Muchołówka

Forum botaniczne poruszające problemy ze świata roślin i związanych z nimi zjawiskami, jednym słowem botanika
gemini
Posty: 112
Rejestracja: 1 lip 2007, o 18:20

Muchołówka

Post autor: gemini »

Cześć!
Właśnie zostałem właścicielem muchołówki. Zaprzyjaźniłem z nią się kiedy to w palmiarni włożyłem do jednej z jej paszcz palec. Kupiłem ją i już trochę pojadła tego i owego.
Wiem że dużo potrzebuje wilgoci i jej to zapewniłem.
Chce zadać pytanie jak szybko rośnie takie cosie?
Z góry dzięki za odpowiedzi
Ostatnio zmieniony 5 wrz 2007, o 03:44 przez gemini, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: Muchołówka

Post autor: dawidw »

gemini powiem CI szczerze, dobrze poczytaj na temat muchołówek, jakie powinny miec warunki do rozwoju. Ja swego czasu miałem i nie wiem czy przekarmiłem czy złe miała warunki wilgotnościowe, ale po jakimś miesiącu padła. A rosnąć rośnie wolno.

[ Dodano: Nie Lip 01, 2007 23:34 ]
zycze powodzenia w hodowli
gemini
Posty: 112
Rejestracja: 1 lip 2007, o 18:20

Re: Muchołówka

Post autor: gemini »

Czytałem że mieszka na terenach bagnistych i potrzebuje dużo wilgoci i najbardziej mi zależy na rozwoju i długiej żywotności tej rośliny. Ona sama zwabia owady, tylko dwa razy pomogłem jej w zdobyciu pożywienia.
Czy trzy mrówki na raz nie zaszkodzą tej muchołówce? Jest jeszcze młoda i ma dopiero siedem liści(paszczy)
Znacie jakieś dobre strony z poradami dla początkujących?
tagitsu
Posty: 257
Rejestracja: 8 sty 2006, o 14:26

Re: Muchołówka

Post autor: tagitsu »

gemini pisze:Ona sama zwabia owady, tylko dwa razy pomogłem jej w zdobyciu pożywienia.
Jeśli trzymasz ją w mieszkaniu to musisz wziąć pod uwagę, że nie ma takiej liczby owadów jak w środowisku naturalnym.
gemini
Posty: 112
Rejestracja: 1 lip 2007, o 18:20

Re: Muchołówka

Post autor: gemini »

Wziąłem to pod uwagę i w dzień wynoszę ją na trawnik gdzię lata pełnoowadów.
Jak długo żyje taka muchłówka jak się o nią dba?
kościa
Posty: 64
Rejestracja: 12 sty 2007, o 23:09

Re: Muchołówka

Post autor: kościa »

Słyszałam, że należy je podlewać przegotowaną wodą (ale nie wiem czy to prawda)

[ Dodano: Pon Lip 02, 2007 18:36 ]
Moja kolezanka też kiedyś miała takiegoAzora", ale chyba troche przedobrzyła bo podlewała go wodą mineralną i niestety długo się nim nie nacieszyła. No i właśnie raz jak się żaliła po jego stracie to ktos powiedział, że to dlatego, że powinna go podlewac przegotowana wodą
biotechnolog
Posty: 154
Rejestracja: 12 kwie 2006, o 13:05

Re: Muchołówka

Post autor: biotechnolog »

A ja za tydzień będę miał rosiczkę.
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: Muchołówka

Post autor: dawidw »

biotechnolog pisze:A ja za tydzień będę miał rosiczkę.
a ja kiedys miałem kapturnice- wyrosła mi naprawde wielka. to jest dopiero piękny okaz
gemini
Posty: 112
Rejestracja: 1 lip 2007, o 18:20

Re: Muchołówka

Post autor: gemini »

I co? Wydostałeś się z jej gęby?
Znacie jakieś stronice z poradami dla początkujących hodowców mięsożerców
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: Muchołówka

Post autor: dawidw »

gemini pisze:I co? Wydostałeś się z jej gęby?
nie bardzo, bo kapturnice nie maja takowej gęby. Mają takie nazwałbym to kielichy z sokiem trawiennym. Ale mniejsza o to.

Kod: Zaznacz cały

drosera.cpdb.info/dionaea.php
cos o hodowli i warunkach życia jest.
gemini
Posty: 112
Rejestracja: 1 lip 2007, o 18:20

Re: Muchołówka

Post autor: gemini »

Wiem jak wyglądają bo byłem na wystawie w poznańskiej palmiarni, a warto było.
Chodziło mi o prowizorycznągębę".
Jestem dumny z swojej muchołapki bo wczoraj na dworze złapała swoją pierwszą muchę bez mojej pomocy. Dzięki za fajną stronę, wszystko tam pisze
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: Muchołówka

Post autor: dawidw »

nie ma za co raz jeszcze podkreśle, że ciężko jest hodowac tego typu roślinki, mały błąd i uschnie. Ja nie doczytałem szczegółowo na ten temat i stało sie jak pisałem wcześniej. A szkoda, bo dałem za muchołówke 30 zł. Jeżeli sie w przyszłości zdecyduje na coś podobnego, to kupię chyba dzbanecznik, bo najbardziej mi sie podoba. zycze powodzenia w hodowli. pisz jak rośnie twój pupil"

pozdrawiam
gemini
Posty: 112
Rejestracja: 1 lip 2007, o 18:20

Re: Muchołówka

Post autor: gemini »

Właśnie czekam aż strawi te muchy i mrówki bo chce mu zrobić głodówkę. Czytałem że za dużo ni mogą jeść.

[ Dodano: Pią Lip 06, 2007 22:58 ]
No, pora zacząć pisać biografie mojego kwiatka.
A więc pięć dni po pierwszym karmieniu strawiła już swoje pierwsze mrówki i otworzyła pułapki czychające na swoją ofiarę. Oczywiście zrobie jej głodówkę bo trochę za dużo zjadła w tym tygodniu(czytałem że nie powinny jeść za dużo)
No i narazie tylko tyle o niej napiszę, gdyż jak wiadomo rośliny prowadzą powolny tryb życia, a zwłaszcza muchołówki. Czekam aż strawi jeszcze muchy i inną mrówkę.

[ Dodano: Nie Lip 08, 2007 23:19 ]
Po jakimś czasie wreście zaczęła się czerwienić w środku co mmnie bardzo ucieszyło
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości