tym lombardem to w sumie dobry pomysł, mam znajomego, który pracuje w lombardzie, myślałem też o jakiejś firmie która sprzedaje używane mikroskopy ale google głucho milczy. Szukałem też firmy która ściąga mikroskopy z za granicy, lecz to też marzenie ściętej głowy.

[at] mógłbyś podrzucić mi jakiś kontakt, namiar, co kolwiek?
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mikroskop od 2000 do 5000 zl - porady jaki kupić

Post autor: planapo »

Ja kupowalem wszystko na ebayu/allegro. Z dealerow allegrowych nie polecam znanej tu p. Zofii, ktorej ceny najczesciej pasowaly do dzialu humor".

Jesli chodzi o sciaganie z zagranicy to zobacz sobie na firmy, ktore posrednicza w sprowadzaniu towarow dostepnych tylko na rynek usa (przydatna opcja bo tam sporo tego jest na wewnetrznym rynku), ja korzystalem (z polskich) z pomocwzakupach.pl czy jakos tak. Zobacz czy wystawiaja faktury, mi to nie bylo potrzebne wiec na to nie zwracalem uwagi.

I nie spiesz sie. Im dluzej poszukasz chcac tyle wydac tym wiecej sie dowiesz o sprzecie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości