Mimoza Wstydliwa

Forum ogrodnicze poświęcone uprawie roślin, znajdziesz tu odpowiedzi na większość pytań i problemów związanych z ogrodnictwem.
Alkor
Posty: 24
Rejestracja: 28 gru 2009, o 13:57

Mimoza Wstydliwa

Post autor: Alkor »

Witam,
Mam pytanię: Czy mimoza wstydliwa jest rośliną wieloletnią czy jednoroczną. W internecie natrafiałem ma sprzeczne informacje.
kovac
Posty: 51
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:24

Re: Mimoza Wstydliwa

Post autor: kovac »

Pomimo iż jest to roślina wieloletnia, u nas często uprawiana jest jako roczna. Zimą jest za mało wilgoci, światła i ciepła i bez terrarium mimoza często ginie.
Alkor
Posty: 24
Rejestracja: 28 gru 2009, o 13:57

Re: Mimoza Wstydliwa

Post autor: Alkor »

Słyszałem, że silne cięcia mogą przedłużyć życie mimozy. Czy jest to prawda?
kovac
Posty: 51
Rejestracja: 1 sty 2010, o 21:24

Re: Mimoza Wstydliwa

Post autor: kovac »

Może i to pomaga bo wtedy przebywa w stanie spoczynku jej procesy wzrostu i rozwoju ustają.
Evka13
Posty: 98
Rejestracja: 8 lut 2008, o 13:10

Re: Mimoza Wstydliwa

Post autor: Evka13 »

Za to ja mam odmienny problem - poszukuję najlepszego podłoża do wysiania nasion mimozy. Wybaczcie Pomimo, że w swojej ojczyźnie mimoza jest chwastem, a u nas radzi sobie świetnie w ziemi uniwersalnej, zawsze lubiłam robić eksperymenty Tak więc mam takie oto propozycje:
- podłoże organiczne Compo Sana ( na bazie torfowca wysokiego stałe pH ok. 6, średnia zawartość makro i mikroelementów )
- to samo podłoże, tyle, że łącznie z włóknem kokosowym (organiczne, stałe pH, niskie zasolenie, przepuszczalne, dobrze magazynuje wodę ) w stosunku 3:1, gdzie 1 to włókno
- żywe sphagnum

Co myślicie ?
krolik132

Re: Mimoza Wstydliwa

Post autor: krolik132 »

gdzie moge kupic nasionka mimozy
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Mimoza Wstydliwa

Post autor: WojtekB »

Evka13 pisze: - to samo podłoże, tyle, że łącznie z włóknem kokosowym (organiczne, stałe pH, niskie zasolenie, przepuszczalne, dobrze magazynuje wodę ) w stosunku 3:1, gdzie 1 to włókno
To chyba, włókna kokosowe utrzymują wilgoć, chyba że cenowo jest duża różnica to wtedy pierwsze.
krolik132 pisze:gdzie moge kupic nasionka mimozy
Najprędzej na allegro lub sklepie internetowym, który oferuje nasiona różnych gatunków roślin
krolik132

Re: Mimoza Wstydliwa

Post autor: krolik132 »

tak własnie myslałam szukając w internecie jakichs informacji ) niedawno o tej roslince usłyszałam i zaintrygowała mnie )
widze tu osoby bardziej w temacie, dlatego czy mogłabym sie dowiedziec czy jest to roslinka bardzo wymagająca i czy trudna w hodowaniu?
:):)
lithe

Re: Mimoza Wstydliwa

Post autor: lithe »

A czy można sadzić kilka mimoz w jednej doniczce czy muszą rosnąć pojedynczo? :)
Awatar użytkownika
pio91
Posty: 306
Rejestracja: 26 maja 2010, o 11:59

Re: Mimoza Wstydliwa

Post autor: pio91 »

Nasiona mimozy widziałem w internetowej ofercie Legutko
Awatar użytkownika
przyrodnik
Posty: 551
Rejestracja: 14 lip 1997, o 01:00

Re: Mimoza Wstydliwa

Post autor: przyrodnik »

ja kupiłem dzisiaj na allegro, (zawsze wybieram nasiona w oryginalnym opakowaniu producenta)

czekam na listonosza kiedyś miałem kilka z nasion, ale nie wytrzymały zimy
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość