Muszka owocowa

Genetyka w życiu człowieka, zwierząt, roślin i innych organizmów to najczęściej poruszane tematy na forum genetyki
szymanel
Posty: 8
Rejestracja: 17 kwie 2015, o 19:51

Muszka owocowa

Post autor: szymanel »

Mam problem z zadaniem z matury 2007. Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć, czemu allele tego osobnika będą akurat w tych miejscach. Oczywiście W i w rozumiem, ale dlaczego G, G, B i b akurat na tych chromosomach?
Załączniki
DSC_0306.jpg
Awatar użytkownika
Black_W
Posty: 70
Rejestracja: 8 kwie 2016, o 11:31

Re: Muszka owocowa

Post autor: Black_W »

Według mnie najważniejszą rzeczą w tym zadaniu było właśnie odpowiednie oznaczenie Ww". Wydaje mi się, że
czy Bb napiszesz z prawej czy lewej strony (podobnie jak GG) -to nie ma znaczenia. Przynajmniej mnie nikt nigdy czegoś podobnego nie uczył -jakby się serio ktoś uparł, to można powiedzieć na podstawie tego rysunku, że skoro heterozygotyczne Ww nie jest oznaczone na środku to heterozygotyczne Bb też nie będzie, ale nie oszukujmy się -to takie trochę tłumaczenie dla ubogich". Jeśli faktycznie ma to jakąś zależność,podłączam się pod pytanie, ale jestem na 99,99 % pewna że serio jedyne znaczenie miało tylko dobre oznaczenie Ww".

szymanel
Posty: 8
Rejestracja: 17 kwie 2015, o 19:51

Re: Muszka owocowa

Post autor: szymanel »

Dzięki Black_W, jakby ktoś jeszcze miał jakąś inną propozycję, co do tego jak to powinno wyglądać to chętnie ją wysłucham
Awatar użytkownika
Black_W
Posty: 70
Rejestracja: 8 kwie 2016, o 11:31

Re: Muszka owocowa

Post autor: Black_W »

Potwierdzam - nie ma znaczenia, pytałam się nauczyciela biologii właśnie o to zadanie
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość