Mykowirusy, czyli ktokolwiek widział, ktokolwiek wie

Grzyby, grzybki w naszych lasach, ale także szeroko pojęta mikologia - nauka o grzybach, ich systematyce, budowie, fizjologii, a także znaczeniu dla człowieka
invalid
Posty: 6
Rejestracja: 22 cze 2014, o 12:33

Mykowirusy, czyli ktokolwiek widział, ktokolwiek wie

Post autor: invalid »

Cześć!
Niedawno skończyłem semestr, w którym jednym z przedmiotów była wirusologia. Oczywiście była na nim mowa głównie o wirusach ludzkich i zwierzęcych, także roślinnych i bakteryjnych. Trochę mnie to zastanowiło - przecież mamy jeszcze grzyby. W ciągu całego semestru nie było o tym nawet wzmianki. Czy na waszych uczelniach temat ten też jest przemilczany?
Przez to wszystko zdecydowałem, że napiszę licencjat o mykowirusach Powiedzcie mi, czy faktycznie nie ma żadnych (prawie żadnych) polskich badań i źródeł z tej kategorii? Piszę prawie żadnych, bo z tego co zdążyłem przeszukać literaturę, znalazłem tylko JEDEN artykuł napisany przez polaka, ale nota bene po angielsku

Jeśli ktoś z Was miałby jakieś informacje w tym temacie, bardzo proszę o pomoc

P.S. Na mykologii też nic o mykowirusach nie słyszałem
fitos
Posty: 4
Rejestracja: 15 sie 2015, o 16:01

Re: Mykowirusy, czyli ktokolwiek widział, ktokolwiek wie

Post autor: fitos »

Z tego co ja wiem to niczego takiego nie ma.
Tomeek
Posty: 3
Rejestracja: 28 sie 2015, o 02:36

Re: Mykowirusy, czyli ktokolwiek widział, ktokolwiek wie

Post autor: Tomeek »

Informacji o mykowirusach nie jest faktycznie zbyt wiele ale słabo szukasz.

Zainteresuj się tym pod kątem grypa i paragrypa u osób dorosłych, a dotrzesz również do wybiórczych informacji o mykowirusach.

Ja bym to poskładał w całość i odpowiednia praca gotowa
Ciekawie, że wybrałeś sobie temat w którym z dostępnością materiałów nie jest do końca łatwo, ambitnie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości