"Na medycynę" :')

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Tauler
Posty: 7
Rejestracja: 29 lis 2016, o 18:42

Re: "Na medycynę" :')

Post autor: Tauler »

Zaraz, zaraz.
Czyli robienie zbiorów to typu Witowski to ćwiczenie teorii,a zadań żywcem wyjętych z matur- to praktyka?
vesaha
Posty: 22
Rejestracja: 18 lis 2016, o 15:11

Re: "Na medycynę" :')

Post autor: vesaha »

Według mnie Witowski zarówno do biologii jak i do chemii to za niski poziom, na pewno nie maturalny. Porównaj zadania z Witowskiego i z teraz matury. Witowski przy przerabianiu teorii, trudniejsze zbiory po przerobieniu podręczników i witowskiego. Tak mi podpowiada logika, tak zresztą robię. Trudniejsze zbiory i oczywiście arkusze jak koledzy wcześniej wspomnieli. Trudne zadania w Witowskiego z chemii można policzyć na palcach dwóch rąk w każdym dziale. Z biologii faktycznie autorskie są trudne, bo ten Witowski to raczej chemik niż biolog, dużo bezsensownej chemii jest w tych biologicznych zbiorach.

Moja opinia


Robiąc biologię Witowskiego dosłownie wszystkie zadania oznaczone jako maturalne robię na maks.liczbę punktów. Gorzej wychodzą autorskie, jak widzę długi tekst wprowadzający i jakieś wzory substancji z kosmosu to nawet mi się czytać nie chce i pomijam.

Z chemii Witowskiego 2014 przerobiłem zbiory, podliczałem RZETELNIE punkty, wszystkie działy zrobiłem na 70%+, stechio, roztwory, takie typowe obliczenia 90%+. Z pierwszej matury nie miałem nawet 50%. Wniosek? Witowski to zbiór pod sprawdziany/do teorii nie do matury lub wniosek numer dwa - jestem debilem.
Awatar użytkownika
Blade7
Posty: 61
Rejestracja: 17 wrz 2012, o 07:52

Re: "Na medycynę" :')

Post autor: Blade7 »

Ja po Witowskim z chemii i maturach z zeszłych lat zrobiłem 97% więc chyba mogę polecić ten zbiór.

Z biologii robiłem tylko matury bo o zbiorach były różne opinie, mocno zwracałem uwagę na klucze do tych matur aby nauczyć się specyficznego sposobu odpowiadania na pytania. Dało mi to 90%.
Tauler
Posty: 7
Rejestracja: 29 lis 2016, o 18:42

Re: "Na medycynę" :')

Post autor: Tauler »

Ooo, a są może jakieś zbiory/cokolwiek, co zawiera zadania z matur poukładanych w działy? Jeśli chodzi o cenę to nie ma problemu, pracuję dorywczo. Niby można sobie podrukować wszystkie matury, ale na domowej drukarce to chyba bez sensu.
vesaha
Posty: 22
Rejestracja: 18 lis 2016, o 15:11

Re: "Na medycynę" :')

Post autor: vesaha »

Blade7,

To miałeś 48,5pkt czy 58,2 z tej chemy?
Awatar użytkownika
Blade7
Posty: 61
Rejestracja: 17 wrz 2012, o 07:52

Re: "Na medycynę" :')

Post autor: Blade7 »

vesaha pisze:Blade7,

To miałeś 48,5pkt czy 58,2 z tej chemy?
Nie wiem nie pamiętam bo to w 2014 było, ale pamiętam że 97% :p

vesaha
Posty: 22
Rejestracja: 18 lis 2016, o 15:11

Re: "Na medycynę" :')

Post autor: vesaha »

Czyli uzyskałeś 58,2 punktu. Gratuluję wyniku i cierpliwego egzaminatora, któremu chciało się oceniać w ułamkach.
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: "Na medycynę" :')

Post autor: Piotrr »

Może forumowicz/forumowiczka vesaha najpierw zaznajomi się jak są przyznawane punkty na maturze i przeliczne są na procenty. Dla ułatwienia dodam że wyniki z końcówką procentową 0,2,3,5,7,8 to standardowe wyniki. Pozdro
W końcu lekarz
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: "Na medycynę" :')

Post autor: David »

Pisałem w tej sprawie kiedyś do OKE, mylisz się drogi vesaha. Blade7 dostał 97% ponieważ miał najprawdopodobniej 48 pkt, a wynik procentowy wyrażany jest w postaci zaokrąglenia zgodnie z zasadami arytmetyki (58/60 to 0.96666 ileś tam 6 i 7 na końcu, czyli 97%).
lykorz
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości