Mikroskopia - prasa i literatura

Mikroskopy, preparaty, sprzęt, metody utrwalania i barwienia preparatów, zdjęcia mikroskopowe, mikrofotografia, metodyka, bioindykacja
JohnyM

[Link] Mikroskopia - prasa i literatura

Post autor: JohnyM »

http://konfokal.nencki.gov.pl/ w menu po lewej stronie.
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Mikroskopia - prasa i literatura

Post autor: Boguslaw »

Z podziękowaniem.
Nawet ciekawie się czyta, coś w głowie zostanie, jednak w moim przypadku, częstokroć mnie to przerasta :-(
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Mikroskopia - prasa i literatura

Post autor: Boguslaw »

Dosyć nowa i jak dla mnie, bardzo ciekawa i przydatna pozycja:
Sprawocznik po botaniczeskoj mikrotechnikje. Osnowy i mjetody.
"Справочник по ботанической микротехнике. Основы и методы"
Барыкина Р. П., Веселова Т. Д., Девятов А. Г., Джалилова Х. Х., Ильина Г. М., Чубатова Н. В. - М.: Издательство МГУ, 2004. - 312 с.
Załączniki
01.jpg
03.jpg
04.jpg
05.jpg
06.jpg
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Mikroskopia - prasa i literatura

Post autor: Boguslaw »

Dosyć specyficzna pozycja dotycząca wszystkich dziedzin mikroskopii czyli katalog odczynników i preparatów używanych w mikroskopii (nie bardzo wiedziałem do której literatury załączyć?)

"Реактивы и препараты для микроскопии. Справочник 1980 Автор: Фрайштат Д.М. Страниц: 480

"В справочнике дается описание около 900 химических реактивов и препаратов, применяемых в световой, люминесцентной и электронной микроскопии в качестве фиксаторов, красителей, субстратов, сред для заливки и заключения объектов, специфических реактивов на анионы, катионы и функциональные группы органических соединений, веществ для контрастирования, обезвоживания, осветления, приготовления буферных растворов и т. п.
При описании каждого реактива или препарата приводятся наиболее употребительные синонимы, физико-химические койстанты и специфические свойства реактива, обусловившие его использование в микроскопии, область и метод применения, технические показатели качества товарного продукта, условия хранения.
Справочник предназначен для работников контрольно-аналитических, диагностических, научных и учебных лабораторий — химиков, биохимиков, гистологов, гистохимиков, вирусологов, микробиологов, ботаников и биофизиков."
Załączniki
1.jpg
02.jpg
3.jpg
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Mikroskopia - prasa i literatura

Post autor: Boguslaw »

Jakiś czas temu udało mi się ustrzelić na Allegro. Co prawda wartość kolekcjonerska, ale te stare sprzęty i ich opisy fajnie się przegląda - )

"Mikroskopia i mikrofotografia Dr A. Filutowicz, Mgr A. Kużdowicz, Warszawa 1951, PWRiL
Załączniki
7.jpg
77.jpg
777.jpg
7777.jpg
77777.jpg
JohnyM

Re: Mikroskopia - prasa i literatura

Post autor: JohnyM »

Gdybyś mógł poskanować i udostępnić, to byłbym wdzięczny.
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Mikroskopia - prasa i literatura

Post autor: Boguslaw »

Myślę, że w tym tygodniu załatwię temat :- )
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Mikroskopia - prasa i literatura

Post autor: planapo »

Ja tez chetnie lookne (:
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Mikroskopia - prasa i literatura

Post autor: Boguslaw »

Jak zawsze w cenie.
"Mikroskopia optyczna" Pluta - 188 zł
allegro i4325237026
oraz
Stefan Bagiński - "TECHNIKA MIKROSKOPOWA" - 49,99 zł
allegro i4388549116
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Mikroskopia - prasa i literatura

Post autor: Boguslaw »

W kwestii Mikroskopia i mikrofotografia , to nie wyrobiłem się czasowo (rodzinny wyjazd na wczasy)
Wrzucę po powrocie za 1,5-2 tygodnie.
guddini
Posty: 31
Rejestracja: 11 cze 2014, o 09:22

Re: Mikroskopia - prasa i literatura

Post autor: guddini »

Очень много литературы по теме на Русском языке:

Kod: Zaznacz cały

labx.narod.ru/documents/practical.html
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Mikroskopia - prasa i literatura

Post autor: Boguslaw »

guddini

"Mikroskopia fazowo-kontrastowa i interferencyjna"
Autor: Maksymilian Pluta
Rok wydania:1965
Ilość stron: 370
Stan:dobry
Kup teraz: 69 zł
Wygląda na bardzo ciekawą pozycję (choć swoje lata ma).
Może ktoś będzie zainteresowany (mnie wakacje wykończyły finansowo) :-(
allegro i4570572049
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Mikroskopia - prasa i literatura

Post autor: Boguslaw »

Kupując parę mykologicznych pozycji miałem możliwość wybrania jednej gratisowej książki, padło na poniższą:

"Микроскопы 1969
Автор: Скворцов Г. Е., Панов В. А., Поляков Н. И., Федин Л. А.
Издательство: Машиностроение
Год: 1969
Страниц: 508
Формат: DJVU
Размер: 11 Мб
Язык: русский

В книге описаны геометрическая теория микроскопа и волновая теория образования в нем изображения. Приведены принципиальные оптические схемы различных типов микроскопов, рекомендации по выбору объектива и окуляра для визуального наблюдения и микрофотографирования рассмотрены вопросы освещенности изображения и потери света в микроскопах, основные типы источников и приемников излучения, применяемых в микроскопии.
Описано устройство современных микросколов, различных назначений, а также микрофотографических и микропроекционных установок отечественного производства и конструкций вспомогательных принадлежностей к ним. Изложены общие правила настройки и эксплуатации микроскопов указаны оптические материалы, применяемые в микроскопии. Книга предназначена для широкого круга инженерно-технических работников различных отраслей народного хозяйства. Она может быть также полезна преподавателям и студентам вузов.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości