mszaki

Masz problem z biologią na lekcjach? Czegoś nie rozumiesz? Potrzebujesz pomocy w rozwiązaniu zadań? Napisz o tym na forum!
tebck
Posty: 20
Rejestracja: 18 paź 2007, o 21:21

mszaki

Post autor: tebck »

wypisz różnice pomiędzy cyklem rozwojowym mszaków dwu i jednopiennych? jakie mogą być oprócz tego że występują organy rozrodcze na jednym lub na dwóch osobnikach ? ? ?
Awatar użytkownika
BioDan
Posty: 523
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 18:00

Re: mszaki

Post autor: BioDan »

1. U jednopiennych mszaków do zapłodnienia może dojść z tej samej rośliny czyli z organu męskiego do żeńskiego znajdującego się na jednej roślinie, u dwupiennych pyłek zapyla tylko z innego kwiatu.
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: mszaki

Post autor: Jakusz »

tebck pisze:mszaków dwu i jednopiennych
Daniel pisze:u dwupiennych pyłek zapyla tylko z innego kwiatu.
Danielu, dziecko drogie. jaki pyłek!? jaki kwiat!? Zastanów się co piszesz!
tebck
Posty: 20
Rejestracja: 18 paź 2007, o 21:21

Re: mszaki

Post autor: tebck »

no to podobna różnicę napisałem chodzi mi o inne.
Awatar użytkownika
BioDan
Posty: 523
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 18:00

Re: mszaki

Post autor: BioDan »

Matkoo faktycznie co ja napisałem sorki za te bzdury nie wiem co mi sie do głowy przyplątało przecież mchy nie mają pyłku D . z tym kwiatem tez DDDDDDD

Sorki za wszystko .

JakubikF i stawia sie napjerw pytajnik a potem wykrzyknik?!lt w ten sposób . i nie mów do mniedziecko

U jednopiennych mszaków do zapłodnienia może dojść z tej samej rośliny czyli z organu męskiego do żeńskiego znajdującego się na jednej roślinie, u dwupiennych plemnik zapyla tylko z innego organu rozrodczego .

Teraz by było dobrze?
tebck
Posty: 20
Rejestracja: 18 paź 2007, o 21:21

Re: mszaki

Post autor: tebck »

no ale mi się zdaję że to cały czas ta jedna różnica a mi chodzi o inne.
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: mszaki

Post autor: Jakusz »

Daniel pisze:U jednopiennych mszaków do zapłodnienia może dojść z tej samej rośliny czyli z organu męskiego do żeńskiego znajdującego się na jednej roślinie, u dwupiennych plemnik zapyla tylko z innego organu rozrodczego .
Po pierwsze to dalej pojęcia mylisz. Plemnik nie zapyla tylko zapładnia. Zapylenie, zaplemnienie, zapłodnienie to trzy różne pojęcia. Po drugie, mam pewne wątpliwości co do tego, aby zachodziło samozapłodnienie. Rośliny wyższe posiadają odpowiednie mechanizmy uniemożliwiające taki proces. Sądzę (choć pewności nie mam), że u mszaków jest tak samo. Zatem zapłodnienie może zajść jedynie przez plemnik pochodzący od innego osobnika, nawet jeśli dany mszak jest jednopienny.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości