Mocz i jego właściwości ?

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Awatar użytkownika
Gekon
Posty: 563
Rejestracja: 27 maja 2008, o 15:18

Mocz i jego właściwości ?

Post autor: Gekon »

Zaczęło mnie zastanawiać czy mocz ma właściwości bakteriobójcze ? Wiem,że dawniej stosowano takie zabiegi polewając sobie nim ranę. Ale czy to nie paradoks? Przecież mocz to zbędny produkt przemiany materii. Czy to ze względu na amoniak ?
RedFoX
Posty: 258
Rejestracja: 12 sty 2007, o 15:19

Re: Mocz i jego właściwości ?

Post autor: RedFoX »

Proponuję, żebyś poczytał o urynoterapii. Ja osobiście słyszałem, że ma jakies pozytywne właściwości, ale szczerze - nie zagłębiałem się w to. Jeszcze.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Mocz i jego właściwości ?

Post autor: Medycyna Lwów »

mocz jest toksyczny (nie tylko fizjologiczny, ale tym bardziej u osób biorących dużo leków, których metabolity wydalane w moczu mogą by bardzo niebezpieczne) i te wszytskie urynoterapie to jakaś bzdura i nieporozumienie.
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: Mocz i jego właściwości ?

Post autor: malgosi35 »

Gekon pisze:to zbędny produkt przemiany materii
To raczej zbiór zbędnych produktów przemiany materii
Awatar użytkownika
Gekon
Posty: 563
Rejestracja: 27 maja 2008, o 15:18

Re: Mocz i jego właściwości ?

Post autor: Gekon »

Wątpliwości rozwiane. Czyli to jakieś stare ludowezabobony".
Awatar użytkownika
dragonka
Posty: 648
Rejestracja: 17 cze 2008, o 22:23

Re: Mocz i jego właściwości ?

Post autor: dragonka »

Może i dla bakterii jest toksyczny. Też o tym słyszałam, moja nauczycielka od chemii opowiadała że niektórzy piją mocz. z sokiem! Bleeeh!
milka.1985
Posty: 332
Rejestracja: 23 lip 2008, o 11:41

Re: Mocz i jego właściwości ?

Post autor: milka.1985 »

ja też to słyszałam. ponoć jeżeli się człowiek skaleczy, a nie ma możliwości opatrzyć rany (w sensie zdezynfekować), to należy właśnie na nią nasiusiać nie koniecznie musi być toswój mocz". a i obiło mi się o uszy, że podobno jeden mężczyzna przeżył wypadek (był uwięziony w jakiejś jaskini) właśnie dzięki piciu własnego moczu . ze względu na brak wody .
Awatar użytkownika
dragonka
Posty: 648
Rejestracja: 17 cze 2008, o 22:23

Re: Mocz i jego właściwości ?

Post autor: dragonka »

Tak, też o tym słyszałam (nie ma co, ale mamy sprawdzone info). Podobno lepiej pić własny mocz niż morską wodę (to rada dla uwięzionych na statku). Mam nadzieję, że nigdy nie bedę musiała ratować się czymś takim.
Awatar użytkownika
Astacus
Posty: 866
Rejestracja: 12 sty 2007, o 13:53

Re: Mocz i jego właściwości ?

Post autor: Astacus »

dragonka pisze:Podobno lepiej pić własny mocz niż morską wodę (to rada dla uwięzionych na statku).
To akurat prawda, jednak najkorzystkiej z tego wszystkiego jest cierpieć pragnienie.
sensus5005
Posty: 49
Rejestracja: 18 paź 2008, o 21:49

Re: Mocz i jego właściwości ?

Post autor: sensus5005 »

A jak było w szkole w Biesłanie? Tam pili własny mocz, żeby się nie odwodnić.
Pragnienie może zabić, więc chyba już lepiej wypić własny mocz, nie sądzisz Astacus?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości