Na którą uczelnie, na kierunek lekarski składamy dokumenty?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.

Na którą uczelnie, na kierunek lekarski składasz dokumenty?

Czas głosowania minął 6 lip 2008, o 22:33

Akademia Medyczna w Białymstoku
30
12%
Akademia Medyczna w Gdańsku
22
9%
Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
29
12%
Akademia Medyczna we Wrocławiu
22
9%
Uniwersytet Medyczny w Łodzi
31
12%
Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
19
8%
Akademia Medyczna w Warszawie
18
7%
Pomorska Akademia Medyczna w Szczecinie
23
9%
Collegium Medicum w Bydgoszczy
30
12%
Akademia Medyczna w Lublinie
26
10%
 
Liczba głosów: 250

Awatar użytkownika
Khayman00
Posty: 525
Rejestracja: 6 cze 2008, o 23:40

Re: Na którą uczelnie, na kierunek lekarski składamy dokumenty?

Post autor: Khayman00 »

z tego co widać, największe oblężenie tam gdzie w tamtym roku progi były najniższe, chociaż Krk też bardzo popularny jest
mistrz777
Posty: 17
Rejestracja: 3 lip 2008, o 16:58

Re: Na którą uczelnie, na kierunek lekarski składamy dokumenty?

Post autor: mistrz777 »

Tak , ale to nie jest grupa reprezentatywna dla calego kraju
Realny wynik moze byc zupelnie inny
ida
Posty: 152
Rejestracja: 7 cze 2008, o 00:26

Re: Na którą uczelnie, na kierunek lekarski składamy dokumenty?

Post autor: ida »

KhaymanO_o chyba co roku tak jest nawet Ci z najwyższymi wynikami robią sobie wyjście awaryjne.
przy okazji- kiedyś miałam jakiś wyjatkowo optymistyczny dzień i zarejestrowalam się jeszcze do Wrocka,ale juz oddac glosu tutaj nie moglam. szkoda, że nie ma Olsztyna w ankiecie. ciekawa jestem jego popularnosci. sama się tez jeszcze zastanawiam
melemanka
Posty: 86
Rejestracja: 6 lip 2008, o 18:07

Re: Na którą uczelnie, na kierunek lekarski składamy dokumenty?

Post autor: melemanka »

Ja składalam na PAM, do W-wy, Gdańska i Poznania (ale moje świadectwo nie dotarlo na czas i 85 zl w plecy ).
Wiadomo, ze lepiej zlozyc na wiecej uczelni Ale uwazam, ze wiekszość akademii źle robi, każąc logować sie przed wynikami- przez co ludzie z kosmicznymi punktami rzedu 260-280 bezsensownie wydają fortune na rekrutacje, dodatkowo zabierając miejsca innym- może nie dosłownie, ale przeciez to tez dodatkowy stres dla tych, ktorych wyniki nie są tak powalające, a tez chcieliby sie dostac
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Na którą uczelnie, na kierunek lekarski składamy dokumenty?

Post autor: york »

melemanka pisze:Ale uwazam, ze wiekszość akademii źle robi, każąc logować sie przed wynikami

dla kandydatów tak, ale dla nich nie bo gdybyś wiedziała jakie masz wyniki to byś nie złożyła tam bo masz za mało, a złożyła tu bo obliczyłaś, że ci starczy wtedy byłoby mniej chętnych i uczelnia by mniej zarobiła
aquirre
Posty: 85
Rejestracja: 23 cze 2008, o 10:18

Re: Na którą uczelnie, na kierunek lekarski składamy dokumenty?

Post autor: aquirre »

Wrocław , Szczecin , Gdańsk
Bartek5
Posty: 34
Rejestracja: 19 maja 2008, o 18:46

Re: Na którą uczelnie, na kierunek lekarski składamy dokumenty?

Post autor: Bartek5 »

mimi11 pisze:
melemanka pisze:Ale uwazam, ze wiekszość akademii źle robi, każąc logować sie przed wynikami

dla kandydatów tak, ale dla nich nie bo gdybyś wiedziała jakie masz wyniki to byś nie złożyła tam bo masz za mało, a złożyła tu bo obliczyłaś, że ci starczy wtedy byłoby mniej chętnych i uczelnia by mniej zarobiła
Z jednej strony racja mimi ale z drugiej.
popatrz jakie uczelnie pozwalaly na rejestracje juz po ogloszeniu wynikow, byly to. Krakow i Warszawa A wiec uczelnie na ktore zawsze trzeba miec najwiecej punktow (no oprocz moze Poznania ale tam 2 przedmioty i kto jak kto ale oni to na pewno leca na kase z rekrutacji). Moze wiec chodzilo im o to zeby ludzie ze smiesznie niskimi wynikami tam nie skladali i nie robili im balaganu w rekrutacji? A kasa widocznie byla dla nich sprawa drugorzedna z reszta z tego co wiem to dosc bogate uczelnie. I badz tu czlowieku madry:P
melemanka
Posty: 86
Rejestracja: 6 lip 2008, o 18:07

Re: Na którą uczelnie, na kierunek lekarski składamy dokumenty?

Post autor: melemanka »

I tak
Ludzie z najlepszymi wynikami oprócz do Krakowa czy W-wy gdzie startują na pierwszym miejscu i tak płacą za inne uczelnie wrazie czego.
I jest biznes- uczelnie są mądre, a kandydaci trochę mniej (nie oszukujmy sie).
Awatar użytkownika
Khayman00
Posty: 525
Rejestracja: 6 cze 2008, o 23:40

Re: Na którą uczelnie, na kierunek lekarski składamy dokumenty?

Post autor: Khayman00 »

melemanka pisze:I jest biznes- uczelnie są mądre, a kandydaci trochę mniej (nie oszukujmy sie).
Kandydaci są po prostu nie pewni swego, więc wolą się zabezpieczyć.
sahara_reindeer
Posty: 96
Rejestracja: 12 maja 2008, o 16:33

Re: Na którą uczelnie, na kierunek lekarski składamy dokumenty?

Post autor: sahara_reindeer »

KhaymanO_o pisze: Kandydaci są po prostu nie pewni swego, więc wolą się zabezpieczyć.
Prawda leży po środku Dopóki nie znałem wyników z matury miałem w planach składanie do Łodzi, Warszawy, Poznania, Bydgoszczy, Katowic, Białegostoku i Olsztyna ^^ Pewnie by się skończyło na wydaniu +/- 800zł na rekrutację. A tak, skoro dostałem zaskakująco dobry wynik to ograniczyłem się do 4 uczelni.
mike
Posty: 25
Rejestracja: 8 lip 2008, o 17:20

Re: Na którą uczelnie, na kierunek lekarski składamy dokumenty?

Post autor: mike »

PAM CM UJ Wrocław
Beja
Posty: 124
Rejestracja: 3 mar 2008, o 17:29

Re: Na którą uczelnie, na kierunek lekarski składamy dokumenty?

Post autor: Beja »

Ja złożyłam do Łodzi i do Wrocławia.
tomekcooler
Posty: 38
Rejestracja: 23 mar 2008, o 13:32

Re: Na którą uczelnie, na kierunek lekarski składamy dokumenty?

Post autor: tomekcooler »

a ja złożyłem tylko do poznania - co będzie, to będzie.
mam nadzieję, że jak się nie dostanę w poznaniu, to chociaż farma we wro. a jakby i to nie wypaliło to zawsze pozostaje chemia na politechnice także gdzie nie pójdę, będzie dobrze. ale jednak priorytety mam.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości