Moje szynszyle drapią :(

b

Re: Moje szynszyle drapiĄ :(

Post autor: b »

moje szynszyle maja paznokcie i drapia a szczegulnie dziewczynka :D
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Moje szynszyle drapiĄ :(

Post autor: Szyszek1993 »

Mój jeszcze mnie nie podrapał. Jest delikatny i w ogóle nie wyczuwa się u niego pazurków!
Gochasek:*
Posty: 43
Rejestracja: 23 kwie 2007, o 15:04

Re: Moje szynszyle drapiĄ :(

Post autor: Gochasek:* »

Tak zgadzam się z wami ale ja uwielbiam jak mój szyszorek myje sobie wąsy SUPER:))
Awatar użytkownika
andi
Posty: 87
Rejestracja: 5 lip 2007, o 12:44

Re: Moje szynszyle drapiĄ :(

Post autor: andi »

Twoje szynszyle nie mają przycinanych pazurków. Musisz pójśc do weterynarza z nimi. On je obetnie, lub zrobić to sama, ale nie radzę! Możesz zrobic im krzywdę!
Klaudia202
Posty: 10
Rejestracja: 29 lip 2007, o 18:10

Re: Moje szynszyle drapiĄ :(

Post autor: Klaudia202 »

szynszyle niemają paznokci tylko poduszeczki więc prędzej ugryzą ale mój je mi rodzynki z ręki i niegryzie a o drapaniu niema mowy jak juz to tylko mogą łaskotać
stokrotka7
Posty: 24
Rejestracja: 31 lip 2007, o 09:49

Re: Moje szynszyle drapiĄ :(

Post autor: stokrotka7 »

wydaje mi sie, że sie mylisz aż sprawdziłam u swoich szyli mają pazurki, malutkie ale mają:):)
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: Moje szynszyle drapiĄ :(

Post autor: muppet »

Szynszyle pazury mają. Na szczęcie nie trzeba im ich obcinać jak u innych zwierzaków domowych. Szynszyl moze podrapac tylko gdy się go wezmie na ręce a on bedzie sie wyrywał - więc lepiej nie tulić szynszyla na siłę.
Mysza
Posty: 17
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 15:58

Re: Moje szynszyle drapiĄ :(

Post autor: Mysza »

Szynszyle nia mają pazurków jak świnka morska czy kosztaniczka, ale paznokcie tak jak ludzie. Ich paznokcie są płaskie jak nasze, nie są tworem pazurzastym (o okrągłym przekroju z nerwem w środku) jak u psa, kota czy koszatniczki. Wynika to z przystosowania szynszyli do życia na wolności. Posiadanie pazurów kolidowałoby z bieganiem po skałach (zmniejszałoby przyczepność, ponieważ keratynowe pazury są śliskie), a szynszyle mieszkają przeciesz w Andach Dlatego posiadają dobrze rozwinięte poduszeczki (opuszki palców), które zapewniają stabilność na ostrej skale i delikatne paznokcie pokrywające je od góry.

* Szynszylom nie obcina się paznokci, same sobie obgryzą wystarczajaco. Manipulowanie przy tak małym paznokietku i dużej ruchliwość samego szynszyla mogłoby się skończyć wypadkiem: skaleczeniem lub obcięciem całego palca.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości